Pražský Marriott přivítal netradiční hosty, střecha hotelu se stala domovem pro 90 tisíc včel

Hned tři včelí úly byly během léta naistalovány v centru Prahy na střeše pražského hotelu Marriott. Staly se tak domovem pro 90 tisíc včel, na které dohlíží ti nejpovolanější v čele s Peterem Mikulášem, Executive Sous Chefem restaurace The Artisan. Ta se díky tomu ještě více přibližuje své vizi udržitelné kuchyně, která klade důraz na vlastní produkci a kvalitní lokální suroviny.    

„Včelařství mě vždy lákalo a když se naskytla příležitost pořídit si vlastní včelstva v rámci našeho hotelu, neváhal jsem ani minutu. Věříme, že včely skvělým způsobem zapadají do našeho konceptu soběstačnosti a udržitelnosti, o který se v Artisanu snažíme, a budou vítaným obohacením pro naši kuchyni a především naše hosty,” říká Peter Mikuláš s tím, že střešní včelařství je obecně na vzestupu a nabízí hned několik výhod i pro samotné obyvatelky úlů. 

Samotné instalaci úlů předcházely dlouhé měsíce příprav, vzdělávání i nutných legislativních a administrativních kroků včetně povinných veterinárních hlášení.

Včely jsou obecně nezbytným prvkem pro udržení biodiverzity, a to nejen ve volné přírodě, ale také ve městech, kde se jim obecně daří. „Důvodem je především různorodá skladba rostlin, kterou městská zeleň nabízí, a včelám tak poskytuje pestrou pastvu,” dodává Peter Mikuláš.  Včely ve městech jsou navíc méně náchylné k různým onemocněním a stejně tak jsou v menší míře vystaveny pesticidům, jež se hojně využívají v zemědělství. 

Artisanské včely se nyní úspěšně zabydlují a jsou před zimou ve skvělé kondici. Během příštího roku by pak mohly vyprodukovat až několik desítek kilogramů medu. Konečné množství se ale bude odvíjet od mnoha faktorů, včetně počasí či celkové síly včelstva. Do té doby se v restauraci The Artisan zaměří na vylepšování jejich stanovišť a instalaci doplňků, aby se včelstvo udrželo ve vynikající kondici a bylo dostatečně silné na přečkání zimních měsíců.

Prague Marriott Hotel se nachází v centru hlavního města v docházkové vzdálenosti od nejznámějších historických památek, restaurací a oblíbených nákupních center. Nově zrekonstruovaný hotel nabízí moderně zařízené, prostorné pokoje a luxusní apartmá. Součástí rekonstrukce je také nový koncept restaurace The Artisan s otevřenou kuchyní, která se zaměřuje na moderní české pokrmy ze sezónních produktů od lokálních farmářů. Opravdovým kulinářským zážitkem je večerní koncept restaurace a rovněž nedělní brunche pro celou rodinu. V rámci hotelu jsou k dispozici i moderní konferenční prostory, fitness či garáž pro 400 aut. Prague Marriott hotel partnersky podporuje celou řadu významných kulturních a sportovních akcí v ČR.

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
60 x [12%]
Věrnost
50 x [10%]
Velkorysost
52 x [10%]
Laskavost
48 x [9%]
Spolehlivost
52 x [10%]
Zásadovost
51 x [10%]
Poctivost
51 x [10%]
Dostatek pozornosti
59 x [11%]
Sebedůvěra
48 x [9%]
Smysl pro humor
48 x [9%]

Celkem hlasovalo : 519

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru