Vítězka soutěže Nej sestřička se stane na jeden den herečkou!

Tečku za letošním ročníkem soutěže Batist Nej sestřička udělal křest kalendáře na rok 2020, kde se zdravotní sestřičky, nechaly zvěčnit s hvězdami primáckého seriálu ze zdravotnického prostředí Modrý kód. V atraktivním prostředí seriálového ateliéru se sešli protagonisté tohoto oblíbeného pořadu, kdy symbolickým přípitkem kalendář poslali do světa.

„Kalendář jsem viděla už na finále Nej sestřičky v Náchodě. Na těch fotkách je vidět, že se sestřičky cítily ve zdravotnických ateliérech jako doma, jsou uvolněné a celý kalendář vyznívá hodně pozitivně. Mně se líbí. V Modrém kódu hraji sestřičku třetí sezónu a za ty roky mě lidé na ulici už poznávají, a to nemám hlavní roli. Je vidět, že diváci seriál sledují poctivě,“ uvedla herečka Bára Fišerová, která měla možnost se vzniku fotografií podílet. 

Další stálicí mezi seriálovými hrdiny Modrého kódu je herečka Sabina Laurinová. Její šéfka urgentu, sestra Mery, je ústřední postavou, která dějově propojuje ostatní postavy a jejich příběhy. „V Modrém kódu hraji úplně od začátku natáčení, jsem tady jedna ze služebně nejstarších pracujících lidí,“ usmívala se Sabina Laurinová. „Kalendář Nej sestřičky jsem dneska viděla premiérově. Je na rok 2020, tak profesionálním sestřičkám přeji rok plný pevných nervů, radosti, energie, empatie i toho, aby nedošlo k žádnému vyhoření. A nám hercům v Modrém kódu popřeji úplně to samé, protože v obou případech se jedná o profesi, kde musí člověk vydávat hodně energie. Popřejme si také hezké příběhy, které bychom diváků předávali a dělali jim radost.“

Urgentu nemocnice Rubava pevnou rukou šéfuje primář Jiří Bojan, kterého třetím rokem hraje herec Jiří Štěpnička. Přiznal, že kalendář Batist Nej sestřičky ještě neměl možnost prolistovat, ale hned po křtu se do toho pustí. „Já mám sestřičky doma a syn je lékař, takže prostředí zdravotnictví je mi blízké. Přesto se jim, i když jsem primář urgentu, opravdu netroufám radit. My tady v Modrém kódu máme možnost lékařské konzultace, protože si nemohu dovolit, abych něco vytvářel bez znalostí. Také je zajímavá práce maskérů. I dokonce mně, když se občas podívám na seriál v televizi, se zvedá žaludek. Dokonalá maskérská práce.“

Přestože je herečka Sandra Nováková v osobním životě nekonfliktní člověk, v Modrém kódu hraje lékařku s nesnesitelnou povahou. „Moje postava doktorky Saši, je tak trochu asociál. Nemá ráda lidi a je hodně nepříjemná.  Osobně jsem zažila spoustu takových zdravotníků. Na druhou stranu, pokud nejsou dobře ohodnocení za práci, dělají přesčasy a mají práce nad hlavu, promítne se to na jejich náladě. Jsou to také jenom lidé. Mám mezi doktory spoustu kamarádů a vím, na co si stěžují. Třeba je hodně zatěžuje úředničina,“ uvedla Sandra Nováková, která působí v Modrém kódu od samého začátku natáčení. „Když jsme začínali, byli jsme v Motole na urgentním příjmu na exkurzi.  Zrovna tam měli klid, takže jsme neviděli, jak fungují při plném provozu. O to víc jsme měli čas na teoretickou část. Všechno nám ukázali a předvedli. Například i místnost, kde se sprchují zanedbaní bezdomovci, když potřebují pomoc. To si vůbec člověk nedovede představit, jak je na urgentu těžká práce a co to všechno obnáší.“

Nováčkem mezi protagonisty Modrého kódu je herečka Patricie Pagáčová, ještě nedávno Solaříková. Na obrazovce ji sice diváci uvidí až v lednu, ale už nyní natáčí příběh své postavy. Co si Patricie v Modrém kódu zahraje? „Co budu, hrát se ještě neřeklo, úspěšně to držíme pod pokličkou.  Uvidíme, já bych nechala diváky ještě chvíli v napětí. Můj nástup do Modrého kódu jsem hodně konzultovala s manželem. Je takový můj vrchní poradce a účinkování mi posvětil,“ smála se mladá paní Pagáčová. Kalendář Batist Nej sestřičky si herečka pečlivě prohlédla a byla nadšená. „Je super, že se tam propaguje práce sestřiček, protože jejich zaměstnání je hodně nedoceněné. Mne hodně zlobí, že třeba fotbalisti berou dalekou víc peněz než lidé, bez nichž se neobejdeme. Moje sestra je doktorka a díky ní vím, jak musí tvrdě makat.“

Kalendář Batist Nej sestřičky pro rok 2020, který nafotil fotograf Jiří Herman ml., si herci Modrého kódu mohli odnést také domů. A na oplátku, vítězná sestřička soutěže Batist Nej sestřička 2019 Kateřina Křenková z Ústřední nemocnice Praha vymění svoje pracoviště za atraktivní prostředí urgentu rubavské nemocnice a zahraje si v seriálu Modrý kód.

Obchodní ředitel společnosti Batist Medical Pavel Doubrava pokřtil kalendář spolu s hvězdami TV Prima. „Přeji si, aby byl ve všech nemocnicích, dělal radost pacientům i personálu. Letošní kalendář je velmi povedený, a to díky seriálu Modrý kód, kde si zahraje i vítězka Batist Nej sestřičky“ dodal Pavel Doubrava.

Spokojený je i ředitel soutěže David Novotný. „Pomalu se může začít chystat další ročník, letošní ročník hodnotím jako skvělý a těším se na další práci se zdravotními sestřičkami“ uzavřel letošní ročník David Novotný.

 

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru