Nahrávám...


Tanečník Marek Dědík není s adrenalinem velký kamarád, ale rychlá auta má rád

Na brněnský festival tance, zábavy a sportu LIFE! zavítá letos také Marek Dědík, mistr České republiky v latinskoamerických tancích. Jistě ho znáte také jako tanečníka ze soutěže StarDance. Tančil s Veronikou Žilkovou, Olgou Šípkovou, Jitkou Schneiderovou a vítěznou Pavlou Tomicovou. Ale jaký byl jako malý kluk, jaký je otec, co pro něj znamená rodina? Tak i o tom je náš krátký rozhovor.

Co byla pro Vás v dětství nejlepší zábavou?

Největší zábavou pro mě byla to, když jsem mohl lítat venku s klukama, lézt po stromech a hrát si v lese a u rybníku, jezdit na kole po cele vesnici. Pocházím z Bartošovic na Moravě, což je krásná malebná vesnice se zámkem a rozsáhlým parkem.

Jaké byly vaše plány v patnácti letech, čím jste chtěl být?

Chtěl jsem být učitelem, což se mi z části splnilo a také majitelem diskotéky.

Kdy jste se rozhodl, že se stanete profesionálním tanečníkem?

Já se vlastně nerozhodl. Přišlo to samo od sebe tím, že jsem začal tančit. Po nějaké době se objevovaly první úspěchy, tanec mě zavedl také do zahraničí a vlastně se ten můj život točil jen kolem tance a stal jsem se profesionálním tanečníkem a jsem za to rád.

Popište nám, prosím, stručně náplň Vaší současné práce.

Jsem trenér, porotce choreograf a moderátor, převážně učím lidi tancovat, a to od dětí až po seniory, manželské páry, nebo latino ladies a hlavně profesionální taneční páry, které soutěží na tanečních soutěžích. Vytvářím choreografie na míru různým firmám a také vystupuji na různých akcích se všema partnerkami z SD a svou manželkou. Ted jsem začal i trochu moderovat a tohle se mi moc libí.

Jako tanečník jste vybojoval několik cen, prosím, řekněte nám, na jakých závodech a na jaké úrovni jste je získal?

Cen jsem vybojoval neskutečně mnoho, a to na každé úrovni, jak na začátku, tak i na té vrcholové a soutěže jsem vyhrával v celé České republice, v Evropě i například v Kanadě i Singapuru. 

 

Jaké ceny si nejvíce vážíte?

Jsem pětinásobný mistr Slovenské republiky a mistr České republiky v latinskoamerických tancích, finalista a vítěz mnoha mezinárodních soutěži, mistr střední Evropy, dvojnásobný semifinalista mistrovství Evropy, mistr České republiky v Showdance, finalista světového poháru, finalista GrandSlam Series.

Co vy a tanec víme, ale co vy a adrenalin?

S adrenalinem až tak velký kamarád nejsem. Co miluji jsou rychlá auta a dobrodružné cesty kamkoli, ale například let balónem nebo bungee jumping ode mě nečekejte.

Máte malého synka a společně s manželkou tvoříte velmi hezkou rodinu. Co pro Vás rodina znamená?

Rodina je pro mě to nejcennější, co člověk muže mít. Společné chvíle, okamžiky, zážitky s rodinou vám už nikdo nikdy nevezme! Moc si to užívám se svým synem Bertramem a nechci ztratit ani jednu hodinu, kdy můžu být s ním.

Jakým způsobem nejraději trávíte volný čas s rodinou?

Společně jezdíme na výlety, jen tak lenošíme, jezdíme na výlety, a především ten společný čas věnujeme našemu synovi.

Letos poprvé zamíříte do Brna na festival sportu, tance a zábavy. Nač se nejvíce těšíte, co určitě vyzkoušíte?

Já rád relaxuji, především odpočívám, rad běhám a sleduji filmy a chodím rad do kina a na různé výstavy. Moc moc se těším, že poznám něco nového a pokud to půjde, tak vyzkouším úplně vše.

CHOCOLAND

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit!
Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Svůj tříletý projekt jsem nazvala PARAEVROPSKÁ CESTA a odstartovala jsem ho 21. 3. cestou do Vídně, ale dnes už vím, že překročím i hranice staré dobré Evropy. 

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, v loňském roce jsem se s mojí Zuz vydala do Dublinu (tedy ono to bylo naopak), navštívila jsem  Bratislavu a opět s mojí Zuz jsme prošly Andalusii a byly jsme také ve Varšavě. 

Víte kolik leží v Evropě zemí? 

Lenka Žáčková

HIMALYO
NÁŠ TIP

MIOMAT

8G PŘIJÍMAČKY.CZ

SLOVA SLAVNÝCH

„Čas je život. Nedá se vrátit ani nahradit. Marnit čas znamená marnit život. Ovládat svůj čas však znamená ovládat svůj život a plně ho využívat.“

Alan Lakein, americký spisovatel 

Anketa

NA CO SI VŽDY SI VŽDY UDĚLÁTE ČAS?

Na kávičku
3 x [7%]
Na cigárko
5 x [11%]
Na rodinu
3 x [7%]
Na kamarády
4 x [9%]
Na nákupy
3 x [7%]
Na své koníčky
6 x [14%]
Na odpočinek
9 x [20%]
Na cestování
3 x [7%]
Na uklízení
5 x [11%]
Na návštěvu občerstvovacího zařízení
3 x [7%]

Celkem hlasovalo : 44

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
AKTUALITY
JDI nahoru