Nahrávám...


Chuť na výživné těstoviny? Těstoviny z luštěnin

Luštěniny jsou kvalitní a nedoceněnou potravinou, která si rozhodně zaslouží být na našem talíři podstatně častěji. Jejich popularita stoupá, ale stále je to málo, i když do moderního jídelníčku rozhodně patří. Velkým zlomem jistě budou těstoviny z luštěnin. A přesně takový výrobek má nově v nabídce český výrobce a distributor tzv. čistých potravin společnosti NATU. Těstoviny z luštěnin mají charakter těstovin, ale září zdravím překypujících luštěnin.

Jedním z důvodů pro neschůdné zařazení luštěnin do jídelníčku je čas. Několika hodinové předmáčení luštěnin může leckoho odradit. Úkon to není nijak náročný, ale je třeba na něj pamatovat. Možná právě proto se u nás ve velké míře zabydlely těstoviny. Stačí nasypat do vroucí osolené vody a zhruba za osm minut je hotovo.

Představujeme vám těstoviny z luštěnin

Penne z červené čočky, penne ze zeleného hrachu, mušličky z cizrny nebo vřetena z luštěninového mixu najdete nově v nabídce českého výrobce a prodejce přirozených potravin NATU.  Luštěninové těstoviny od NATU jsou vyrobeny v Itálii a v BIO kvalitě. Neobsahují sóju.

Naši předci byli chytřejší. Uvědomovali si, že luštěniny člověka dobře a na dlouho zasytí. Luštěniny obsahují velké množství rostlinných bílkovin a zejména vegetariáni a ti, co jí maso jen střídmě, by na jejich konzumaci neměli zapomínat. Další dobrou zprávou je, že luštěniny jsou přirozeně bezlepkové, mají vysoký obsah vlákniny a jsou bohatým zdrojem vitamínů skupiny B.

Na druhou stranu obsahují jen minimálně jednoduchých cukrů a díky tomu se pyšní nízkým glykemickým indexem. Po takovém obědě zůstává hladina cukru v krvi v rovnováze. Od stolu tak odejdete s pocitem svěžího nasycení na dlouhou dobu a plni energie. Jsou vhodné také pro diabetiky a všechny, kteří si chtějí udržet štíhlou linii.

Těstoviny z luštěnin od NATU upoutají vizuálně, jsou zábavné, barevné a není tedy divu, že si je oblíbily i děti, které se obvykle klasicky připraveným luštěninám vyhýbají. Chuť luštěnin je snadno kombinovatelná, není třeba se bát, stačí popustit svoji fantazii. Pro začátek můžete u svých oblíbených jídel nahradit klasické těstoviny těmi luštěninovými, nebo se inspirovat na blogu s recepty od NATU.

Je libo penne, rourky nebo vřetena?

Velké oblibě se těší tvar penne, nebo-li široké rourky, které jsou po stranách zkosené. Vybrat lze ze dvou druhů. Protein Pasta Penne z červené čočky Bio má výraznou červenou barvu a jemnou delikátní chuť, Protein Pasta Penne ze zeleného hrachu Bio upoutá svou zelenou barvou a příjemně pohladí hráškovou chutí.

Dalším typem jsou těstovinové mušličky střední velikosti italsky nazývané Conchiglie. V nabídce NATU najdete Protein Pastu Conchiglie z cizrny Bio. Tyto mušličky jsou vyrobené ze 100 % z cizrny vypěstované v Itálii, nebo chcete-li v rodné půdě těstovin. Jsou intenzivnější luštěninové chuti. Na své si přijdou i příznivci populárních vřeten. Protein Pasta Fusilli z luštěnin Bio je namixována z cizrny, fazolí, zeleného hrachu a červené čočky, a to ve stejném poměru.

Až budete přemýšlet, co lahodného, zdravého a rychle připraveného dát na talíř, vzpomeňte si na těstoviny z luštěnin od NATU. Požadované množství těstovin vložíte do vroucí osolené vody a za pět minut můžete podávat.

Více informací naleznete na webových stránkách: www.natu.cz

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM
AKTUALITY
OMALOVANKY

Anketa

KOLIK ZNÁTE OSOBNĚ NAKAŽENÝCH NEBO TĚCH, KTEŘÍ MĚLI KORONAVIRUS (ne, jen z doslechu)?

Žádného
4 x [7%]
Jednu osobu
7 x [12%]
Dvě osoby
8 x [14%]
Tři osoby
5 x [8%]
Čtyři osoby
5 x [8%]
Pět - deset osob
6 x [10%]
Jedenáct - dvacet osob
5 x [8%]
Jednadvacet - čtyřicet
7 x [12%]
Desítky (více než 41 a méně než 100)
5 x [8%]
Více než sto
7 x [12%]

Celkem hlasovalo : 59

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna... Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA měl být původně tříletý, ale okolnosti se celosvětově změnily.

Historicky mám za sebou návštěvu Pažíže, Bruselu, s mojí Zuz jsem absolvovala většinu výprav. Společně jsme se vydaly do Dublinu, prošly jsme Andalusii a byly jsme také ve Varšavě, v Berlíně a v Londýně, který byl naším posledním velkým výletem a asi na pěkně dlouhou dobu. Sama jsem se vydala jen do Bratislavy, snad jen tam se totiž domluvím bez pomoci. 

Lenka Žáčková

Je to rok, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

JDI nahoru