Lucie Kalousová vytvořila se svou značkou Patrick Poppet unikátní sérii kabelek pro Mionetto

Velkou výzvou byla pro designérku a zakladatelku české značky kabelek Patrick Poppet Lucii Kalousovou spolupráce s jedním z nejstarších výrobců prosecca, společností Mionetto. Lucie pro značku vytvořila limitovanou edici stylových kabelek a obrazů inspirovaných širokým portfoliem a ikonickým designem Mionetto Prosecco.

Kolekce poppetek Mionetto Prosecco nabízí výběr z několika stylových variant, které se hodí pro každou příležitost. Od malé večerní, inspirované nejvyšší řadou Mionetto Cartizze, po velkou kabelku, reflektující mimořádnost vlajkové lodi Mionetto Prosecco Prestige DOC brut.

„Ke každé z pěti lahví jsem vytvořila jednu kabelku. Nadchly mě nejen oblé tvary lahví a typické barvy pro Mionetto jako oranžová a černá, ale také světle růžová nebo zlatá barva, které odrážejí barvu prosecca. Itálie je mi navíc blízká jak životním stylem, tak kvalitou materiálů, které ve své práci využívám. Poppetky se totiž vyrábějí v České republice ručně v malém rodinném brašnářství, a to z prvotřídní italské usně, vysvětluje Lucie Kalousová, která si spolupráce s Mionetto Prosecco velmi váží.

Co říká Lucie o jednotlivých modelech a tvarech limitované řady poppetek?

Lucie pracovala s barvami typickými pro Mionetto, tedy oranžovou, černou, ale také se světle růžovými a zlatými odstíny, které odrážejí barvu prosecca. Neodmyslitelným prvkem limitované edice jsou kožená kolečka odkazující na bublinky a bohaté perlení.

„Mionetto Prosecco Prestige DOC brut je vlajkovou lodí značky, poppetka je tedy dominantní s převládající ikonickou oranžovou barvou. Svým tvarem připomíná košík, tolik typický pro slunečné léto a zábavu. V případě inspirace lahví Mionetto Prosecco Prestige DOC Extra Dry jsem vsadila na smyslnost a eleganci černé barvy, mini lahev Mionetto Prosecco Prestige DOC brut 0,2 l zase stojí za vznikem malé a hravé poppetky, do níž se přesto vejdou veškeré nezbytnosti.

Všechny barvy Mionetto, včetně světle růžové, jsou zastoupeny na kabelce, jejímž předobrazem byla lahev Mionetto Prosecco Rosé DOC. Tvar poppetky odkazuje na 3 x 3 Collection, použitá useň s chlupem je charakteristickým znakem kabelek Patrick Poppet. Mionetto Cartizze D.O.C.G. Dry v sobě skrývá nejvyšší apelaci prosecca, a tak se i v této poppetce odráží jedinečnost a elegance umocněná kovovým kruhem pro nošení a zlatou barvou všech komponent na znamení ušlechtilosti,“ doplňuje Lucie Kalousová.

Ani plíšek nazmar

Stranou Luciina zájmu nezůstaly ani jednotlivé části lahví. Na svých zahraničních cestách si totiž všimla velké záliby konzumentů šumivých vín ve sbírání plíšků z lahví a jejich využití v dekoraci interiérů. Rozhodla se pro jejich „artovější“ zpracování a v rámci spolupráce s Mionetto Prosecco vytvořila také dva originální obrazy, sestávající z 80 černých plíšků z prosecca v oranžovo-zlatém vyznění.

Více informací o značce: www.patrickpoppet.cz.

Foto: Tino Kuskunis, Patrick Poppet

Audioknihy: Vila v Itálii

Prací papírky

Dětská kosmetika

Anketa
BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru