Domů Sport

F2 v Le Castelletu: Charouz Racing System měl technické problémy, Fittipaldi bere alespoň bod

Z pohledu české stáje Charouz Racing System byl víkend šampionátu FIA F2 spíše zklamáním. Na druhou stranu ne tak velkým, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zisk jediného bodíku díky Enzovi Fittipaldimu je sice málo. Ovšem kdyby nezradila technika, mohlo být mnohem, mnohem veseleji.

Páteční kvalifikace Velké ceny Francie v Le Castelletu vyšla nejlépe Loganovi Sargeantovi z týmu Carlin. Vozy české stáje Charouz Racing System provázely technické defekty. Přitom Fittipaldi byl po první části session sedmý, což vypadalo velmi nadějně. Ovšem kvůli technickým problémům se nakonec propadl až na 14. příčku, Turek Cem Bölükbasi byl poslední.

Piloti formule 2 startovali na trati mezi obcemi Le Castellet a Signes poprvé od roku 2019. A hned třem z nich nevyšel ani rozjezd do zahřívacího kola sobotního sprintu. Verschoorovi, Novalakovi a – bohužel i Enzovi Fottipaldimu. Charouz Racing System dál pronásledovaly technické potíže. Brazilec tedy vyrazil se zpožděním z boxové uličky. Naopak týmová dvojka Bölükbasi vystartoval skvěle a z ničeho nic byl 13. Z 21. místa na startu! Během závodu se dostal do tempa i Fittipaldi, jeho rozlet však zhatila kolize s Cordeelem. Konec nadějí. Ani Turek dobře rozjetý závod neudržel – nakonec bral patnáctou příčku.

Nedělní závod pak přinesl největší úspěch kariéry Japoncovi Ayumu Iwasovi. Solidně obsazené tribuny tak mohly radostně mávat vyfasovanými trikolórkami: vítěz jel na voze francouzské stáje DAMS a za ním dojel domácí Theo Pourchaire před kolegou Vestim z francouzské equipy ART. 

Na něco podobného se jezdci Charouz Racing System tentokrát koukali jen z uctivé vzdálenosti. I když...Enzo Fittipaldi byl dle očekávání penalizován za karambol ve sprintu, startoval tak až z devatenáctého místa. Ovšem zase ukázal, jak obrovský talent v něm je. Precizní jízdou se prokousal až do elitní desítky.

Z Francie si tak odvezl alespoň bod, což je sice v honbě za umístěním v nejlepší pětce mistrovství málo, vzhledem ke všeobecně „šílenému“ víkendu se dá říct – alespoň něco. „Nebyl to vydařený víkend. Ale už za týden budeme mít šanci na reparát. Udělám maximum proto, aby se vrátil na stupně vítězů,“ je odhodlaný Fittipaldi. Cem Bölükbasi v hlavním závodě šachovnicový praporek v cíli neviděl. „Budeme chtít rychle zapomenout. Už teď se soustředíme na Maďarsko. Asi je dobře, že jsou tyto podniky tak brzy po sobě. Musíme koukat dopředu a co nejlépe se připravit,“ má jasno Cem.

Výsledek hlavního závodu F2 ve Francii:

 1. Ayumu Iwasa, DAMS
 2. Theo Pourchaire, ART
 3. Frederik Vesti, ART
 4. Felipe Drugovich, MP
 5. Jack Doohan, Virtuosi
 6. Liam Lawson, Carlin
 7. Jehan Daruvala, Prema
 8. Clement Novalak, MP
 9. Roy Nissany, DAMS
 10. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System

Nedojel: Cem Bolukbasi, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm

Foto: Dutch Photo Agency

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
61 x [12%]
Věrnost
51 x [10%]
Velkorysost
53 x [10%]
Laskavost
48 x [9%]
Spolehlivost
52 x [10%]
Zásadovost
51 x [10%]
Poctivost
51 x [10%]
Dostatek pozornosti
59 x [11%]
Sebedůvěra
48 x [9%]
Smysl pro humor
48 x [9%]

Celkem hlasovalo : 522

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
 • Musí být vypálen na území USA 
 • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
 • Minimální doba zrání jsou dva roky
 • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
 • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
 • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
 • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru