Knižní novinky 2022 z vydavatelství Familium jsou ty správné vánoční tipy

Rok se s rokem sešel a Monika Kopřivová a její vydavatelství Familium opět nezahálí. V letošním roce se pustila do titulů, které jsou určeny ženám -maminkám, dětem, cestovatelům, ale i můžům.

Monika je autorkou knih „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“. Jde o otevřené knížky pro zaznamenání vzpomínek od dětství až po současnost. V České republice se staly bestsellerem, Monice se navíc podařilo knihy vydat i v dalších zemích Evropy, takže dnes najdete knížky „Babičko vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“ na Slovensku, ve Francii, ve Španělsku, v Německu, v Itálii či v Polsku. Knížky, které se všude těší velké oblibě, byly dosud publikovány ve čtrnácti zemích, letos navíc vycházejí v Belgii, Chorvatsku, Litvě a dokonce i v jihoamerickém Chile.

Monika ale v rámci svého vydavatelství Familium vytváří další knihy. Každý rok jich vydává pouze několik, ale o to více se snaží, aby všechny tituly byly co nejvíce propracované a zajímavé. Mezi její nejznámější knihy patří „Strom života naší rodiny“, „Naše výlety“, „Časosběrná kronika naší rodiny“, „Jak rostu“, „Velká kniha vánočních detektivek“ nebo společenské hry „Jak to tenkrát bylo?“ či „Kouzlo Vánoc.“

Letos uvádí Familium uvádí na trh hned několik nových titulů.První z nich je dlouho očekávaná kniha Maminko, vyprávěj, která navazuje na bestseller „Babičko, vyprávěj“. Jedná se opět o vyplňovací knihu, do které může maminka zachytit příběhy ze svého života. Svým obsahem a designem ale tentokrát cílí na mladší, maminkovskou generaci. Uvnitř najdete mnoho doprovodných obrázků, které mamince pomohou vybavit si zážitky z mládí.

Další novinkou je titul Cestuj! – originální kniha pro všechny cestovatele, která umožnuje plánovat a zaznamenávat výlety po Evropě a po celém světě. V knize si můžete sepsat seznam svých cestovatelských přání, kam byste se chtěli podívat a co byste chtěli ochutnat. Ilustrované mapy jednotlivých evropských zemí a všech světových kontinentů vám nabídnou dostatek inspirace.

Znáte bigoš, šumajstr či kočičí svatbu? Která regionální jídla znáte a o kterých jste ještě nikdy neslyšeli? Recepty našich babiček a stírací gurmánská mapa regionálních delikates je skvělý tip na dárek. Mapa je určena každému, kdo na cestách rád objevuje nejen přírodní či historické památky, ale také rád ochutná místní speciality. Ilustrovaná mapa ukrývá 35 tradičních receptů české kuchyně. Navštivte různé kraje naší republiky a ochutnejte místní speciality. Potom můžete setřít jídlo, které jste již ochutnali. Nebo když se vám za jídly nechce cestovat či vám zachutnají, máme pro vás i sešit s recepty, podle kterých si jídla a delikatesy můžete sami uvařit. Mapu můžete koupit se standardní etiketou, nebo si na etiketu můžete nechat vytisknout vlastní text, věnování. 

Cena: 485 Kč, k dostání na www.babickarstvi.cz

Tajemství řádu arboriánů, jejímž autorem je Ivan Bauer, je novodobá foglarovka v moderním pojetí, která čtenáře vtáhne a nepustí. Kniha je určená dětem od 11 do 15 let a přináší příběh party dětí, které pátrají po tajemství starého řádu arboriánů. Kniha nabízí příběh plný dobrodružství, zvratů, akce a napětí, ale zároveň opravdový natolik, že by ho mohl prožít jakýkoliv současný teenager.

Knihy lze zakoupit na www.familium.cz nebo u dobrých knihkupců.

Audioknihy: Vila v Itálii

Prací papírky

Dětská kosmetika

Anketa
BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru