Domů Sport

Bölükbasi u Charouz Racing System skončil, nahradí ho Tatiana Calderón

Turecký pilot Cem Bölükbasi skončil v týmu Charouz Racing System. Jezdec, který byl pro letošní rok nováčkem šampionátu FIA F2 už nepojede víkendovou Velkou cenu Belgie. V kokpitu ho nahradí kolumbijská závodnice Tatiana Calderón.

Bölükbasi v letošní sezóně nezískal v mistrovství F2 jediný bod a byl tak ve stínu týmového kolegy Enza Fittipaldiho, který několikrát vystoupal na stupně vítězů a patří mu průběžná senzační čtvrtá pozice. Cem měl k alespoň bodu sice několikrát poměrně blízko, přesto zůstal na nule. Přitom se turecký jezdec od začátku sezóny neustále zlepšoval. „Ano, je to pravda, Cem už není členem našeho týmu. Rozloučili jsme se s okamžitou platností, důvodem bylo hrubé porušení smlouvy,“ potvrdil majitel českého týmu Antonín Charouz.

Více nechtěl bývalý vynikající automobilový závodník prozradit s tím, že je to interní záležitostí týmu. „Cemovi však přejeme vše nejlepší v jeho další kariéře,“ doplnil Charouz s tím, že ho v kokpitu nahradí kolumbijská závodnice Tatiana Calderón. „Ano, je to pravda. Proběhla velmi rychlá dohoda s jejím mecenášem Carlosem Slimem i jejím manažerem Fernandem.“

Calderón samozřejmě není ve světě formulí žádným nováčkem. Má zkušenosti s šampionáty F3 i F2. Od roku 2019 byla tři roky testovací pilotkou týmu Alfa Romeo Racing v seriálu F1. Letos závodila v prestižním seriálu IndyCar v barvách týmu A. J. Foyt Racing. „Sledujeme ji dlouho, je to velmi kvalitní závodnice. Jsme moc rádi, že ji můžeme v týmu přivítat,“ doplnil Charouz.

Mysl těla - Buněčná inteligence a paměť

https://www.thomasverny.cz/#program

Zima na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
186 x [11%]
Věrnost
173 x [10%]
Velkorysost
164 x [9%]
Laskavost
177 x [10%]
Spolehlivost
167 x [10%]
Zásadovost
159 x [9%]
Poctivost
169 x [10%]
Dostatek pozornosti
208 x [12%]
Sebedůvěra
165 x [9%]
Smysl pro humor
169 x [10%]

Celkem hlasovalo : 1737

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru