Nahrávám...

Domů Sport

Pourchaire vede šampionát F4, Staněk nejlepším nováčkem sezóny

Poslední díl zbývá do konce sezóny německého mistrovství Formule 4. A na Sachsenringu to bude pořádné drama, protože Théo Pourchaire ze stáje Sauber Junior Team by US Racing-Charouz Racing System vede šampionát už jen o jediný bodík před Norem Haugerem. Jisté však je, že nejlepším nováčkem sezóny se už s předstihem stal Roman Staněk, což je obrovský úspěch českého motristického sportu.

Na předposledním podniku sezóny na okruhu v Hockenheimu se piloti Sauber Junior Team by US Racing-CHRS v každém ze tří závodů umístili na pódiu. Ale zatímco do Německa přijížděli jako jasní vládci šampionátu, teď už to bohužel až tak růžové není. Na druhou stranu fanoušek závodů si může mnou ruce, protože poslední zastávka na Sachsenringu bude stoprocentně nervydrásající podívaná.

Théo Pourchaire, Arthur Leclerc, Roman Staněk a Alessandro Ghiretti si na Hockenheimu prožili hektický víkend. Hlavně francouzský mladíček může mluvit o smůle i vlastní nezkušenosti, že bude muset o titul, na který už téměř sahal, ještě tvrdě bojovat. V prvním závodě to vypadalo na značný bodový přísun, pak ale přišel střet s týmovým kolegou Leclercem a bylo po radosti i bodech. Monacký pilot si dojel pro druhé místo, rozčílený Poucrhaire byl klasifikovaný jako čtrnáctý. Nutno podotknout, že za karambol mohli oba jezdci. Příjemné bodíky za osmé místo bral český talent Roman Staněk.

Také druhý závod byl pro Pourchaira velmi smolný. Po technické závadě na startu stíhací jízda nestačila na lepší než dvanácté místo. Třetí příčku si zajistil Leclerc, bodoval i desátý Staněk. Z vítězství se stejně jako v sobotu radoval Nor Hauger, který pak ještě dokončil vítězný hattrick. V nedělním druhém závodě se naštěstí "probral" i Pourchaire a byť se jeho jízda opět neobešla bez karambolu, šesté místo ho udrželo v čele průběžného bodování. Na skvělé druhé pozici navíc dojel Roman Staněk, který si zároveň zajistil triumf v pořadí nováčků. Bodovat dokázal i osmý Alessandro Ghiretti.

Pourchaire tak opustil Hockenheim se 197 body na kontě. Druhý je Hauger (196), třetí Lecler (169), čtvrtý Staněk (152), pátý Petecof (133) a šestý Ghiretti (124). O šampionovi i pořadí na dalších místech se rozhodne na Sachsenringu ve dnech 27. až 29. září.

Majitel stáje, Antonín Charouz, řekl: „Ačkoli jsme samozřejmě rádi, že jsme byli v každém závodě na pódiu, budeme si tento víkend zřejmě připomínat jako jeden z nejnáročnějších v sezóně. Všichni naši piloti museli tvrdě bojovat, aby dosáhli na stávající výsledky. Všichni se však naučili něco nového, což je v jejich kariérách může posunout dále. Nyní se pečlivě soustředíme na poslední podnik sezóny a věříme, že uspějeme.“

Théo Pourchaire uvedl: „Nebyl to nejlepší víkend. První závod pole position, do druhého závodu jsem šel ze druhého místa na startu. Ale bohužel ne vždy všechno vyjde tak, jak si přejete. Napřed střet s týmovým parťákem, pak moje chyba. Ale poslední závod byl úžasný, dostat se na šesté místo z posledních příček, to se nepovede každý den. Jsem stále první, i když jen těsně. Udělám pro celkové vítězství maximum.“

Arthur Leclerc tvrdil: „Celkově to byl docela pozitivní víkend. První dva závody mé auto po trati málem létalo, vše klapalo skvěle. Všichni v týmu odvedli opravdu dobrou práci. Jsem šťastný, dokázali jsme, že máme dobré tempo. Bohužel poslední závod jsem nedojel, ale to se stává. Nyní se zaměříme na Sachsenring.“

Roman Staněk vysvětlil: „Mám smíšené pocity. Vím, že se staly chyby, někde jsem měl volit jinou cestu, ale už to nevrátím. Hodně jsem se naučili, v tomto ohledu to byl skvělý víkend. A druhé místo z posledního závodu je super. Dostat se z desátého místa na startu až na druhé je důkazem, že máme dobré tempo.“

Alessandro Ghiretti řekl: „Čekal jsem od tohoto víkendu určitě víc než jsem nakonec předvedl. Rychlost nebyla špatná, ale když se dostanete několikrát do skupiny jezdců, je těžké předjíždět. Ne vše bylo zkrátka optimální. Věřím, že na Sachsenringu zajedu mnohem lépe a v pořadí se o něco posunu.“

Dream Race

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
72 x [11%]
Jednu osobu
66 x [10%]
Dvě osoby
77 x [11%]
Tři osoby
64 x [9%]
Čtyři osoby
61 x [9%]
Pět - deset osob
57 x [8%]
Jedenáct - dvacet osob
64 x [9%]
Jednadvacet - čtyřicet
68 x [10%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
83 x [12%]
Více než sto
64 x [9%]

Celkem hlasovalo : 676

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru