Nahrávám...

Domů Sport

Šamorín bude hostit mistrovství světa ve středním triatlonu

Triatlonová série Challenge Family pokračuje na Slovensku! Už po třetí se v dnech 1. – 2. června 2019 představí světová triatlonová elita na půdě sportovního areálu x-bionic® sphere v Šamoríne. Atleti budou soutěžit i o prémii ve výši 150 tisíc eur.

Triatlonový šampionát The Championship 2019, organizovaný Challenge Family a sportovním areálem x-bionic® sphere, patří mezi neprestižnější triatlonové závody na světě a svojí náročností je výzvou i pro ty největší profesionály: „Jsem velmi vděčný, že organizátoři přinesou i tento rok na Slovenskou jedno z největších triatlonových akcí. O to víc mi je líto, že na závody, které patří mezi moje nejoblíbenější, nenastoupím. Prostředí unikátního sportovního komplexu je pro triatlon ideální. Plavání v Dunaji, jízda na rychlých cestách a běh po areálu x-bionic® sphere je lákadlo pro každého atleta. Specifikem akce je právě Dunaj, na kterém mohou být vlny. To bude záležet hlavně na větru, který bude hrát velkou úlohu i na cyklistické trati. Změnou bude i běh po různých terénech. Mně změna terénů vyhovuje, jelikož nohy nejsou po závodech zničené,“ popisuje trať úspěšný slovenský triatlonista Richard Varga, který se prestižního šampionátu v Šamoríně zúčastnil již dvakrát.

„Šamorín je malé město na řece Dunaj s 800 roční historií a bohatou tradicí sportu. Má jedinečnou pozici pro obdivování krás západního Slovenska, Rakouska či Maďarska,“ vysvětluje Patrik Danek, člen představenstva X-BIONIC® SPHERE, a.s. „Unikátní, víceúčelový komplex, s rozlohou větší než 100 hektarů, nabízí vynikající podmínky pro profesionální i amatérské sporty, relax i zábavu, čímž se řadí mezi nejpozoruhodnější zařízení svého druhu nejen v Evropě, ale i na celém světě,“ dodává Patrik Danek.

„Komplex x-bionic® sphere nabízí dokonalé zázemí pro velké, divácky atraktivní sportovní akce, jakým je právě The Championship 2019. Jsme rádi, že se závody už po třetí uskuteční právě v Šamoríně a věříme, že svojí atraktivitou přitáhnou široké spektrum diváků ze Slovenska i okolních krajin.“ Vysvětluje Tomáš Vrzák z Challenge Family, která šampionát spoluorganizuje.

Silná účast

Šampionátu se mohou zúčastnit jen sportovci, kteří se kvalifikovali na základě výkonů z lokálních soutěží, které probíhali po celém světe. Mezi největší hvězdy budou patřit Lucy Charles, Anne Haug, Sebastian Kienle, Ben Kanute, Florian Angert, David McNamee, či Češka Radka Kahlefeldt. Šampionátu se zúčastní sportovci z celého světa a Slováci tak budou moci na vlastní oči vidět závodit ty nejlepší triatlonisty. Silnou motivací podat co nejlepší triatlonový výkon, bude také zajímavá prémie ve výši 150 tisíc eur.

„Za favorita považuji Sebastiana Kienleho, který s Lionelem Sandersem v posledních dvou ročnících v Šamoríně svedl neuvěřitelně těsný souboj. Jsem zvědavý, jestli karty tento rok zamíchá i někdo jiný, jelikož Lionel bohužel tento rok nedorazí. Mezi ženami favorizuji Lucy Charles, která se z roku na rok zlepšuje a určitě bude chtít i tento rok potrápit Danielu Ryf. Osobně ale budu fandit naší české sestře Radce Kahlefeldt, která se minulý rok postavila na stupínky vítězů po tom, co se jí začátkem roku narodilo miminko,“ tipuje úspěšný slovenský reprezentant Richard Varga.

„Velmi se těším na tento závod. Na Slovensku jsem ještě nebyl, ale slyšel jsem, že je to krajina, kterou se oplatí navštívit. Jsem zvědavý i na neuvěřitelně dobré reference od kolegů na samotný areál x-bionic® sphere. Sledoval jsem live stream posledních dvou ročníků, a kromě skvělé organizace jsem viděl i strhující závody. Doufám, že tento rok do bojů zasáhnu a poperu se o vítězství. Mým receptem bude jako vždy, tvrdý tréning a soustředěnost.“ Prozradil skotský triatlonista David McNamee.

„Do Šamorína přijede velké množství zahraničních atletů, kterým budeme moci přestavit Slovensko i Českou republiku. Jelikož tady mám silnou fanouškovskou základnu, jsou pro mě závody v Šamoríně vždy specifické. Samotný areál považuji za jedno z nejlepších míst, ve kterém jsem kdy soutěžila a trénovala. Třetí místo mě minulý rok potěšilo, ale tento rok jsem tvrdě pracovala a jsem v dostatečné dobré formě na to, abych své umístění ještě vylepšila,“ říká česká sportovkyně Radka Kahlefeldt.

„Šampionát v Šamoríně je jeden z mých nejoblíbenějších závodů v triatlonovém kalendáři, hlavně díky povinnému 20-metrovému odstupu, který znamená opravdu stejné podmínky pro každého závodníka. Areál x-bionic® sphere je dokonalým místem pro přípravu, samotné závody i regeneraci. Nic lepšího nenajdete. Po dvou vítězstvích z minulých let se pokusím završit hetrik, a získat zlato i v tomto ročníku The Championship. Počet soutěžících i kvalita závodů stoupá z roku na rok, takže se těším na všechny výzvy, kterým budu během triatlonu čelit. Mou snahou je přicestovat na Slovensko v dobré formě a podat další skvělý výkon,“ pověděla dvojnásobná vítězka světového šampionátu Lucy Charles.

„The Championship přináší vždy silnou konkurenci sportovců. Může to být kvůli vysoké výhře, ale i pověstí samotného závodu v x-bionic® sphere. Po dvou druhých místech bych chtěl tento rok zvítězit. Po plavání musím podat na kole konstantní, silný výkon a udržet se co nejdéle v dobré aerodynamické pozici. Rozhodne ale až běh. Ne každý umí běhat s unavenými nohami. Určitě si budu dávat pozor na Floriana Angerta, který bude chtít vylepšit svoje třetí místo z minulého roku, ale i Pietra Heemerycka, který se za poslední dva roky výrazně výkonnostně posunul. O prvenství se určitě pobije i Ben Kanute, který nepřijede až z USA jen pro druhé místo,“ hodnotí jeden z top favoritů na vítězství, Sebastian Kienle.

Bohatý program pro veřejnost

Šampionát bude doprovázet bohatý program a další akce, které se budou snažit přiblížit triatlon i široké veřejnosti. Organizátoři se programem snaží přilákat sportovce amatéry, příznivce triatlonu, ale především rodiny s dětmi, které budou moci v Šamoríně strávit výjimečný víkend.

Návštěvníci si vyzkouší kombinaci plavání, cyklistiky a běhu v disciplínách Tryathlon, Sprint, olympijský triatlon a v otevřené kategorii středního triatlonu. Zapojit se budou moci i ty nejmenší, v disciplíně Kids Run. Kompletní program The Championship 2019 a možnosti registrace najdete na www.x-bionicsphere.com.

Dream Race

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
78 x [11%]
Jednu osobu
73 x [10%]
Dvě osoby
84 x [11%]
Tři osoby
69 x [9%]
Čtyři osoby
66 x [9%]
Pět - deset osob
62 x [8%]
Jedenáct - dvacet osob
70 x [10%]
Jednadvacet - čtyřicet
74 x [10%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
89 x [12%]
Více než sto
68 x [9%]

Celkem hlasovalo : 733

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
TOPlist
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru