Když začne festival Life! rozpohybuje celé Brno

Festival Life! vypukne na brněnském výstavišti 8. listopadu a potrvá celé 3 dny a tradičně rozpohybuje celý areál. Návštěvníkům jeho už 18. ročník přinese opět mnoho nových impulsů a inspirace. Vyzkoušet si můžete desítky sportovních disciplín, fandit, bavit se, nakupovat či zdolávat taneční rekord.

Family Hall, oblíbený pavilon sportovních aktivit pro rodiny s dětmi najdete v pavilonu Z. Vejde se sem pohodlně headis včetně finálových turnajů, ale i hokej, florbal, basketbal, ragby, nafukovací atrakce boot camp, veslařské trenažery, šestimetrová plachetnice, lezecká dětská stěna HUDY i jízda zručnosti pro děti 6-12 let s názvem Bezpečně na kole. Nejde však o jediné sportoviště určené i dětem. Odvážnější si mohou vyzkoušet lanové centrum či barmský most. DATART Life! připravil v hale G2 dráhu pro elektrická autíčka, fotbálek, parkurovou zónu a program Policie pro děti. Těm nejmenším bude vyhrazen i oficiální dětský koutek s hlídáním. Na pátek je připraven program se známými sportovci a olympioniky SPORT Life! pro mládež. V sobotu ve 14:40 v pavilonu A1 začne oblíbená Youtuberská show a bude pokračovat účastí youtuberů na tanečním rekordu. Přijede Fatty Pillow se svým parťákem Michalem Holánem, Anička Šulc a House.

SPORT Life RUN, oblíbený běžecký závod, odstartuje na výstavišti v sobotu v 10 hodin. Letos přivede účastníky i do pavilonů Z a C, kterými se bude probíhat. Trať dlouhá celkem 7 kilometrů povede jak po hladkém povrchu, asfaltu, trávě a štěrku. Uskuteční se i dětské závody pro nejmladší fanoušky v běhu. Novinkou letošního Life! bude známý překážkový běh GLADIÁTOR RACE, typ RUN s lehčí obtížností 4+ překážek na kratší vzdálenosti. Na neobvyklou trasu se můžete vydat v neděli, bude začínat u Kongresového centra, finišem pro účastníky pak bude brněnský Velodrom. Kromě hlavního závodu jsou připraveny i atraktivní kategorie KIDS a FUN. 

Taneční rekord má letos novou tvář! K ambasadorovi Ondřeji Sokolovi se přidává půvabná moderátorka Lucie Borhyová. Společně s dalšími osobnostmi ze světa sportu, zábavy, tance a hlavně s návštěvníky se pokusí v sobotu pokořit loňský rekord - tedy 2135 tančících lidí. Fanoušci nejrůznějších stylů tance si jistě nenechají ujít workshopy v sedmi studiích s tanečními lektory a uznávanými mistry tance. Zaměřené jsou jak pro pokročilé, tak pro úplné začátečníky. Během festivalu proběhne také několik tanečních soutěží a show, mezi něž patří přehlídka tanečních škol, TOP DANCE Life! SHOW - vystoupení napříč tanečními styly, GALA tanečních konzervatoří a juniorských souborů či Ballet & Contemporary GALA - představení profesionálních divadelních souborů.

Elektrokola, elektrokoloběžky, klasická kola silniční, horská, závodní, dětská, dámská a vše pro cyklistiku nabídne nový projekt BIKE Life! Kola se tak na výstaviště vrací po sedmi letech a najdete je v pavilonu V.

IN-JOY Life! je určen pro milovníky počítačových her. Game Hall najdete v pavilonu B. Kromě nejnovějších her, herních konzolí a počítačů přijde i adrenalínový zážitek při sledování Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v  mobilních hrách. Nejlepší týmy z celé republiky se už kvalifikují do finále! Fanoušci nejnovější elektroniky si jistě nenechají ujít zábavní haly G1 a G2, které hostí projekt DATART Life! Pro návštěvníky bude připraven barber shop, vizážistka nebo kuchařská show. Významné místo budou zaujímat stále oblíbenější elektrokoloběžky. Zboží bude možné koupit za speciální festivalové ceny.

V pavilonu V se bude konat boulderingový závod LA SPORTIVA SPORT Life! bouldercontest 2019 třídy JUNIOR i pro veřejnost a také Memoriál Ladislava Váchy - závody škol ve šplhu na laně. V GOGEN zóně čekají návštěvníky veslařské trenažery, lanovka, lezecké stěny, kmenové lezení, imitace lezení ledů, bouldering, barmský skok, šplh, oblíbený skok do polštáře z výšky 5 m, ale také další osvětové programy, například o tejpování, zdravé výživě či testování elektrokol a elektrokoloběžek na testovací dráze, běh pro Adru. Známí skialpinisté a horolezci na pódiu seznámí návštěvníky se svými zážitky z míst jako je Patagonie,Tokyo, Peru, Bolívie, Nepál či Mont Blanc. Pavilon V bude v pátek patřit i odborníkům, začne se debatou na téma Jízdní kola a elektrokola – sport současnosti a mobilita budoucnosti, které se účastní významné instituce.  Pokračuje se prezentací českých výrobců kol s názvem CZECH MADE a závěr dne bude patřit E-bike konferenci, kde se bude hovořit i o normách a předpisech či Jaké typy e-kol se budou prodávat v EU a u nás 2020.

Adrenalinový zážitek všem přítomným přinese speciální trojitá minirampa pro freestyle VSA Xtreme, která bude mít na veletrhu premiéru. Diváci ji uvidí v pavilonu A2, kde proběhne už 7. ročník závodu MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2019 ve Freestyle i KING OF RAMP CONTEST. V rámci festivalu se uskuteční také historicky první Mistrovství ČR v parkouru. Jde o otevřený závod pro všechny parkouristy a parkouristky z ČR i ze zahraničí, závodí se ve všech věkových kategoriích - od dětí až po seniory. Pořadatelé z České gymnastické federace připravili pro účastníky soutěž Speed-run se dvěma kvalifikačními koly a jednokolový Freestyle.  V pavilonu A2 se budou konat oblíbené Street Workout Games v několika kategoriích. Nebude chybět Acroyóga a  DeepWORK funkční trénink. Na své si přijdou také milovníci biketrialu.

Levnější vstupné pořídí návštěvníci tradičně přes online nákup na webu www.festivallife.cz. Zde se dozví také podrobnější informace o časech jednotlivých programů i o produktech či novinkách vystavovatelů sportovních potřeb a vybavení.  Areál je otevřen v pátek a v sobotu od 9 do 18 hod., v neděli pak od 9 do 17 hod. Na výstavišti souběžně s festivalem Life! probíhá Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno.  

Kromě nákupu sportovních potřeb, cyklistického či outdoorového vybavení i elektroniky především mimořádný zážitek při nejrůznějších kláních nebo v jednotlivých sportovištích. Letos se očekává velký zájem, jelikož novou festivalovou sekcí je cyklistika a projekt se rozšířil i o dvě zábavní haly DATART Life!

LUISA SPAGNOLI

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru