Nahrávám...


Samoživitelky to nemají jednoduché, proto je přišla podpořit celá řada známých tváří

Do Aquapalace Praha přišla podpořit maminky samoživitelky a jejich děti celá řada známých osobností. Akci zorganizovala obecně prospěšná společnost Women for Women a pod patronát si ji vzal zpěvák Josef Vágner, který s projektem spolupracuje už několik let.

Pohodu skoro letního dne v Aquapalace Praha ocenila herečka Kateřina Kornová. „Byl to dobrý nápad, se tady sejít, protože děti si tu užijí hodně zábavy a maminky trochu zapomenou na své bolesti. Když zůstane matka sama s dětmi, tak nastává ve většině problém finanční. Pokud se partneři mezi sebou nedomluví na péči o společné dítě, tak život s málo penězi, je opravdu hodně těžký,“ uvedla Kateřina Kornová a pak dodala: „Já jsem také zůstala s dětmi sama, když jsem se rozešla se svým manželem. Ale dovedli jsme se domluvit. A i když už jsme nebyli spolu, měla jsem s dětmi v něm vždycky oporu. S odstupem doby vzpomínám na tu část svého života hezky. Byla jsem mladá, děti byly v tom krásném věku a pak jsem si na to i zvykla. Rozhodně nejsem ten případ, který by si mohl stěžovat na bývalého manžela.“  

„Maminkám, co zůstanou s dětmi sami, to vůbec nezávidím a pokud jako chlap mohu alespoň trochu pomoci, tak to udělám. Já jsem rád, že já a moji kamarádi to všichni táhneme jako rodiny a doufám, že to tak vydrží napořád. Ale život se s nikým nemazlí a proto je tu například organizace Women for Women, která ženám v tíživé životní situaci pomůže, “ uvedl Josef Vágner, který se ke spolupráci s Women for Women dostal přes jejich další projekt Obědy pro děti, který před lety začal sám podporovat a děti ze souboru Coro Piccolo, s kterými vystupuje na svých koncertech a v divadle. 

Ve prospěch Women for Women vzniká v Aquapalace Praha také charitativní kalendář fotografií uznávané podvodní fotografky Lucie Drlíkové. Do potápěčské jámy se už ponořila Lucie Vondráčková, Nela Boudová, nezapomenutelný zážitek čeká i Martu Jandovou, Simonu Krainovou, Ivanu Jirešovou a další známé osobnosti. Jednou z nich je také spisovatelka Bára Nesvadbová.

„Z focení pod vodou mám trošku obavu, ale je to jedinečný zážitek. Já se věnuji jen práci pro Be Charity a Etincelle, v rámci neziskového sektoru. Ivanky Tykačové si převelice vážím, ona sama mi pomáhá s mými filantropickými projekty, tak je to takové vzájemné propojení,“ vysvětlila Bára Nesvadbová, proč se dobrovolně potopila do několikametrové hloubky.

Zpěvačka Anna Slováčková už snové fotografie z podvodního světa fotila několikrát, proto dovedla ocenit skvělý nápad s charitativním kalendářem organizace Women for Women, kterou doposud neznala. „Mám kamarádku, která zažívá problémy samoživitelek. Nechci to blíž rozebírat, ale překvapilo mě, jak je neuvěřitelně silná. Vím, že když zůstane matka, ale i otec s dítětem sám, tak to není chyba pouze jedné strany. Každý pár má svůj vlastní příběh, kde je problém jinak stavěný. Každopádně je to těžká životní situace, kterou muž nebo žena musí ustát. Do takové situace bych se samozřejmě nikdy dostat nechtěla, ale pokud by se tak stalo, budu se snažit, abych byla psychicky silná a zvládla to.“

Jak řekla Jana Skopová, manažerka charitativních projektů manželů Tykačových: “Kalendář Women for Women pro rok 2020 půjde do distribuce na podzim. Lidé si ho pak budou moci koupit v Aquapalace Praha, přes náš web a e-shop a v jednání jsou i další distribuční sítě. Veřejnosti blíže představíme kalendář již 18. května v pražské Grébovce, kde pořádáme Den rodiny. Připraven je celodenní program jak pro děti, tak pro jejich rodiče.”

Nafocením charitativního kalendáře spolupráce Women for Women a Aquapalacu Praha rozhodně nekončí. "Pro maminky s dětmi je Aquapalace Praha jako stvořený. Podpora nadace Women for Women byla proto jasnou volbou, která nám dává smysl. V naší hluboké potápěčské jámě vznikly krásné fotky a maminky  samoživitelky si mohly se svými ratolestmi užít krásný sváteční den v našem aquaparku. V obdobných projektech budeme pokračovat i nadále," uvedla na závěr generální manažerka Aquapalace Praha Vladana Horáková. 

Dream Race

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
40 x [10%]
Jednu osobu
41 x [11%]
Dvě osoby
47 x [12%]
Tři osoby
37 x [10%]
Čtyři osoby
38 x [10%]
Pět - deset osob
33 x [8%]
Jedenáct - dvacet osob
39 x [10%]
Jednadvacet - čtyřicet
37 x [10%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
40 x [10%]
Více než sto
37 x [10%]

Celkem hlasovalo : 389

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru