Nahrávám...


Jakub Kohák miluje vítězné poháry a medaile!

Na brněnský festival Life! zavítal všestranný herec, režisér a téměř profesionální porotce Jakub Kohák. Zapojil se již před několika lety, ale jako ambasador tanečního rekordu I když už jednou se zapojil do překonávání tanečního rekordu, ale nezažil tehdy tu skvělou atmosféru, ta ho přímo pohltila. Ochotně se s dětmi fotil,  rozdával autogramy i úsměvy. Přiznal se však, že  nic moc zkoušet asi nebude, a tak trochu se vymlouval na to, že je ještě rozespalý, ale věřte mu to...

Skočí do peřiny z 12 metrů nebo neskočí? „To je poměrně, tak jako náročné. Myslím si, že překonat se a skočit to, by nebylo tak špatné, i když si myslím, že nenajdu odvahu a kuráž. Přeci jenom je to strašně vysoko. Ono se to nezdá, ale..,“ s respektem pronesl Kohák. Zahanbit se prý od svých kolegů nenechá. Hrál dříve basketbal, tak věří, že se letos na festivalu Life! blýskne třeba svým „ostrostřelectvím“.

Své syny by chtěl vést k celkovému pohybu, ke sportu, který si sami vyberou. „Důležité je, aby rádi běhali, skákali a dováděli. Nebudu je k ničemu nutit, oni si to musí vybrat sami. Já jim ty sporty můžu předvést, a tak nějak je na to přivést, ale oni si tu lásku k tomu musí získat sami. Musí je to bavit, protože kdybych já je k tomu potom nutil, tak by to nemělo smysl,“ potvrdil Kohák, který obsáhne téměř vše, ale jaký sport ho baví nejvíce, čemu se věnuje nejraději? „Mě baví obecně pohyb a vítězství - zvedání pohárů nad hlavu, přebírání medailí a následné oslavy, ty jsou nejkrásnější,“ odpověděl sérií talentů obdařený Kohák.

A jak se dívá na současnou dobu? Jsou děti dostatečně motivovány ke sportu, k pohybu? „Já si myslím, že každá doba má svoje. Zažívá ohromný rozvoj techniky a podobných virtuálních odvětví, je to velký BUM, co se týká především her a herních konzolí. Já si myslím, že jsem už ta starší generace a je potřeba tomu čelit, protože pohyb je potřeba a ničím se nenahradí, protože to sezení u počítačových her nebo u sociálních sítí se projeví dřív nebo později na zdraví. Jde jenom prostě o to nabízet dětem tu alternativu, že se může sportovat i fyzicky a dát třeba i nějaké limity, jako třeba budeš 2 hodiny denně u počítače a pak budeš dělat to a to,“ míní zcela odpovědně otec dvou synů.

Festival Life! obsahuje sekce SPORT Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life!, BIKE Life!, který se vrací na výstaviště i s elektrokoly, které zabírají polovinu pavilonu. Najdete zde i testovací dráhu pro elektrokoloběžky a samozřejmě i elektrokola. V Game Hall si návštěvníci vyzkouší nejnovější herní tituly a mohou fandit u nejvyšší české soutěže v počítačových a mobilních hrách. Pro rodiny s dětmi je připravena gigantická Family Hall. Ve fitness zóně v pavilonu A získá každý skvělé tipy pro lepší kondici, zdraví a hubnutí.

Žhavou novinkou je Datart Life!, návštěvníky jistě potěší, že bude možné si na místě vyzkoušet elektroniku a bonusem je sleva ve výši 20%. Během festivalu Life! 2019 budou probíhat sportovní soutěže a závody a besedy se sportovci.

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
AKTUALITY
OMALOVANKY

Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
3 x [6%]
Jednu osobu
7 x [13%]
Dvě osoby
7 x [13%]
Tři osoby
5 x [10%]
Čtyři osoby
5 x [10%]
Pět - deset osob
5 x [10%]
Jedenáct - dvacet osob
5 x [10%]
Jednadvacet - čtyřicet
5 x [10%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
5 x [10%]
Více než sto
5 x [10%]

Celkem hlasovalo : 52

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru