The Artisan připravuje pražský Restaurant Week

Prestižního kulinářského festivalu Restaurant Week, který se bude konat od 19. března do 13. dubna 2025. Šéfkuchař David Rejhon a jeho tým připravili dvě originální tříchodová menu, která oslavují čerstvé sezónní suroviny a tradiční lokální chutě.

Vegetariánské menu začíná jemným pudinkem z kozího mléka, doplněným o výrazný medvědí česnek a makový posyp. Jako hlavní chod následuje hlíva ústřičná podávaná s červeným zelím a domácími bramborovými lokšemi. Sladkou tečkou je svěží dezert z jablek, špenátu a zázvoru, který osvěží i potěší.

Druhé menu otevírá nakládaná štika s koprem a rybím garum, která zaujme svěžestí a jemnou texturou. Následuje dokonale upravený jehněčí hřbet, servírovaný s bramborami, zázvorem, hráškem a šalotkou. Na závěr si hosté mohou vychutnat lahodný dezert z medu, kopřivy, vlašských ořechů a pylu, který nabízí harmonii autentických chutí.

„Festival Restaurant Week je pro nás skvělou příležitostí představit hostům náš přístup k sezónním a lokálním surovinám. Respekt k ingrediencím a minimalizace plýtvání jsou základem naší filozofie i výzvou pro budoucnost gastronomie,“ vysvětluje David Rejhon, šéfkuchař restaurace The Artisan.

Výjimečný zážitek v The Artisan netvoří jen skvělé jídlo, ale i prvotřídní servis. Důkazem je ocenění za Nejlepší obsluhu v rámci Restaurant Week, které restaurace získala ji podruhé.

Festivalové menu je k dispozici za 790 Kč a zahrnuje také osvěžující koktejl nebo mocktail, který celý zážitek dokonale doplní.

Více informací a rezervace: www.restaurant-week.cz

Sluneční řada SOLARA

BIO SCULPTURE - Kiwi Scrub

Novinky z audioteky

Mladý ječmen

Anketa

Jakou hudbu posloucháte nejraději?

Klasická hudba
186 x [8%]
Jazz / Blues
182 x [8%]
Rock
352 x [15%]
Pop
333 x [14%]
Elektronická hudba
170 x [7%]
Metal
169 x [7%]
Hip hop / Rap
293 x [13%]
R&B & Soul
157 x [7%]
Folk & Country
168 x [7%]
Regionální a světová hudba
325 x [14%]

Celkem hlasovalo : 2335

POČASÍ

Počasí Praha - Slunečno.czPočasí Brno - Slunečno.cz
Počasí Plzeň - Slunečno.cz

BLOG/ČEK

„Zdá se mi být až poněkud absurdní, že naším největším nepřítelem může být naše vlastní ego. Je to totiž racionální složka, která je podřízena především našemu svědomí a sociálním vazbám. Výsledkem tohoto hierarchického systému je naše chování. Ať chceme nebo ne, je to prostě tak. Zdravé ego je u člověka vždy rozpoznatelné, protože takový člověk se opírá o své emoce, aby porozuměl především sám sobě a prostředí, ve kterém žije a pracuje.“

Lenka Žáčková

Facebook

JDI nahoru