Dědictví herecké rodiny Brouskových: Tři generace dabují stejného padoucha z Hraběte Monte Christa

Již na začátku prázdnin má v tuzemsku premiéru očekávaný výpravný snímek Hrabě Monte Christo, který byl na světové premiéře na prestižním filmovém festivalu v Cannes odměněn více než 12minutovým potleskem.

Do našich kin se snímek dostane  4.července jak v originální verzi s titulky, tak i v českém dabingu. Titulní postavu Edmonda Dantèse / hraběte Monte Christa nadaboval Ondřej  Gregor Brzobohatý, jeho životní lásku Mercédès Herreru Tereza Bebarová, pomocnici hraběte Haydée Berenika Kohoutová a Monte Christova nepřítele Gérarda de Villeforta pak Ondřej Brousek.

Pro Ondřeje Brouska měl dabing skoro až osudový nádech. Zápornou postavu totiž už ve dřívějších zpracováních nadabovali v roce 1966 nejprve jeho dědeček Otakar Brousek st. a v roce 2002 jeho otec Otakar Brousek ml. „Nová verze Monte Christa je si myslím velice poctivě natočená. Hraju de Villeforta a je to shodou okolností role, kterou daboval jak můj dědeček, tak můj tatínek v různých filmových zpracováních, takže Brouskovic padouši - my jsme jedna rodina!,“ řekl k tomu Brousek v dabingovém studiu.

I v dalších rolích pod vedením režiséra Jiřího Sádka čeští diváci uslyší zkušené dabéry a dabérky, kteří a které mají k literární Dumasově klasice i filmům s hrabětem Monte Christo více než vřelý vztah. „Mercédès je milá hraběte Monte Christa, kdy ještě nebyl hrabě. Líbí se mi, že je nejprve velmi mladinká a potom je tam po 15 letech. Já mám ráda, kdy se úplně z mladé romantické rozevláté dívky stane taková usedlejší žena s určitým traumatem a tajemstvím, které se zase otvírá s příchodem hraběte Monte Christo. Je to pestré, krásné, výpravné. Francouzi už z Třech mušketýrů ukázali, že tyto klasiky opravdu umí,“ řekla ke své roli Mercédès Tereza Bebarová, která minulý rok mj. nadabovala i Evu Green v již zmíněných Třech mušketýrech od stejných tvůrců.

I Berenika Kohoutová ocenila mnoho vrstevnatost její postavy. „Já dabuji postavu Haydée, která je pomocnice hraběte Monte Christa. Drsná holka, co je ale v jádru samozřejmě naprosto citlivá, což se ve finále stejně vždycky projeví. Myslím si, že je to moc hezký, tak se přijďte podívat!“

Do českých kin se snímek dostane na začátku prázdnin 4. 7. a distributorem je společnost Bioscop.

Na video ze zákulisí natáčení dabingu se můžete podívat zde:

 

Brněnské výstaviště se už dnes na vás těší

Equal Pay Day

Svůdná Lisca

Leatherman

Anketa

Jakou hudbu posloucháte nejraději?

Klasická hudba
18 x [12%]
Jazz / Blues
13 x [8%]
Rock
15 x [10%]
Pop
17 x [11%]
Elektronická hudba
15 x [10%]
Metal
14 x [9%]
Hip hop / Rap
15 x [10%]
R&B & Soul
18 x [12%]
Folk & Country
17 x [11%]
Regionální a světová hudba
14 x [9%]

Celkem hlasovalo : 156

POČASÍ

Počasí Praha - Slunečno.czPočasí Brno - Slunečno.cz
Počasí Plzeň - Slunečno.cz

BLOG/ČEK

„Zdá se mi být až poněkud absurdní, že naším největším nepřítelem může být naše vlastní ego. Je to totiž racionální složka, která je podřízena především našemu svědomí a sociálním vazbám. Výsledkem tohoto hierarchického systému je naše chování. Ať chceme nebo ne, je to prostě tak. Zdravé ego je u člověka vždy rozpoznatelné, protože takový člověk se opírá o své emoce, aby porozuměl především sám sobě a prostředí, ve kterém žije a pracuje.“

Lenka Žáčková

Facebook

JDI nahoru