Jak se dívá Daniela Peštová na současné modelky?

Už potřetí se fotil benefiční kalendář pro ALSA z. s. pomáhající pacientům s nevyléčitelnou nemocí ALS. Tentokrát se před objektivem fotografky Terezy z Davle mimo jiné objevila herečka Jana Krausová, modelka Daniela Peštová, bývalá fotbalová hvězda Antonín Panenka a brankář České fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík. Všichni mají své důvody pomáhat lidem, kteří pomalu ztrácí kontrolu nad svým tělem. Jak našli svou cestu k této organizaci a jak budou trávit letošní letní měsíce?

Modelka Daniela Peštová se k organizaci ALSA dostala náhodou, když se před lety účastnila akce na podporu pacientů. „Co je ALS jsem věděla, mám známou, která touto nemocí trpí. Ale o jejich spolku jsem slyšela poprvé a byla jsem tak ohromena tím, co dělají, že jsem jim nabídla svou pomoc.“

Prázdniny bude mít známá modelka rodinné a odpočinkové. Čeká ji užívání si rodinného klidu, pohody a nicnedělání. I když se v modelingu Daniela Peštová pohybuje od 90. let, universální radu na úspěch nemá. Jak se dokázala tak dlouho udržet na vrcholu? „Je to hodně o štěstí. O tom být ve správný čas na správném místě. Poznat dobrou příležitost a chytit ji za pačesy. Zároveň ale zůstat sama sebou a nenechat se zblbnout pozlátkem,“ říká.

Svět modelingu se od jejích úplných začátků dost změnil. Podle Daniely Peštové to má pro současné dívky svá negativa i pozitiva. „Dnes se může v podstatě kdokoliv s dobrou aplikací stát hvězdou sociálních sítí, říkat si modelka a živit se tím. Na druhou stranu nemají dnešní modelky takovou životnost, jako to bylo v případě modelek 90. let,“ říká Daniela a vyjmenovává nejslavnější jména od Naomi Campbell přes Claudii Schiffer a Lindu Evangelistu. Na jména hvězd dnešních přehlídkových mol si širší veřejnost už jen tak nevzpomene. „Navíc mi přijdou dnešní fotky příliš vyretušované. Vytratilo se z nich kouzlo nedokonalosti a jedna modelka vypadá jako druhá. Trochu nuda,“ popisuje Peštová realitu dnešních fotek. 

Herečka Jana Krausová se o nadaci ALSA dozvěděla od svého syna Davida, který už má focení za sebou a organizaci podporuje roky. „Tahle nadace je navíc jediná, která pacientům s ALS u nás pomáhá,“ upozorňuje. Stejně jako ostatní, i ona pacienty obdivuje a vyzdvihuje jejich sílu i těch nejnáročnějších chvílích. „Člověku nezbývá nic, než se s tím vyrovnat a naplno si užít to, co ještě lze. Když jsem se měla možnost s nimi sejít, byla jsem užaslá z toho, jak jsou pozitivně naladění,“ říká.

Následující týdny si hodlá Jana Krausová pořádně užít se svými nejbližšími a využije toho, že má víc volna než jindy. Největší radost ji v poslední době dělá vnuk Oliver. „Jsem nadšená babička,“ dodává.

Ač je Antonín Panenka od prostředí modelingu vzdálen na míle daleko, tak názor na mladou generaci fotbalistů má podobný jako Daniela. Perfekcionismus nemůže nikdy předčit nápady a hravost, což se mu moc nelíbí. „Poslední roky to nebyla moc radost sledovat. Na moje fotbalové cítění je tam málo kreativních hráčů. Všichni jsou velmi dobře fyzicky i silově připraveni, ale bohužel tvůrčí nápady a kopací technika u hráčů moc není. Ale blýská se na lepší časy, talentů je stále dost. Musíme jenom počkat a využít jejich schopností,“ doufá muž, který se navždy zapsal do fotbalových dějin.

Jedním z takových schopných talentů je bezesporu brankářská jednička České fotbalové reprezentace a španělské Sevilla FC Tomáš Vaclík. Ten se také stal tváří připravovaného kalendáře a navíc se zná osobně s pacientem ALS Vladislavem Mikulášem, který působil jako masér české reprezentace.

Focení benefičního kalendáře už finišuje, ale to se rozhodně nedá říct o všech aktivitách spolku ALSA. 3. 10 se totiž chystá velký benefiční koncert v Pražské křižovatce. Vystoupí na něm Ondřej Brzobohatý, Marta Jandová, David Kraus, David Deyl, Epoque quartet, Arte levite, Kateřina Sedláková, Daniela Písařovicová, Thom Artway, Martina Partlová a mnozí další.

Jakou pomoc ALSA z. s. realizuje, najdete na: https://www.zsalsa.cz/cs

Foto: Pro ALSA z. s. Tereza z Davle a Vojtěch Pavelčík

IVO TOMAN

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

NECHÁTE SE OČKOVAT PROTI COVIDU?

ANO
19 x [21%]
Prozatím ne, ale uvažuji o tom
17 x [18%]
Spíše ne
20 x [22%]
Ještě nevím
19 x [21%]
Ne
17 x [18%]

Celkem hlasovalo : 92

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily, takže nevím, zda ho někdy dokončím...

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
TOPlist
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

JDI nahoru