Písecký víkend módy a designu 2023 přinesl to nejlepší z české udržitelné tvorby

Písecký víkend módy a designu 2023 nabídl v pátek a v sobotu místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku předních udržitelných módních značek a designérů a výběrový design market. Na akci zavítaly téměř 4 000 tisíce lidí.

Páteční módní přehlídka v kulturním domě byla jedinečná tím, že se na mole představily vedle klasických modelek i české herečky a influencerky věnující se tématu udržitelnosti.  Diváci mohli obdivovat půvaby Michaely Tomešové, Natálie Halouzkové, Terezy Vítů, Aleny Dolákové a Kristýny Kohoutové. Večerem provedla oslnivá Lejla Abbassová. Svou přítomností akci podpořila modelka a influencerka Jitka Nováčková.  Přehlídka byla oslavou české módy, udržitelné výroby a poctivého řemesla. Akce se konala v produkci Agentury Verona, ve spolupráci s Centrem kultury a za podpory města Písku. Hlavními partnery byly značky Fiskars, Aperol, Vivense, Salori, ByMirasha, Biorganica, Aspoň Tohle, hotel U Kapličky a FAMO. Své kolekce předvedly módní značky a designéři – JUSTLOVE Label, Ecstatic, Bigbros., Kaftanlicious, Mybelka, Dana Bezděková, Šárka Strnadová, Lay Sedláková, Kamila Vodochodská, Segriidentity, Tonak a ByMirasha.

Na sobotní design marketu byly k vidění a zakoupení ručně šité oděvy, dekorace, přírodní kosmetika, svíčky, mýdla a mnohé další. Gastro zóna nabízela dobroty z lokálních surovin a návštěvníci si mohli vychutnat skvělou kávu, sladké i slané dobroty, rolovanou zmrzlinu a odpočinout si v Aperol chill out zóně. O zábavu se postaraly místní taneční spolky a umělci v čele s Lenkou Houslenkou.

Akce podpořila Nadační fond Propolis 33 a Nemocnici Písek.

Více informací naleznete na www.pvmd.cz.

Audioknihy: Skutečné problémy

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Představujeme vám herce, kteří jsou podle Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) nejoblíbenější. Který je ten váš?

Johnny Depp, USA
31 x [10%]
Leonardo DiCaprio, USA
28 x [9%]
Tom Hanks, USA
31 x [10%]
Brad Pitt, USA
30 x [10%]
Bruce Willis, Západní Německo
30 x [10%]
Morgan Freeman, USA
30 x [10%]
Christian Bale, Velká Británie
28 x [9%]
Robert Downey Jr., USA
29 x [10%]
Robert De Niro, USA
29 x [10%]
Jack Nicholson, USA
30 x [10%]

Celkem hlasovalo : 296

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru