Nahrávám...


Puzzlemánii v Europarku letos podpoří Andrea Verešová a Mirek Šimůnek

Po roce opět přichází den plný her, skládání a dobré zábavy. Už 9. listopadu 2019 odstartuje v Obchodním centrum Europark již 11. ročník Puzzlemánie, kterou zahájí Andrea Verešová se svojí družinou andílků. Každý, kdo přijde skládat puzzle, pomůže dětem z Komunitního centra Motýlek.

Puzzlemánie je tradiční akce pro přeborníky i naprosté začátečníky ve skládání puzzle na čas. Naprosto skvělé je, že se do této jedinečné soutěže se opakovaně zapojují celé rodiny nejen z Prahy a Středočeského kraje, ale i ze vzdálenějších míst České republiky. Do historie této skvělé akce je pro vždy zapsaný nejmladší účastník, kterému byli pouhé dva roky a nejstaršímu bylo dvaadevadesát, který tvořil tým se svým vnukem a pravnučkou. Soutěží se v pěti kategoriích od jednotlivců přes tříčlenné týmy až po speciální kategorii, kde se vždy velmi aktivně zapojí osoby se zdravotním znevýhodněním.

Důležitou informací je také to, že patroni Andrea Verešová a Miroslav Šimůnek pokřtí knihu „Andílci, pohádky z obláčků“ autorky Lucie Stehlíkové, ale aby kniha mohla vyjít, musí ujít ještě kus cesty. Musí totiž nejdříve získat podporu crowdfundingovou akcí na HitHitu. Z prodeje této knihy budou následně podpořeny projekty určené dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí, které má pod svými křídly Komunitní centrum Motýlek. „Tyto děti nemají možnost si zaplatit kroužky. My je vzděláváme, připravujeme na vstup do školky i do školy. Terénní pracovnice také třeba objevily rodinu, kde si děti hrály pouze s ovladačem od televize, a to bylo vše, co měly… Žádné knížky, žádné hračky,“ potvrdila Mgr. Erika Vosáhlová ze Sdružení na pomoc dětem s handicapy, z.ú., jaké až může být situace v některých rodinách. Z každé prodané knihy jdou peníze Motýlku.

Kromě skládání puzzle na čas čekají účastníky miniturnaje, podlahové skládání, deskové hry a puzzle od Dino Toys, ale bude probíhat i soutěž o nejkrásnějšího andílka. Toho bude možné namalovat na vozy, které přistaví do prostoru Europarku Pežoťák, týden před samotnou Puzzlemánií. Účastníci budou své výtvory fotit a postovat na FB Puzzlemánie. Porota vybere vítěze, který pak si bude moci celý týden užívat skvělého zapůjčeného vozu.

Sběratelé podpisů se mohou těšit na autogramiádu Andrey Verešové a Miroslava Šimůnka.

Když věci a nápady dobře zapadnou, můžete složit i složité puzzle…

T-E-O

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
125 x [11%]
Jednu osobu
108 x [10%]
Dvě osoby
119 x [11%]
Tři osoby
113 x [10%]
Čtyři osoby
105 x [9%]
Pět - deset osob
97 x [9%]
Jedenáct - dvacet osob
104 x [9%]
Jednadvacet - čtyřicet
114 x [10%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
131 x [12%]
Více než sto
109 x [10%]

Celkem hlasovalo : 1125

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
TOPlist
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru