Bluesrocková kytaristka a zpěvačka Ana Popovic oslaví 20 let na turné i koncertem 16. listopadu v Praze

Oceňovaná bluesrocková kytaristka, zpěvačka a skladatelka Ana Popovic vedle vystoupení na šumperském festivalu Blues Alive zahraje také 16. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Letos Ana Popovic slaví 20 let „na turné”, kdy neúnavně koncertuje jak samostatně se svojí šestičlennou kapelou nebo společně s B.B. Kingem, Buddy Guyem, Jeffem Beckem, Joe Bonamassou a mnoha dalšími. Vydala celkem dvanáct alb a dvě DVD, Bruce Springsteen ji nazval „pekelnou kytaristkou”, byla nominována na sedm cen Blues Music Awards. Ana se objevila na obálkách časopisů Vintage Guitar a Guitar Player. Téměř všechna Anina alba se umístila na předních příčkách Billboard Blues Charts. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v síti GoOut. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music.

Ana Popovic si k 20. výročí koncertování nadělila nové CD a DVD nazvané Live for LIVE, na kterém se ohlíží za svou kariérou čítající tisíce koncertů po celém světě. Živé album představuje nejen Anino fascinující kytarové umění, ale také její výjimečnou kapelu, která úspěšně spojuje hudební styly. Aninu vášeň na pódiu vystihuje i název alba - tohle JE to, čím žije.


„Je těžké uvěřit, že jsem se před dvaceti lety vzdala kariéry grafického designéra, založila kapelu a rozhodla se být hudebnicí na plný úvazek. Brzy poté jsem odcestovala do Memphisu, abych nahrála HUSH!, svoji první sólovou desku," říká kytaristka. „Tehdy jsem měla velké sny a velké sny mám i dnes.”
„Zhruba v té době jsem se objevila jako speciální host na turné s Michaelem Hillem. Bylo to mé první severoamerické turné, díky kterému se o dvě desetiletí později mohu hrdě ohlédnout za kariérou čítající tisíce koncertů na pěti kontinentech. Úspěšně jsem spojila hudební styly a inspirovala novou generaci kytaristů a kytaristek, aby si začali plnit své sny bez ohledu na to, kde se narodili. Někdy mají klišé o (hudebním) byznysu pravdu. Pokud na sobě dostatečně tvrdě pracujete a dostatečně moc chcete, může se vám podařit cokoli," vysvětluje.
„Připadá mi to, jako by to bylo včera, co jsem začínala v garáži v Bělehradě. Přátelé a rodina mě podporovali, ze zkušebního vystoupení v místním baru se stalo stálé hraní a díky vytrvalosti a tvrdé práci jsem se dostala až sem. Při této příležitosti se svojí šestičlennou kapelou listuji vzpomínkami a hraji hudbu ze všech svých alb. Těším se, že zahraji i starší skladby, které jsem už dlouho nehrála."
Ana odhaduje, že za 20 let odehrála asi  2 500 koncertů a dalších 2 500 má v plánu. „Nikdy mě to neomrzí." Toto nadšení se projevuje i na albu Live for LIVE, o kterém říká: „Mám tu nejlepší práci na světě, která mi umožňuje ztratit se v hudbě. Vystupovat s báječnou kapelou, která se hudebně propojuje s každým mým pohybem a každým nápadem, který přinesu na pódium, a zároveň jiskří svým vlastním hudebním zázemím, aby z nás všech vytáhla to nejlepší."
Ana Popovic se do amerického blues zamilovala již jako dítě, začínala doma v srbském Bělehradě. Poté se přestěhovala do Nizozemska, kde studovala na konzervatoři jazz a world-music. Po více než deseti letech života v Amsterdamu se přestěhovala do Memphisu v Tennessee, aby nahrávala a spolupracovala s jižanskými hudebníky. Nakonec se v roce 2016 přestěhovala s rodinou do Los Angeles v Kalifornii, kde nyní žije.
Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.

 

Koncerty připravované agenturou Liver Music:

2022 / 2023

 • Nahko (us) - 13. 9. 2022 / Praha - Lucerna Music Bar
 • Tedeschi Trucks Band (us) - 27. 10. 2022 / Praha - Forum Karlín
 • The Residents (us) - 16. 2. 2023 / Praha - Divadlo Archa
 • Walter Trout (us) – 5. 2023 / Uherský Brod / Blues On The Road
 • Walter Trout (us) –  5. 2023 / Praha – Lucerna Music Bar

Zdroj: Jiří Sedlák

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
25 x [11%]
Věrnost
22 x [9%]
Velkorysost
23 x [10%]
Laskavost
23 x [10%]
Spolehlivost
24 x [10%]
Zásadovost
25 x [11%]
Poctivost
23 x [10%]
Dostatek pozornosti
25 x [11%]
Sebedůvěra
22 x [9%]
Smysl pro humor
21 x [9%]

Celkem hlasovalo : 233

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
 • Musí být vypálen na území USA 
 • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
 • Minimální doba zrání jsou dva roky
 • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
 • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
 • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
 • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru