Domů Knihy

Agatha Christie v novém kabátě. Audioteka přináší slavné divadelní hry královny detektivek

Atmosféru a dynamiku divadelního představení si zachovává audioknižní podoba čtyř her Agathy Christie, které posluchačům postupně nabídne Audioteka. Sérii otevírá Poslední víkend, kde v hlavních rolích excelují Jitka Moučková, Otakar Brousek mladší, Lenka Termerová a Saša Rašilov. Následovat budou Svědkyně obžaloby, Pavučina a Vražda na Nilu - známá též pod názvem Smrt na Nilu.

Zajímavostí a pojícím prvkem celé série je, že se ani v jednom z děl neobjeví postava Hercula Poirota. V románech Poslední víkend a Smrt na Nilu sice legendární detektiv vystupuje, při přepisu do divadelních her se však autorka rozhodla ho vynechat. Finální výběr titulů pro audio formát konzultovali zástupci Audioteky také s představiteli Společnosti Agathy Christie.

Detektivní klasika v poutavé podobě

Audioknižní provedení her se drží divadelního scénáře, čemuž tvůrci přizpůsobili i samotné natáčení. Při něm se ve studiu vždy setkalo více herců, kteří nahrávali společně. Jde
o náročnější postup, výsledkem však jsou autentické dialogy, které daleko intenzivněji působí na posluchačovu pozornost i emoce. Součástí superprodukčního zpracování, vlastního celé sérii, jsou precizní zvuk a efekty, které umocňují celkový dojem a vykreslují prostředí, kde se děj odehrává.

Na sérii se podílí více režisérů. Jako první byl zpracovaný Poslední víkend, kterého se chopil Daniel Tůma. Spolupráce tak navazuje na úspěšné realizace pro Audioteku. Patří k nim například Vějíř lady Windermerové, který patřil v roce 2022 do top pěti nejposlouchanějších titulů v rámci Audioteka Klubu.

K poslechu již nyní

Poslední víkend zavede posluchače na víkendové setkání, které pro své hosty organizuje Lady Lucy Angkatellová. Zdaleka ne všechny však akce na malebném panství Hollow potěší. Raději by se tu nepotkaly například sokyně v lásce k doktoru Johnu Christowovi, ani potenciální dědicové majetku sira Angkatella. Atmosféra postupně houstne a napětí by se dalo krájet. Málokdo by však čekal smrtelný výstřel. Natož pachatele tak nešikovného, že se nechá přistihnout přímo při činu. Posluchače čekají téměř dvě hodiny napětí podpořeného vypointovanou zápletkou a skvělými hereckými výkony. Postarají se o ně například Jitka Moučková, Otakar Brousek mladší, Lenka Termerová, Šárka Krausová (dříve Vaculíková)
a Saša Rašilov.

Více informací k titulu Poslední víkend naleznete na www.audioteka.cz.

Svůdná Lisca

Equal Pay Day

Když se zhasne

Leatherman

BLOG/ČEK

„Chcete žít kvalitněji? Někdy stačí jen zpomalit, vnímat rytmus přírody, dovolit si být citliví a myslet na to, že citlivost není slabost!“


Lenka Žáčková

Blendea

Anketa

Který z tradičních vánočních koktejlů, dělá podle vás svátky ještě slavnostnější?

Vánoční punč
87 x [10%]
Eggnog - vaječný koňakový koktejl
106 x [12%]
Svařené víno
84 x [9%]
Horká čokoláda s rumem i bez
89 x [10%]
Cranberry Gin Fizz
87 x [10%]
Skořicové Prosecco
94 x [11%]
Irish Coffe
83 x [9%]
Jablečný cider s kořením
85 x [10%]
Čokoládový Martini
91 x [10%]
Rozmarýnový Gin Tonic
86 x [10%]

Celkem hlasovalo : 892

POČASÍ

Počasí Praha - Slunečno.czPočasí Brno - Slunečno.cz
Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Facebook

JDI nahoru