Někteří zaměstnanci mají nárok na brýle zdarma. Patříte mezi ně i vy?

Když se vám rozbijí nebo ztratí brýle, není to dobra zpráva, zvlášť v době vysoké inflace a cen energií. Možná ale patříte mezi ty, kdo mohou tuto zdravotní pomůcku získat s vysokou slevou nebo dokonce zdarma. Někteří zaměstnanci totiž mají nárok na benefity od zaměstnavatele, které pokryjí až 100 % ceny dioptrických brýlí. Patříte mezi ně i vy?

Státní zaměstnanci

Díky zaměstnaneckému benefitu skutečně můžete dosáhnout na brýle zdarma - pokud máte nárok na příspěvek z tzv. Fondu kulturních a sociálních potřeb (FKSP). Ten se týká zaměstnanců, kteří pracují ve státních a příspěvkových organizacích. Ne všichni státní zaměstnanci o této výhodě ale vědí.

„Našimi nejčastějšími zákazníky, kteří k proplacení brýlí využívají FKSP fond, jsou lékaři a zdravotní sestry. V 90 % případů si od nás nechají vystavit fakturu, kterou daná státní firma zaplatí. Zbylých 10 % brýle zaplatí a nechá si vystavit účtenku, kterou dá zaměstnavateli k proplacení. Je to o domluvě se zaměstnavatelem, všechny naše optiky jsou na tyto případy připraveny,” vysvětluje Tomáš Bártek, ředitel marketingu ve společnosti Lentiamo. „Díky tomuto zaměstnaneckému benefitu mají brýle de facto zdarma,” dodává.

Příspěvek mohou čerpat zaměstnanci v pracovním poměru, který může být i zkráceným úvazkem. Kromě dioptrických brýlí je možné příspěvek využít i na nákup kontaktních čoček nebo speciálních optických pomůcek.

Zaměstnanci soukromých firem

Ušetřit na nákupu brýlí ale můžete i pokud nepracujete ve státních zařízeních. V některých optikách je možné využít benefitní systémy, např. Sodexo, Benefity plus, Benefity.cz nebo Edenred, z nichž některé lze uplatnit také při nákupu brýlí online. 

Už jen samotným nákupem na internetu navíc můžete ušetřit až desítky procent. „Ceny brýlí na internetu jsou i o 30 až 50 % nižší než v kamenných optikách, výběr je mnohem širší a k nabídce tak mají přístup všichni, nejen obyvatelé velkých měst,” vysvětluje Tomáš Bártek. Na některých e-shopech si navíc brýle můžete vyzkoušet virtuálně prostřednictvím webkamery na vlastním obličeji. Tak získáte dobrou představu o tom, zda vám sedí tvar, velikost a barva, což je u výběru brýlí nejzásadnější.

Díky příspěvkům od zaměstnavatele si můžete pořídit kvalitní brýle bez toho, abyste museli kvůli ceně obětovat kvalitu. Poptejte se u svého zaměstnavatele, na jaké benefity máte nárok!

Na vlně audioknih

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

Anketa

Společnost Poháry Bauer, největší prodejce a výrobce sportovních pohárů ve střední Evropě, sestavila žebříček nejoblíbenějších sportů sporty ve světě. Jaký máte nejraději vy?

Fotbal
47 x [11%]
Kriket
37 x [9%]
Lední hokej
43 x [10%]
Tenis
35 x [8%]
Volejbal
45 x [11%]
Stolní tenis
40 x [10%]
Baseball
41 x [10%]
Golf
44 x [11%]
Americký fotbal
49 x [12%]
Basketball
36 x [9%]

Celkem hlasovalo : 417

Celoroční oslavy 120 let značky Harley-Davidson

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru