Malířka Zuzana Linder vystavuje v Domě kultury v Kroměříži

Odrazy duše se jmenuje výstava malířky Zuzany Linder. Umělecká prezentace renomované malířky je k vidění ve foyer Domu kultury v Kroměříži. Výstava byla zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 2. března vernisáží a potrvá do 30. března 2023.

Malířka prezentuje svá díla z posledního období let 2020 až 2023. Větší část obrazů je zapůjčena od soukromých majitelů. Kurátorem výstavy je kroměřížský podnikatel Michal Kučera. 

„Odrazy duše – sám název této výstavy je zkrácenou odpovědí. Obrazy se mi zjevují ve snech, v myšlenkách, v něčem, čemu říkám „hovory k sobě“. Jistě jsou vzpomínkami na dětství, životní zážitky, světlo a temno. Je to řeč duše, kterou není možné vyjádřit slovy. Na co myslím, čeho se bojím, to, co mě fascinuje. Jednoduše, kdybych to vše mohla vyslovit, nebylo by pro mě tak naléhavé malovat,“ říká malířka.

Zuzana Linder je kroměřížskou rodačkou. Pracovala v Muzeu Kroměřížska jako konzervátorka, v bývalém Pal Magnetonu byla redaktorkou podnikových novin, později pracovala v redakci Městského úřadu Kroměříž jako šéfredaktorka čtrnáctideníku Hanácké Athény, který založila. V roce 1993 otevřela Penzion lilie ve Ztracené ulici v Kroměříži, který je dnes známý jako Modrý dům. 

Zuzana Linder nyní žije a tvoří v Brně. Malířskou tvorbou se intenzivně zabývala stále, s krátkými přestávkami. Vystavovala mnohokrát nejen v Kroměříži, ale také v Praze, Olomouci, Prostějově a také v zahraničí – Francie, Švýcarsko. Její obrazy jsou v soukromých sbírkách v Německu, Anglii ve Švýcarsku, ale také v Kroměříži a Brně. V červnu tohoto roku zahajuje další výstavu v galerii Café Alternatif v Praze. 

Robert Rohál

Foto Robert Rohál

Svůdná Lisca

Equal Pay Day

Když se zhasne

Leatherman

BLOG/ČEK

„Chcete žít kvalitněji? Někdy stačí jen zpomalit, vnímat rytmus přírody, dovolit si být citliví a myslet na to, že citlivost není slabost!“


Lenka Žáčková

Blendea

Anketa

Který z tradičních vánočních koktejlů, dělá podle vás svátky ještě slavnostnější?

Vánoční punč
83 x [10%]
Eggnog - vaječný koňakový koktejl
102 x [12%]
Svařené víno
81 x [9%]
Horká čokoláda s rumem i bez
86 x [10%]
Cranberry Gin Fizz
82 x [10%]
Skořicové Prosecco
91 x [11%]
Irish Coffe
80 x [9%]
Jablečný cider s kořením
82 x [10%]
Čokoládový Martini
88 x [10%]
Rozmarýnový Gin Tonic
83 x [10%]

Celkem hlasovalo : 858

POČASÍ

Počasí Praha - Slunečno.czPočasí Brno - Slunečno.cz
Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Facebook

JDI nahoru