Bezlepková dieta? Hlídejte si kalorie!

V poslední době je mnohem snazší sehnat bezlepkové potraviny. V obchodě pořídíte všechno od bezlepkového pečiva až po bezlepkové pivo. Pro lidi s alergií na lepek je to doslova požehnání. Mnohdy je kupují i lidé, kteří tuto alergii nemají, jsou totiž přesvědčeni, že bezlepkové jídlo jim pomůže zhubnout. To ovšem není tak úplně pravda, bezlepkové totiž automaticky neznamená nízkokalorické.

Bezlepkové dietní šílenství?

Boom bezlepkových potravin v mnohém připomíná lavinu nízkosacharidových potravin, která vtrhla do obchodů před několika lety. V té době byla v kurzu nízkosacharidová dieta. Jídlo vhodné pro tento typ diety s nízkým obsahem uhlohydrátů se skládala hlavně z bílkovin a tuků a velmi omezeného množství ovoce a zeleniny. Udržet si správný denní přísun sacharidů bylo celkem snadné, protože výběr jídel byl dost omezený a počítání kalorií nebylo nutné.

Lákavá byla především představa, že jste mohli jíst, kolik masa jste chtěli, a přesto jste hubli. Háček byl ovšem v tom, že po poměrně krátkém čase jste na maso přestali mít chuť a začala vám chybět rozmanitá strava.

Výrobci potravin, si nechtěli nechat ujít příležitost a začali trh sytit nízkosacharidovými  potravinami – tyčinky, pečivo, sušenky a koláče – vše považované za vhodné pro nízkosacharidovou dietu.

Najednou byla dietní, omezená strava pestřejší než kdy dříve a lidé začali jíst více kalorií než kdy předtím. A jejich váha začala stoupat. Proč? Zvykli si počítat pouze sacharidy, ne kalorie. Nevšimli si tedy, že mnoho z těchto potravin, má sice nízký objem sacharidů, ale jsou hodně kalorické.

Podobně tomu je u bezlepkových potravin. Primárním zdrojem lepku ve stravě je pšenice a vše z ní vyrobené. Lidé, kteří se vyhýbají lepku, se musí vzdát věcí, jako je chléb, rýže, těstoviny, koláče, preclíky a sušenky. Když tyto potraviny nahradíte ovocem a zeleninou, sníte sice více sacharidů, ale pro hubnutí to není špatná strategie.

Nyní však pořídíte mouku, müsli, dorty a sušenky bez lepku, díky nahrazení (ve většině případů) rafinovanou rýžovou moukou, kukuřičným škrobem a bramborovým škrobem místo tradiční pšeničné mouky. Jenomže škrob je škrob. Vyhýbáním se lepku nezhubnete, pokud nebudete věnovat pozornost také kaloriím.

Čtěte pečlivě etikety

Porovnejte etikety bezlepkové směsi nebo koláčové směsi s běžnými verzemi a uvidíte, co máme na mysli – stejná porce, stejné množství kalorií. Například bezlepkové muffiny lze s 20 gramy tuku a 450 kaloriemi jen stěží označit za dietní jídlo.

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše důvody, proč se vyhýbáte lepku, stále musíte sledovat kalorie. Pokud stejně jako sledovači sacharidů z dávných dob věnujete pozornost pouze příjmu lepku, dieta plná bezlepkových produktů s vysokým obsahem kalorií by mohla zastavit vaše hubnutí.

 

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
87 x [11%]
Věrnost
73 x [10%]
Velkorysost
75 x [10%]
Laskavost
71 x [9%]
Spolehlivost
75 x [10%]
Zásadovost
74 x [10%]
Poctivost
75 x [10%]
Dostatek pozornosti
89 x [12%]
Sebedůvěra
72 x [9%]
Smysl pro humor
70 x [9%]

Celkem hlasovalo : 761

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru