Tanečník Marek Dědík není s adrenalinem velký kamarád, ale rychlá auta má rád

Na brněnský festival tance, zábavy a sportu LIFE! zavítá letos také Marek Dědík, mistr České republiky v latinskoamerických tancích. Jistě ho znáte také jako tanečníka ze soutěže StarDance. Tančil s Veronikou Žilkovou, Olgou Šípkovou, Jitkou Schneiderovou a vítěznou Pavlou Tomicovou. Ale jaký byl jako malý kluk, jaký je otec, co pro něj znamená rodina? Tak i o tom je náš krátký rozhovor.

Co byla pro Vás v dětství nejlepší zábavou?

Největší zábavou pro mě byla to, když jsem mohl lítat venku s klukama, lézt po stromech a hrát si v lese a u rybníku, jezdit na kole po cele vesnici. Pocházím z Bartošovic na Moravě, což je krásná malebná vesnice se zámkem a rozsáhlým parkem.

Jaké byly vaše plány v patnácti letech, čím jste chtěl být?

Chtěl jsem být učitelem, což se mi z části splnilo a také majitelem diskotéky.

Kdy jste se rozhodl, že se stanete profesionálním tanečníkem?

Já se vlastně nerozhodl. Přišlo to samo od sebe tím, že jsem začal tančit. Po nějaké době se objevovaly první úspěchy, tanec mě zavedl také do zahraničí a vlastně se ten můj život točil jen kolem tance a stal jsem se profesionálním tanečníkem a jsem za to rád.

Popište nám, prosím, stručně náplň Vaší současné práce.

Jsem trenér, porotce choreograf a moderátor, převážně učím lidi tancovat, a to od dětí až po seniory, manželské páry, nebo latino ladies a hlavně profesionální taneční páry, které soutěží na tanečních soutěžích. Vytvářím choreografie na míru různým firmám a také vystupuji na různých akcích se všema partnerkami z SD a svou manželkou. Ted jsem začal i trochu moderovat a tohle se mi moc libí.

Jako tanečník jste vybojoval několik cen, prosím, řekněte nám, na jakých závodech a na jaké úrovni jste je získal?

Cen jsem vybojoval neskutečně mnoho, a to na každé úrovni, jak na začátku, tak i na té vrcholové a soutěže jsem vyhrával v celé České republice, v Evropě i například v Kanadě i Singapuru. 

 

Jaké ceny si nejvíce vážíte?

Jsem pětinásobný mistr Slovenské republiky a mistr České republiky v latinskoamerických tancích, finalista a vítěz mnoha mezinárodních soutěži, mistr střední Evropy, dvojnásobný semifinalista mistrovství Evropy, mistr České republiky v Showdance, finalista světového poháru, finalista GrandSlam Series.

Co vy a tanec víme, ale co vy a adrenalin?

S adrenalinem až tak velký kamarád nejsem. Co miluji jsou rychlá auta a dobrodružné cesty kamkoli, ale například let balónem nebo bungee jumping ode mě nečekejte.

Máte malého synka a společně s manželkou tvoříte velmi hezkou rodinu. Co pro Vás rodina znamená?

Rodina je pro mě to nejcennější, co člověk muže mít. Společné chvíle, okamžiky, zážitky s rodinou vám už nikdo nikdy nevezme! Moc si to užívám se svým synem Bertramem a nechci ztratit ani jednu hodinu, kdy můžu být s ním.

Jakým způsobem nejraději trávíte volný čas s rodinou?

Společně jezdíme na výlety, jen tak lenošíme, jezdíme na výlety, a především ten společný čas věnujeme našemu synovi.

Letos poprvé zamíříte do Brna na festival sportu, tance a zábavy. Nač se nejvíce těšíte, co určitě vyzkoušíte?

Já rád relaxuji, především odpočívám, rad běhám a sleduji filmy a chodím rad do kina a na různé výstavy. Moc moc se těším, že poznám něco nového a pokud to půjde, tak vyzkouším úplně vše.

Audioknihy: Skutečné problémy

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Představujeme vám herce, kteří jsou podle Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) nejoblíbenější. Který je ten váš?

Johnny Depp, USA
35 x [11%]
Leonardo DiCaprio, USA
31 x [10%]
Tom Hanks, USA
33 x [10%]
Brad Pitt, USA
33 x [10%]
Bruce Willis, Západní Německo
31 x [10%]
Morgan Freeman, USA
34 x [11%]
Christian Bale, Velká Británie
30 x [9%]
Robert Downey Jr., USA
31 x [10%]
Robert De Niro, USA
32 x [10%]
Jack Nicholson, USA
31 x [10%]

Celkem hlasovalo : 321

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru