Koncert pro Evropu s Českou filharmonií a hosty

Koncert pro Evropu se uskuteční 2. září od 20.00 hodin. Je největší akcí, která se bude konat u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Na Vltavě vyroste u Slovanského ostrova z pontonů hlediště i velká stage a na samotné hladině se tak odehraje koncert pro cca 1200 lidí a účinkovat bude především Česká filharmonie a řada dalších umělců. Koncert bude přenášet ČT 1. Koncert budou mít možnost sledovat také lidé z okolních ostrovů, mostů, nábřeží, šlapadel a dalších lodí.

Prague Sounds (bývalé Struny podzimu)

Festival založil v roce 1996 Marek Vrabec pod názvem Struny podzimu. Po 25. ročníku se festival přejmenuje (od 1. 6. to bude oficiální, zatím to nikdo neví) na Prague Sounds. Festival se totiž za 25 let posunul, a tak si nový název zaslouží. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších hudebních událostí v ČR. Program osvětluje vztahy mezi klasickou a soudobou hudbou, jazzem, hip-hopem, funky... Prostě crossover. Podle typu hudby se vybírá prostředí, ve kterém se koncert bude konat. Ať už se jedná o Lucernu, Rudolfinum, DOX, střechu Lucerny.... Do Prahy Marek Vrabec přivezl jména světového formátu, většina z nich byla v ČR či v Praze vůbec poprvé... jako je Herbie Hancock, Gregory Porter, Wayne Shorter, legendární hip-hopery De La Soul nebo české legendy jako je Jiří Suchý. 

Marek Vrabec

Zakladatel festivalů Prague Sounds a Struny podzimu. V letech 2013 - 2018 zároveň umělecký ředitel festivalu Dvořákova Praha. Festival Struny podzimu loni oslavil 25 let své existence. V duchu své tradice představí v České republice i letos nová atraktivní jména, vzdá poctu také legendám, od Bacha až po hip-hop. 

Projekt Prague Sounds vznikl původně jako reakce na pandemii koronaviru. Na hladině Vltavy každý rok vyroste plovoucí scéna, která se 2. září stane hlavním dějištěm Koncertu pro Evropu. Návštěvníci si budou moci již třetím rokem vychutnat bezprecedentní nápad – koncerty přímo na hladině Vltavy na unikátní plovoucí scéně, která vzniká uprostřed historické Prahy jen pro tuto příležitost a pouze na jeden zářijový týden. Ta divákům umožňuje zažít festivalovou atmosféru jak z plovoucího hlediště, tak z okolních mostů, ostrovů, nábřeží, ale i plavidel na Vltavě.

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
25 x [11%]
Věrnost
22 x [9%]
Velkorysost
23 x [10%]
Laskavost
23 x [10%]
Spolehlivost
24 x [10%]
Zásadovost
25 x [11%]
Poctivost
23 x [10%]
Dostatek pozornosti
25 x [11%]
Sebedůvěra
22 x [9%]
Smysl pro humor
21 x [9%]

Celkem hlasovalo : 233

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru