Nahrávám...

Domů VIPky

Známé osobnosti se zapojily do preventivního projektu Čepičky na doma

Spolek Nedoklubko tradičně slaví Světový den předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopadu, kterému vždy předchází tisková konference a odborná konference pro lékaře a sestry, setkání rodin předčasně narozených dětí a velký galavečer, který se letos konal 1. listopadu na Žofíně. Nedoklubko chce do oslav Světového dne předčasně narozených dětí zapojit i širokou veřejnost. Proto budou 16. listopadu opět nasvícené významné české budovy purpurovou barvou, která značí statečnost. Proto je symbolem miminek do dlaně, které své první týdny života měly tak těžké.

V rámci galavečera byli oceněni ti nejlepší z oboru neonatologie. Nedoklubko poukazuje na problematiku nedonošených miminek a na špičkovou úroveň české neonatologie.  Podílí se na prevenci předčasných porodů prostřednictvím projektu Pomáháme (ne)donošení, který podporuje výzkum MUDr. Michala Kouckého, Ph.D. Předčasný porod je i dnes nejzávažnější porodnický problém a Nedoklubko se snaží zvýšit povědomí o této problematice a získat prostředky určené pro výzkum. Riziková skupina žen může získat možnost donosit své dítě blíže termínu, jejich miminka mohou získat cenný čas v děloze své maminky a tím i větší šanci na plnohodnotný život. „Aby bylo možné dosáhnout snížení počtu předčasných porodů, je třeba problémům v těhotenství aktivně předcházet. K tomu, aby toto bylo možné, je třeba více vědět o chybných procesech, které v těhotenství mohou nastat,“ vysvětlil MUDr. Koucký, který aktuálně hledá do výzkumu ženy na úplném počátku těhotenství. Více o projektu na www.nedoklubko.cz Registrace do výzkumu na www.nedoklubko.cz/pn/registrace.

Projekt Nursing Now je celosvětový k pozdvižení statutu a profilu ošetřovatelství. „Má zviditelnit význam sester, podpořit jejich vliv a maximalizovat jejich přínos pro společnost. Cílem je zlepšení zdraví populace,“ vysvětlila PhDr. Martina Šochmanová, MBA, prezidentka České asociace sester a náměstek ředitele pro ošetřovatelskou péči a kvalitu Institutu klinické a experimentální medicíny. Projekt bude ukončen u příležitosti 200. výročí narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky šlechtického původu.

Mnoho projektů spojuje také Nedoklubko a značku Pampers, společně vybavují nenonatologická centra malinkými plenkami Pampers Preemie Protection, ale letos se podařilo také vybavit centra pelíšky Neobed do inkubátorů. „Cítím se na Žofíně velmi přirozeně, protože s Nedoklubkem sdílíme základní hodnoty. Partnerství je proto pro nás jasnou volbou,“ vysvětlil Zdeněk Řiháček z Procter & Gamble pro ČR a SR.  Plenka pro miminka do dlaně má speciálně vyvinuté okraje, aby citlivou kůži miminek neporanila, aby netlačila na hadičky a sondy, které předčasně narozené děti musí mít.

Velmi milým projektem je Čepička na doma, který je má za úkol podpořit maminku i miminko, když odcházejí z neonatologického centra domů. „Čepičku dostává maminka na neonatologickém oddělení, když je děťátko propuštěno do domácí péče. Je to hezký dárek. A zároveň příslib, že se jde domů. V ten moment už je vše tak, jak to mělo být. Je to příslib nových začátků...,“ vysvětlila smysl projektu výkonná ředitelka Nedoklubkoa Lucie Žáčková. Tento projekt přišla na Žofín podpořit celá řada známých osobností v čele s Hankou Kynychovou, která sama předčasně porodila dvojčata Alexandru a Sofii. „Sofinka vážila 1, 10 kg Sašenka 1, 60 kg. Dnes jsem na akci Nedoklubka viděla, že lze zachránit i 500g miminko, takže moje holky byly vlastně velké a díky paní doktorce i dobře připravené na to, že přijdou na svět. Měla jsem to štěstí, že jsem to do Podolí, kde se o mě starali, měla kousíček, takže jsem mohla chodit za holkama kdykoliv jsem chtěla. Mohla jsem klokánkovat po dohodě s lékaři, bylo mi umožněno si je přebalovat.  Jen jsem přijala ten řád, který v Podolí je. Měla jsem vedení sestřiček. Řekly mi, když tady budete tehdy a tehdy, můžete dělat to a to a já jsem si toho hrozně vážila. Takže jsem s holkama byla vždycky celý den, co to šlo, hlavně na hodiny kojení a přebalování,“ popsala Kynychová.

Podpořit projekt dorazila také operní pěvkyně Andrea Kalivodová, která má doma dva krásné zdravé kluky

tanečník Marek Dědik, herečka Jana Bernášková a zpěvačka Leona Machálková a modelka a moderátorka Lucie Křížková.

Více o činnosti Nedoklubka zde:

Práce sestřičky na neonatologii:

Kredit foto: Radoslav Vnenčák

Dream Race

AKTUALITY
ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
78 x [11%]
Jednu osobu
73 x [10%]
Dvě osoby
84 x [11%]
Tři osoby
69 x [9%]
Čtyři osoby
66 x [9%]
Pět - deset osob
62 x [8%]
Jedenáct - dvacet osob
70 x [10%]
Jednadvacet - čtyřicet
74 x [10%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
89 x [12%]
Více než sto
68 x [9%]

Celkem hlasovalo : 733

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Návštěvnost
TOPlist
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru