Příjemné chvíle s šálkem kávy či čaje ve stylu hygge

Slovo hygge do češtiny vlastně ani nejde přeložit, vyjadřuje však aktivní zvelebování nejen života, ale i domova. Jde o vytváření podmínek pro dobrý pocit. Dány prý hygge dělá nejšťastnějším národem na světě. Pro změnu Švédové jsou zase proslulí svým společenským rituálem fika, tedy pauzou na černou překapávanou kávu. Tu si můžete připravit i vy za pomoci překapávače Zwilling Enfinigy z nerezové oceli a kapacitou 12 šálků. Kávovar je vybaven integrovaným čerpadlem, časovačem, výkonnou hlavicí na zvlhčení kávy i funkcí blooming, která vytváří jemnější kávu s nižší aciditou. Samostatná ohřívací deska pak udrží nápoj horký až 30 minut. Zakoupíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk a na e-shopu www.pottenpannen.cz za 4 250 Kč.

Pokud jste milovníci čajů, jistě vás potěší luxusní porcelánová konvice s pokličkou Swarovski Signum Fern od německé porcelánky Rosenthal. Je zdobená zeleným dekorem, doplněným zlatou linkou typickou právě pro kolekci Signum. Úchytku konvice tvoří křišťál Swarovski s vybroušenou labutí zasazenou do zlata, která je zároveň ikonickým logem značky. Novinku naleznete v prodejnách Potten & Pannen – Staněk a na e-shopu www.pottenpannen.cz za 9 070 Kč.

Audioknihy: Skutečné problémy

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Představujeme vám herce, kteří jsou podle Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) nejoblíbenější. Který je ten váš?

Johnny Depp, USA
38 x [11%]
Leonardo DiCaprio, USA
32 x [9%]
Tom Hanks, USA
38 x [11%]
Brad Pitt, USA
34 x [10%]
Bruce Willis, Západní Německo
33 x [10%]
Morgan Freeman, USA
36 x [10%]
Christian Bale, Velká Británie
33 x [10%]
Robert Downey Jr., USA
33 x [10%]
Robert De Niro, USA
35 x [10%]
Jack Nicholson, USA
33 x [10%]

Celkem hlasovalo : 345

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru