Elegantní Max Mara je moderní s dávkou bouřlivé kreativity a navíc působí magicky

Max Mara je italský módní dům, který patří k největším producentům vysoce kvalitní dámské módy a každá její nová kolekce je očekávána s napětím. MAX MARA FW22 FASHION SHOW opět potvrdila, že se máme na co těšit. Ian Griffiths, módní návrhář a kreativní ředitel značky konstatoval, že po posledních dvou letech touží po magii…, kterou našel v tvorbě Sophie Taeuber-Arp, švýcarské výtvarné umělkyně s širokým talentem.

Griffiths použil, jako předlohu pro své návrhy, kostýmy loutek, které vyrobila Taeuber-Arp pro hru „The King Stag. Součástí jejího díla jsou malby, sochy, textilní návrhy, návrhy nábytku, interiérů i staveb, vše je uchováno a prezentováno v řadě muzeí, například i v Muzeu moderního umění v New Yorku. Odkaz dadaistů, kteří byli aktivní mezi dvěma světovými válkami, je aktuální i dnes, odmítali totiž nacionalismus a násilí, o to silnější poselství Max Mara v této době přináší.

Modely, které byly pro novou kolekci vytvořeny vyzařují radostnou energii a hravé kontrasty, které mají šmrnc. Matné zlaté zipy na kapsách, dvojité na zapínání, netradičně umístěné rozparky, vyznívají skutečně dadaisticky. Mohérové svetry, oversized kabáty, členěné rukávy, upnuté i volné kalhoty z netradičně zpracovaných materiálů, kalhoty jsou chytře přizpůsobivé. Prošívané či zvonové sukně krátké i ty až na zem s přiléhavým rolákem, kuklou a sakem na míru, musí mít každá žena, která chce vyslat signál, že je připravena na vše.

Kabáty Max Mara jsou středem pozornosti, jejich dokonalé tvary, funkce a provedení, dlouhé i krátké s respektem k jakékoli postavě přináší své nositelce jakousi majestátnost. Designově boty tradičně podtrhuji look každé ženy. Max Mara vzdala touto kolekcí hold Taeuber-Arp, mimořádné umělkyni, která je považována za jednu z nejvýznamnějších osobností dadaismu, konstruktivismu a geometrické abstrakce 20. století.

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru