Nahrávám...

Domů Sport

Pourchaire vede šampionát F4, Staněk nejlepším nováčkem sezóny

Poslední díl zbývá do konce sezóny německého mistrovství Formule 4. A na Sachsenringu to bude pořádné drama, protože Théo Pourchaire ze stáje Sauber Junior Team by US Racing-Charouz Racing System vede šampionát už jen o jediný bodík před Norem Haugerem. Jisté však je, že nejlepším nováčkem sezóny se už s předstihem stal Roman Staněk, což je obrovský úspěch českého motristického sportu.

Na předposledním podniku sezóny na okruhu v Hockenheimu se piloti Sauber Junior Team by US Racing-CHRS v každém ze tří závodů umístili na pódiu. Ale zatímco do Německa přijížděli jako jasní vládci šampionátu, teď už to bohužel až tak růžové není. Na druhou stranu fanoušek závodů si může mnou ruce, protože poslední zastávka na Sachsenringu bude stoprocentně nervydrásající podívaná.

Théo Pourchaire, Arthur Leclerc, Roman Staněk a Alessandro Ghiretti si na Hockenheimu prožili hektický víkend. Hlavně francouzský mladíček může mluvit o smůle i vlastní nezkušenosti, že bude muset o titul, na který už téměř sahal, ještě tvrdě bojovat. V prvním závodě to vypadalo na značný bodový přísun, pak ale přišel střet s týmovým kolegou Leclercem a bylo po radosti i bodech. Monacký pilot si dojel pro druhé místo, rozčílený Poucrhaire byl klasifikovaný jako čtrnáctý. Nutno podotknout, že za karambol mohli oba jezdci. Příjemné bodíky za osmé místo bral český talent Roman Staněk.

Také druhý závod byl pro Pourchaira velmi smolný. Po technické závadě na startu stíhací jízda nestačila na lepší než dvanácté místo. Třetí příčku si zajistil Leclerc, bodoval i desátý Staněk. Z vítězství se stejně jako v sobotu radoval Nor Hauger, který pak ještě dokončil vítězný hattrick. V nedělním druhém závodě se naštěstí "probral" i Pourchaire a byť se jeho jízda opět neobešla bez karambolu, šesté místo ho udrželo v čele průběžného bodování. Na skvělé druhé pozici navíc dojel Roman Staněk, který si zároveň zajistil triumf v pořadí nováčků. Bodovat dokázal i osmý Alessandro Ghiretti.

Pourchaire tak opustil Hockenheim se 197 body na kontě. Druhý je Hauger (196), třetí Lecler (169), čtvrtý Staněk (152), pátý Petecof (133) a šestý Ghiretti (124). O šampionovi i pořadí na dalších místech se rozhodne na Sachsenringu ve dnech 27. až 29. září.

Majitel stáje, Antonín Charouz, řekl: „Ačkoli jsme samozřejmě rádi, že jsme byli v každém závodě na pódiu, budeme si tento víkend zřejmě připomínat jako jeden z nejnáročnějších v sezóně. Všichni naši piloti museli tvrdě bojovat, aby dosáhli na stávající výsledky. Všichni se však naučili něco nového, což je v jejich kariérách může posunout dále. Nyní se pečlivě soustředíme na poslední podnik sezóny a věříme, že uspějeme.“

Théo Pourchaire uvedl: „Nebyl to nejlepší víkend. První závod pole position, do druhého závodu jsem šel ze druhého místa na startu. Ale bohužel ne vždy všechno vyjde tak, jak si přejete. Napřed střet s týmovým parťákem, pak moje chyba. Ale poslední závod byl úžasný, dostat se na šesté místo z posledních příček, to se nepovede každý den. Jsem stále první, i když jen těsně. Udělám pro celkové vítězství maximum.“

Arthur Leclerc tvrdil: „Celkově to byl docela pozitivní víkend. První dva závody mé auto po trati málem létalo, vše klapalo skvěle. Všichni v týmu odvedli opravdu dobrou práci. Jsem šťastný, dokázali jsme, že máme dobré tempo. Bohužel poslední závod jsem nedojel, ale to se stává. Nyní se zaměříme na Sachsenring.“

Roman Staněk vysvětlil: „Mám smíšené pocity. Vím, že se staly chyby, někde jsem měl volit jinou cestu, ale už to nevrátím. Hodně jsem se naučili, v tomto ohledu to byl skvělý víkend. A druhé místo z posledního závodu je super. Dostat se z desátého místa na startu až na druhé je důkazem, že máme dobré tempo.“

Alessandro Ghiretti řekl: „Čekal jsem od tohoto víkendu určitě víc než jsem nakonec předvedl. Rychlost nebyla špatná, ale když se dostanete několikrát do skupiny jezdců, je těžké předjíždět. Ne vše bylo zkrátka optimální. Věřím, že na Sachsenringu zajedu mnohem lépe a v pořadí se o něco posunu.“

MALUMA V PRAZE

RELAX 280 DEN

CHOCOLAND

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!
Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Svůj tříletý projekt jsem nazvala PARAEVROPSKÁ CESTA a odstartovala jsem ho 21. 3. cestou do Vídně, ale dnes už vím, že překročím i hranice staré dobré Evropy. 

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, v loňském roce jsem se s mojí Zuz vydala do Dublinu (tedy ono to bylo naopak), navštívila jsem  Bratislavu a opět s mojí Zuz jsme prošly Andalusii a byly jsme také ve Varšavě a opakovaně se vyskytuji v Brně. 

Víte kolik leží v Evropě zemí? 

Lenka Žáčková

Anketa

NA CO SI VŽDY SI VŽDY UDĚLÁTE ČAS?

Na kávičku
29 x [9%]
Na cigárko
36 x [11%]
Na rodinu
29 x [9%]
Na kamarády
35 x [11%]
Na nákupy
28 x [9%]
Na své koníčky
34 x [11%]
Na odpočinek
34 x [11%]
Na cestování
33 x [11%]
Na uklízení
28 x [9%]
Na návštěvu občerstvovacího zařízení
28 x [9%]

Celkem hlasovalo : 314

AKTUALITY
JDI nahoru