Příprava na zápis může být zábava pro děti i dospělé…

Malování. Poznávání barev, číslic a písmen. Ale také paměť, logické uvažování, postřeh či schopnost soustředit se a spolupracovat. To vše můžete se svým potomkem trénovat v rámci hry. Užijete si společný čas – a zároveň hravě a s chutí procvičíte znalosti a dovednosti, které děti uplatní na blížícím se zápisu do základní školy. Přinášíme tipy na hry i hračky tradiční české značky Dino, které se pro předškoláky výborně hodí.

Vyvinuto ve spolupráci s pedagogy: Dino Chytré kvízy – Předškolák

Poutavou hru a báječnou výukovou pomůcku pro učitele i rodiče tvoří 60 kartiček s otázkami a úkoly, které obsáhnou vše, co by děti v tomto věku měly znát a umět. A to hned ve čtyřech důležitých oblastech. Jde o smysly a řeč, učení a logické myšlení, svět, osobnosti a sociální chování, ale také fyzický rozvoj a tvořivost. Máte přitom několik možností, jak s kartičkami naložit. V rámci hry Ukaž, co umíš postupně berete karty a dítě plní úkoly, které jsou na nich popsané. Skupinu dětí zabavíte soutěží, při níž si hráč za každý splněný úkol přičte bod, kterých k celkovému vítězství potřebuje co nejvíce.  Zajímavou alternativou pro jednoho dospělého a jedno dítě je hra Přes propast, kdy splněné úkoly představují důležitý dílek cesty. Dino Chytré kvízy pro předškoláky pořídíte za 199 Kč například na www.mojedino.cz.

TIP: Chytré kvízy vám pomohou zabavit a současně rozvíjet děti různých věkových kategorií.  Kromě úrovně určené pro předškoláky jsou totiž k dostání také připravené na míru mladším předškolákům, prvňákům a druhákům.

Novinka podporující rozvoj paměti, postřehu i taktiky: Dino Schovka

Zvířátka v lese si hrají na schovku a hledají ty nejlepší úkryty. Úkolem dětí je zvířátka najít. Hráči se postupně prostřídají v roli toho, kdo piká a zvířátka schovává, i toho, kdo po nich v hracím plánu pátrá. Schovka je určená dvěma až šesti hráčům starším tří let a nabízí hned několik variant obtížnosti podle věku a schopností dětí. Autorská hra z dílny Dino potěší nejen jednoduchým, a přitom zajímavým herním mechanismem založeným na hledání dvojic, ale také krásným zpracováním s barevnými ilustracemi. Stojí 269 Kč a zamířit pro ni můžete na www.mojedino.cz.

Bláznivá postřehová hra nejen na cesty: Dino Správná dvojka

Základem této hry je 75 karet se zvířátky, které se postupně otáčí. Úkolem hráčů je co nejrychleji najít tu správnou dvojici. Má to ale háček – při každém otočení se mění zadání, a hráči tak do poslední chvíle neví, zda hledají stejnou barvu, stejné zvíře nebo stejný počet. Kdo jako první najde odpovídající dvojici, získává karty. Komu se podaří během hry nasbírat nejvíce karet, vítězí. Hru Správná dvojka, která procvičuje postřeh a učí barvy i počítání, koupíte za 199 Kč na www.mojedino.cz. Zabaví dva až šest hráčů ve věku od pěti let.

Náš tip: Sázka na klasiku

Perfektní materiál pro stavbu věže či dřevěného hradu, ale také učící hračka. To je naučná řada dřevěných kostek s písmenky nebo číslicemi. Jejich skládáním si děti potrénují motoriku, naplno popustí uzdu své fantazii a současně se naučí poznávat písmena, nebo dokonce skládat jednoduchá slova. V případě kostek s číslicemi pak mohou vyzkoušet i základní početní operace. Zvolíte-li dřevěné Naučné kostičky od značky Dino, můžete si být jisti, že jde o kvalitní výrobek ze smrkového dřeva, který vznikl v české dílně s více než 50letou tradicí. Sada 20 dřevěných kostek s abecedou nebo čísly vás vyjde na 369 Kč. Více informací najdete na www.mojedino.cz.

Nezapomeňte, že…

Hry mají mnohem větší přesah do života dětí. Tři důležité aspekty, které bývají často opomíjeny, rozhodně stojí za to zmínit i v souvislosti se zápisem do základní školy.

  1. Pravidla: Děti se při hře přirozeně učí, že fungování lidského společenství má, stejně jako hra, svá pravidla, která je třeba dodržovat.
  2. Respekt ke spoluhráčům: Děti snáze pochopí, že stejné emoce, jaké při hře samy zažívají, mají i další hráči. Učí se tak toleranci i spolupráci v malé či větší skupině.
  3. Koncentrace: Hry rozvíjí schopnost soustředit se, která je pro vlastní proces učení se naprosto nezbytná.

Dino Toys – svět plný radosti a fantazie

Česká rodinná firma Dino Toys již 30 let přináší zábavu pro děti i dospělé. Je největším tuzemským výrobcem deskových her, puzzle, karet i hraček, které znáte pod značkou Dino. Patří k nim legendární deskovky jako Dostihy a sázky, Člověče, nezlob se! nebo Z pohádky do pohádky, ale i hry reflektující nejnovější trendy. Společným rysem všech produktů je důraz na kvalitu provedení, která odpovídá přísným evropským normám a standardům, i na vysokou úroveň a originalitu obsahu. Firma je například držitelem ocenění „Bezpečná a kvalitní česká hračka”. Hry a hračky, které zpříjemní společně strávený čas s rodinou a přáteli – a zároveň podpoří rozvoj motorických i myšlenkových dovedností, vyrábí ve vlastních závodech ve středních a severních Čechách. Společnost má aktuálně více než 80 stálých zaměstnanců. Dlouhodobě investuje do vývoje nových her a s radostí podporuje české autory a ilustrátory. Každý rok tak vydává hned několik autorských her. Více informací najdete na www.mojedino.cz

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
582 x [13%]
Aperol spritz
379 x [9%]
Cuba Libre
393 x [9%]
Piňa Colada
378 x [9%]
Daiquiri
369 x [8%]
Margarita
483 x [11%]
Cosmopolitan
386 x [9%]
Mai-Tai
404 x [9%]
Whiskey sour
434 x [10%]
Pisco sour
583 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4391

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru