Nová letní kolekce Machač: materiály, které dávají svobodu pohybu

Letní kolekce Machač pro rok 2026 vznikla s jednoduchou myšlenkou: oblečení má být krásné, ale zároveň funkční. Má se přizpůsobit tempu dne, být lehké, příjemné a připravené zvládnout horko, město i letní výlety.

„Při návrhu jsme vycházeli z toho, jak ženy skutečně žijí. Chtěli jsme vytvořit kousky, které vypadají dobře, ale zároveň jsou pohodlné a nenáročné. Takové, které si ráno obléknete a víte, že vás nezklamou,“ říká marketingová manažerka značky Tereza Machačová.

Materiály, které fungují

Kolekce stojí na látkách, které spojují lehkost, splývavost a praktičnost.

Krešovaný materiál (65 % viskóza / 25 % polyester / 10 % polyamid) má jemný lesk, krásně se hýbe s tělem a nevyžaduje žehlení. Patří mezi hlavní prvky kolekce – elegantní, ale stále praktický.

Tričkový úplet (63 % viskóza / 32 % polyamid / 5 % elastan) tvoří základ letních outfitů. Je měkký, pružný a snadno kombinovatelný, ideální pro každodenní nošení.

Jemný satén (100 % polyester) dodává modelům lehkost a decentní lesk. Díky nemačkavosti je skvělý i na cestování.

Odlehčená džínovina (72 % bavlna / 26 % polyester / 2 % elastan) přináší do kolekce strukturu, ale zachovává si pohodlí a prodyšnost. Vzniká tak příjemný kontrast mezi měkkostí a pevností.

Oblečení, které se přizpůsobí vašemu dni

Všechny materiály spojuje jedno: obstojí v běžném životě. Modely jsou navržené tak, aby dobře vypadaly, příjemně se nosily a nevyžadovaly složitou péči.

Stejně jako předchozí kolekce vzniká i ta letošní v českých dílnách – s důrazem na detail, kvalitní zpracování a dlouhou životnost. Letní kolekce 2026 tak pokračuje v filozofii značky Machač: tvořit oblečení, které respektuje potřeby žen a přináší jim lehkost i svobodu.

Více informací o kolekci najdete na machacfashion.com

Sluneční řada SOLARA

BIO SCULPTURE - Kiwi Scrub

Novinky z audioteky

Mladý ječmen

Anketa

Jakou hudbu posloucháte nejraději?

Klasická hudba
170 x [8%]
Jazz / Blues
168 x [8%]
Rock
328 x [15%]
Pop
309 x [14%]
Elektronická hudba
155 x [7%]
Metal
154 x [7%]
Hip hop / Rap
278 x [13%]
R&B & Soul
139 x [6%]
Folk & Country
155 x [7%]
Regionální a světová hudba
300 x [14%]

Celkem hlasovalo : 2156

POČASÍ

Počasí Praha - Slunečno.czPočasí Brno - Slunečno.cz
Počasí Plzeň - Slunečno.cz

BLOG/ČEK

„Zdá se mi být až poněkud absurdní, že naším největším nepřítelem může být naše vlastní ego. Je to totiž racionální složka, která je podřízena především našemu svědomí a sociálním vazbám. Výsledkem tohoto hierarchického systému je naše chování. Ať chceme nebo ne, je to prostě tak. Zdravé ego je u člověka vždy rozpoznatelné, protože takový člověk se opírá o své emoce, aby porozuměl především sám sobě a prostředí, ve kterém žije a pracuje.“

Lenka Žáčková

Facebook

JDI nahoru