Perníkové bábovičky s třešněmi můžete udělat kdykoli

Rok se s rokem sešel a my se těšíme na jaro, na první venkovní párty, kdy sice budeme ještě teplé čepice a bundy potřebovat, ale necháme se polechtávat slunečními paprsky. Teplé nápoje k jarním sešlostem pod širým nebem patří a roztomilé perníkové bábovičky s třešněmi, které zvládne každý z vás, jsou skvělý nápad, který přijdou jistě k chuti.

Delikátní perníkové bábovičky zvládne díky jejich jednoduchosti opravdu každý. V případě, že ale formičky na tyto dezerty nemáte, nezoufejte. Při obdarovávání druhých není totiž důležitá forma, ale obsah. Pokud si tedy vzpomenete ať už na své kolegyně, kamarádky, či jako pozorný partner na svou paní či slečnu, jde především o vaše pozorné gesto! A takovým gestem tyto chutné a zároveň časově nenáročné bábovičky skutečně jsou, ale je důležité zvolit tu správnou mouku.

Babiččina nese označení Klasa na svých obalech. Toto označení má spotřebitelům pomoci ve výběru těch nejkvalitnějších produktů na trhu. V regálech se nachází tolik značek, že je pro běžného spotřebitele téměř nemožné si pročítat složení všech produktů a následně vyhodnocovat, který z nich je pro něj ten nejlepší. A právě od toho je tu označení Klasa, aby výběr usnadňovala. Je totiž udělováno pouze produktům, které zaručují svou kvalitu a jistou jedinečnost ve srovnání s ostatními dostupnými produkty na trhu. Má tedy nám, běžným uživatelům pomáhat v tom, abychom investovali peníze do skutečné kvality. Proto neuděláte chybu, když si z nově certifikovaných mouk upečete například naše perníkové bábovičky.

Ingredience

 • 200 g mouky Babiččina volba žitná chlebová
 • 100 g cukru
 • 110 ml mléka
 • 2 vejce
 • 80 g rozpuštěného másla
 • ½ kypřicího prášku do perníku
 • ½ lžičky skořice
 • 1 lžíce kvalitního kakaa
 • 1 lžíce medu
 • 1 lžíce třešňové marmelády
 • 100 g třešní

Postup

 1. Do mísy nasypte cukr, kypřicí prášek, skořici, kakao a většinu tohoto balíčku mouky (trochu si jí nechte na vysypání formiček).
 2. V druhé nádobě smíchejte mléko, žloutky, máslo, med a marmeládu.
 3. Z bílků vyšlehejte sníh. Sypkou směs postupně spojte s tekutou a na závěr opatrně vmíchejte sníh.
 4. Třešně vypeckujte, nakrájejte je na menší kousky a zlehka přidejte do těsta.
 5. Formy na bábovičky vymažte máslem a vysypte moukou (pokud formy na malé bábovky nemáte, použijte formu na muffiny). Naplňte těstem a pečte asi 20 minut v troubě předehřáté na 180°C.
Na vlně audioknih

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
13 x [14%]
Kriket
9 x [10%]
Lední hokej
9 x [10%]
Tenis
8 x [9%]
Volejbal
11 x [12%]
Stolní tenis
9 x [10%]
Baseball
9 x [10%]
Golf
8 x [9%]
Americký fotbal
9 x [10%]
Basketball
8 x [9%]

Celkem hlasovalo : 93

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru