Hodinky PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI vypráví příběhy odvahy, odhodlání i lásky k vlasti

Limitovaná edice PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI vzdává čest našim letcům v Royal Air Force (RAF). Inspirací pro vznik edice se stal příběh jednoho z nejznámějších příslušníků RAF, osudy hrdinů jeho knihy Nebeští jezdci i skutečných letců. Richard Husmann by se letos 4. září dožil 100 let.

Richard Husmann, známější pod literárním pseudonymem Filip Jánský, se během 2. světové války stal nejmladším příslušníkem československých jednotek v Anglii. Proslul odvahou, vytrvalostí i riskantními kousky a rebelskou povahou. Neváhal se poprat nejen za svou zemi a svou čest, ale také s vlastním strachem o život. V letadle mu patřil nejrizikovější post střelce, ze stovek vzdušných soubojů si odnesl řadu zranění. Po válce ho čekal nejprve slavný návrat do vlasti, později, stejně jako většinu ostatních, problémy a represe. Vězení se naštěstí vyhnul, práci na ministerstvu dopravy však musel opustit. Jeho houževnatost mu ale nedovolila rezignovat. Osudy československých letců se rozhodl oslavit a připomenout veřejnosti po svém, navzdory režimu. Kniha Nebeští jezdci odráží jeho vlastní příběh i vzpomínky na kamarády a společný boj za svobodné Československo. Byla vydána v několika zemích, včetně samotné Velké Británie. Na motivy knihy vznikl dokonce úspěšný film. Do kin vstoupil na podzim 1968, dlouho se tam však neohřál. S příchodem normalizace putoval do trezoru, stejně jako kniha. Pádu komunismu a rehabilitace letců RAF se Richard Husmann bohužel nedočkal, zemřel v roce 1987.

Příběhy nebeských jezdců žijí dodnes. Motivují a inspirují. Limitovaná edice PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI je toho důkazem. Výjimečnou edici vytvořili konstruktéři a designéři společnosti ELTON hodinářská ve spolupráci s designérem Lukášem Tanečkem. Vložili do ní touhu uctít hrdiny, kteří se za svou odvahu a oběť díků nedočkali. Výsledkem jsou hodinky, které v sobě nesou leteckou symboliku spolu s řadou odkazů na knihu Nebeští jezdci. Přehledný číselník i tvar pouzdra s výrazným kroužkem je charakteristický pro dobové letecké hodinky. Modelu dodávají na jedinečnosti nápadité detaily. Střed číselníku symbolizuje ve své době převratnou geodetickou („klecovou“) konstrukci, použitou poprvé na bombardéru Vickers Wellington. Právě na tomto stroji létali hrdinové knihy Nebeští jezdci. Plné zadní víko zdobí životní data autora, reliéf slavného letounu, úryvek textu i nejznámější citát z knihy – věnování válečným letcům. Korunku ozvláštňuje vrtule bombardéru. Hodinky pohání manufakturní strojek PRIM s ručním nátahem.

Součástí balení hodinek je kniha Nebeští jezdci, kterou ELTON hodinářská vydala vlastním nákladem. Číslované vydání obsahuje poděkování paní Zuzany Husmannové, manželky autora, napsané pouze pro tuto příležitost. Kniha je samostatně neprodejná.

Edice bude vyrobena v počtu 164 kusů. Toto číslo odkazuje na rok 1964, kdy byla kniha Nebeští jezdci poprvé vydána.

PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI LE PRIM Manufacture 1949

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
60 x [12%]
Věrnost
50 x [10%]
Velkorysost
52 x [10%]
Laskavost
48 x [9%]
Spolehlivost
52 x [10%]
Zásadovost
51 x [10%]
Poctivost
51 x [10%]
Dostatek pozornosti
59 x [11%]
Sebedůvěra
48 x [9%]
Smysl pro humor
48 x [9%]

Celkem hlasovalo : 519

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru