Velikonoce klepou na dveře. Ozdobte je dekorací z vajec

Pokud letos pokulhívá vaše příprava na V|elikonoce, máme pro vás skvělý tip. Vyrobte si závěsnou velikonoční dekoraci z toho, co máte doma. Potřebovat budete jen vajíčka, větev, stuhu a barvy ve spreji, například s metalickým efektem značky Primalex.

Méně je více

Tuto dekoraci vyrobíte velmi snadno a rychle. A navíc k tomu nebudete potřebovat žádné speciální pomůcky. Připravte si jen nůžky, hedvábnou stuhu, špejle, ochranné rukavice a 9 vajec. Pokud si chcete ušetřit práci s foukáním vajec, můžete použít plastová, do kterých nůžkami udělejte z obou stran otvor na provlečení stuhy. Dále budete potřebovat Primalex Metalickou barvu ve spreji a silnější opracovanou větev. Během procházky do parku či lesa jistě na nějakou narazíte.

Není každé vejce, co se třpytí

Pracovní plochu zakryjte kartonem či fólií. Suché, čisté a mastnoty zbavené vajíčko navlékněte na špejli a ze vzdálenosti 20–30 cm naneste Primalex Metalickou barvu ve spreji. My jsme zvolili zlatý a stříbrný odstín. Sprej přitom držte co nejvíce svisle. Abyste dosáhli rovnoměrné aplikace, doporučujeme také nástřik začínat a končit mimo dekoraci. Postup opakujte se všemi vejci. Špejle pak zapíchněte do květináče nebo podložte tak, aby se vejce nedotýkala podložky, dokud barva nebude zcela suchá.

Zavěsit, prosím

Stuhu nastříhejte na tři stejně dlouhé pruhy a na každý z nich navlékněte 3 vejce. Pomocí uzlíků je zafixujte tak, aby mezi sebou měla stejný rozestup. Můžete přitom střídat vajíčka ve zlaté a stříbrné barvě. Takto připravené stuhy potom přivažte vedle sebe na očištěnou větev. Hotovou dekoraci můžete připevnit na dveře, okno nebo stěnu. Jistě zaujme nejen koledníky, ale všechny návštěvy a kolemjdoucí.

Nabarvená vejce také můžete zavěsit na stuhy po jednom a ozdobit jimi vázu s větvičkami vrby či zlatého deště, které symbolicky přivolají teplé jarní počasí i veselou náladu.

NÁŠ TIP: Primalex syntetická barva ve spreji s kovovými pigmenty vytvoří dlouhotrvající metalický matný vzhled. Je vhodná na různé druhy povrchů, na které výborně přilne a zabrání jejich poškrábání. Navíc rychle schne. Na výběr je ve zlatém, stříbrném, měděném nebo mosazném provedení. Pro použití na větší plochy je pak určena širší tryska, která je uložena ve víku spreje.

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
570 x [13%]
Aperol spritz
369 x [9%]
Cuba Libre
383 x [9%]
Piňa Colada
370 x [9%]
Daiquiri
362 x [8%]
Margarita
472 x [11%]
Cosmopolitan
377 x [9%]
Mai-Tai
395 x [9%]
Whiskey sour
424 x [10%]
Pisco sour
574 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4296

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru