Na veletrhu IFA v Berlíně se značka Miele představila chytřeji, komfortněji a udržitelněji

„Objevte kvalitu, která předběhla svou dobu. Pro lepší budoucnost." Pod tímto heslem se přední světový výrobce prémiových domácích spotřebičů vrátil na první veletrh IFA od roku 2019. Co to konkrétně znamená, prozradili na tiskové konferenci na veletrhu IFA výkonní ředitelé společnosti dr. Markus Miele a dr. Reinhard Zinkann a marketingový ředitel skupiny Miele dr. Axel Kniehl. V průběhu veletrhu se mohla odborná veřejnost seznámit s tím, jak Miele chrání životní prostředí a klima a pomáhá lidem žít udržitelněji a lépe. Kromě toho byly k dispozici jedinečné novinky pro chytré vaření a stylový požitek, které nabízí pouze Miele.

Miele zajišťuje udržitelnost chytré domácnosti a pomáhá dále snižovat emise CO2 a spotřebu elektřiny. Zde pomůže například nový Consumption Dashboard* v aplikaci Miele. Uvádí, kolik elektřiny a vody skutečně spotřebovaly myčka nádobí nebo pračka během programu – a poskytuje tipy, jak spotřebiče používat efektivněji. Zákazníci s fotovoltaickým systémem na střeše mohou optimalizovat vlastní spotřebu energie prostřednictvím inteligentního řízení spotřeby, na kterém Miele spolupracuje se silnými partnery.

Větší udržitelnost v kuchyni slibují také volně stojící chladničky Miele generace K 4000 - například díky inovativnímu systému čerstvosti PerfectFresh Active, kdy souhra teploty kolem 0 ˚C s jemnou vodní mlhou udržuje zeleninu a ovoce křupavě čerstvé až pětkrát déle, čímž zásadně pomáhá snižovat plýtvání potravinami. „Co se týče energetické účinnosti, jsou nové chladničky Miele rovněž v popředí," říká Axel Kniehl. Obzvláště kvalitní a zároveň prostorově úsporné izolační desky s oxidem křemičitým zde zajišťují energetickou účinnost třídy A** po mnoho let.

Zvláště chutný, výživově hodnotný a zdravý způsob přípravy pokrmů představuje vaření v páře. Kombinace tohoto způsobu přípravy s plnohodnotnou a dobře vybavenou troubou (konvektomatem) je považována za vrchol kvalitně vybavené kuchyně. Společnost Miele na veletrhu IFA představila nové modely, které jsou nyní vybaveny samočisticí funkcí HydroClean. A u indukčních varných desek s integrovaným odsavačem par, které dnes zažívají doslova boom, představí Miele další optimalizované přístroje, které odsávají ještě efektivněji a zároveň mnohem tišeji než jejich předchůdci.

„Všechny uvedené modely byly testovány na dvacetiletou životnost, což je další důvod, proč je rozhodnutí pro Miele příspěvkem k udržitelnosti realizované v praxi," říká Markus Miele, který na tiskové konferenci také představil plány a cíle společnosti v oblasti dalšího snižování emisí CO2 v různých oblastech.

Díky „Sustainability Alley“ bylo možné zažít udržitelnost interaktivně

Na to, s jakým důrazem společnost rozvíjí svůj závazek k ochraně životního prostředí a klimatu ve všech závodech, v oblasti prodeje, servisu a logistiky, se zaměřila interaktivní Sustainability Alley v centru veletržního stánku. Samotný stánek byl rovněž navržen s maximálním ohledem na udržitelnost: nástavby se uskladní a znovu využijí, nábytek a dekorace byly pronajaté a použitý papír se stoprocentně recykluje.

* Aplikace popsané v textu jsou doplňkové digitální nabídky společnosti Miele & Cie. KG nebo partnerských společností Miele. Všechny chytré aplikace umožňuje systém Miele@home. Rozsah funkcí se může lišit v závislosti na modelu a zemi.

** V sortimentu v ČR od roku 2023.

www.miele.cz

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
570 x [13%]
Aperol spritz
369 x [9%]
Cuba Libre
383 x [9%]
Piňa Colada
370 x [9%]
Daiquiri
362 x [8%]
Margarita
472 x [11%]
Cosmopolitan
377 x [9%]
Mai-Tai
395 x [9%]
Whiskey sour
424 x [10%]
Pisco sour
573 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4295

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru