S novým tepelným čerpadlem je renovace vytápění i připojení FVE hračka

Ceny energií i obava o životní prostředí motivují domácnosti k instalaci tepelných čerpadel. Sankce za provoz starých neekologických kotlů se blíží, ale stále ještě můžete čerpat dotace na pořízení nových zdrojů. Podle vládou schválené aktualizace Vnitrostátního plánu České republiky v oblasti energetiky a klimatu jich má být u nás do roku 2030 instalováno na 1 milion. Pokud plánujete výměnu zdroje vytápění, a přitom nechcete měnit stávající rozvody a radiátory, můžete sáhnout po nejnovějším, vysokoteplotním tepelném čerpadle Altherma 3 R MT od společnosti Daikin. Hodí se pro rekonstrukce i novostavby, navíc je standardně vybaveno chytrým rozhraním pro využití přebytků z FVE (Smart Grid).

Flexibilita

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 R MT se skládá z nové venkovní jednotky s označením ERRA, kterou lze kombinovat s jednou ze tří různých vnitřních jednotek:

Volně stojící (podlahová) vnitřní jednotka má integrovaný nerezový zásobník teplé vody o objemu 180 l nebo 230 l, takže je ideální volbou pro modernizaci stávajícího kotle. Řeší nejen vytápění, ale také ohřev vody a případně také chlazení. Tento typ vnitřní jednotky má produktovou variantu Bi-zone, která umožňuje řízení dvou nezávislých topných okruhů s různými teplotami, například 45 °C pro deskové radiátory a 35 °C pro podlahové vytápění.

Nástěnná jednotka je kompaktnější a lze ji kombinovat buď s vhodným stávajícím zásobníkem vody (bojlerem), nebo s novým samostatným zásobníkem.

Pokud majitelé domů mají nebo plánují instalovat solární termické kolektory, nebo integrovat do systému druhý zdroj tepla, jednotka ECH2O disponuje nádrží o objemu 300 l nebo 500 l, díky které je možno využít oba tyto zdroje pro ohřev TV i vytápění. S touto jednotkou je možné maximalizovat energetickou účinnost systému vytápění, chlazení a ohřevu vody v domě.

Všechny jednotky Daikin Altherma 3 R MT mají třídu účinnosti až A+++ pro prostorové vytápění. Volně stojící jednotky a jednotky ECH2O mají třídu A+ pro přípravu teplé vody. Tato vysoce účinná tepelná čerpadla mají výstupní teplotu vody 65 °C při venkovní teplotě až −15 °C, což je dostatečné pro fungování se stávajícími vysokoteplotními radiátory i pro ohřev teplé vody pro domácnost. I při poklesu venkovních teplot k −25 °C je zaručena funkčnost těchto tepelných čerpadel, což je důležité zejména v oblastech s tuhou zimou. 

Malé rozměry

Při náhradě jakéhokoli spotřebiče v domácnosti může být nedostatek prostoru limitujícím faktorem. V případě tepelného čerpadla Daikin Altherma 3 R MT, které potřebuje pouze malý prostor pro vnitřní i venkovní jednotku, to však není problém. Štíhlá venkovní jednotka se stejně dobře hodí na balkón v bytě jako pod okno u rodinného domu, zatímco každá z vnitřních jednotek je stylová a snadno tak zapadne do interiéru. Volně stojící jednotky i jednotky ECH2O mají malé rozměry a vyžadují pouze minimální plochu podlahy. Tam, kde je prostor ještě více omezený, může být dobrou volbou nástěnná jednotka Altherma 3 R MT.

Nízká hlučnost

Nízký akustický výkon všech tří vnitřních jednotek znamená, že ať si vyberete kteroukoliv z nich a umístíte ji ve svém domě kamkoliv, nebude vás obtěžovat hlukem. Venkovní jednotka musí samozřejmě splňovat hygienické limity pro hluk. „Naše jednotky jsou testované nezávislou laboratoří, proto je na čísla uvedená v technických listech k našim výrobkům opravdu spolehnutí,“ vysvětluje Vladimír Macháček, zodpovědný za oblast prodeje rezidenčních výrobků Daikin.

Snadné ovládání

„Konektivita spotřebičů v domě podporuje pohodlí jeho obyvatel, proto Daikin Altherma 3 R MT přináší řadu chytrých možností ovládání systému – vlastní mobilní aplikací Onecta, nebo možnost napojení na smart home systémy např. od SOMFY.“ zdůrazňuje Vladimír Macháček ze společnosti Daikin.

Technické specifikace výrobků Daikin Altherma 3 R MT:

  • K dispozici výkon: 8, 10, 12 kW
  • Rozměry (V x Š x H): 1003 x 1270 x 533 mm
  • Energetická účinnost až A+++ (vytápění prostoru)
  • Energetická náročnost až A+ (teplá voda)
  • Provozní rozsah do −25 °C venkovní teploty
  • Teplota výstupní vody 65 °C až do −15 °C venkovní teploty, záložní elektrický ohřev pro nižší teploty
  • Možnost kombinace se 3 různými vnitřními jednotkami (nástěnná, stojící s integrovaným zásobníkem, stojící se zásobníkem ECH2O).
  • Možnost připojení ke cloudovému řešení
  • Akustický výkon Lw = 56 dB(A) pro 3fázové venkovní jednotky
Audioknihy: Já, vrah 2

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Představujeme vám herce, kteří jsou podle Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) nejoblíbenější. Který je ten váš?

Johnny Depp, USA
173 x [10%]
Leonardo DiCaprio, USA
168 x [9%]
Tom Hanks, USA
168 x [9%]
Brad Pitt, USA
169 x [9%]
Bruce Willis, Západní Německo
188 x [10%]
Morgan Freeman, USA
195 x [11%]
Christian Bale, Velká Británie
199 x [11%]
Robert Downey Jr., USA
180 x [10%]
Robert De Niro, USA
185 x [10%]
Jack Nicholson, USA
184 x [10%]

Celkem hlasovalo : 1809

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru