Díla mistrů moderního umění jsou vystaveny v holešovské zámku

Vidět na jednom místě čtyř ikon světového výtvarného umění je mimořádnou událostí. Holešovský zámek zve na výstavu, která představuje tvorbu Salvadora Dalího, Pabla Picassa, Joana Miróa a Victora Vasarelyho. Každý z nich zásadním způsobem ovlivnil podobou moderního umění, každý zcela jiným způsobem Společně vytvářejí jedinečný dialog stylů, myšlenek i uměleckých přístupů.

Existují výstav, které stojí za návštěvu, a pak jsou takové, které se v regionu objevují jen zcela výjimečně. Právě takovou je expozice na holešovském zámku, která od 1. srpna přivádí pod jednu střechu světově proslulá jména. Takto výjimečné setkání je samo o sobě velkým lákadlem a nabízí návštěvníků možnost porovnat čtyři naprosto odlišené pohledy na moderní umění.

Holešovský zámek si během posledních let vybudoval pověst místa, kde se pravidelně představují významné osobnosti i světového výtvarného umění. Návštěvníci zde mohou obdivovat díla například Alfonse Muchy, Andyho Warhola, Františka Kupky, Josef Lady, Adolfa Borna, Josef Čapka, Jiřího Anderleho či Oldřich Kulhánka.

Díky tomu se zámek v Holešově stal významným kulturním centrem regionu mimo velká města a zpřístupňuje je široké veřejnosti. Srpnová výstava tuto tradici důstojně rozvíjí. Nabízí neopakovatelnou příležitost setkat se s díly čtyř umělců, kteří změnili dějiny světového umění a jejich jména milovníci výtvarné tvorby napříč kontinenty. Pro návštěvníky Holešova je to příležitost, která se nebude opakovat každý rok.

Autor: Robert Rohál

Foto: Robert Rohál

PROMISE - vůně, kterou musíte mít

BIO SCULPTURE - Kiwi Scrub

Novinky z audioteky

Mladý ječmen

Anketa
POČASÍ

Počasí Praha - Slunečno.czPočasí Brno - Slunečno.cz
Počasí Plzeň - Slunečno.cz

BLOG/ČEK

„Zdá se mi být až poněkud absurdní, že naším největším nepřítelem může být naše vlastní ego. Je to totiž racionální složka, která je podřízena především našemu svědomí a sociálním vazbám. Výsledkem tohoto hierarchického systému je naše chování. Ať chceme nebo ne, je to prostě tak. Zdravé ego je u člověka vždy rozpoznatelné, protože takový člověk se opírá o své emoce, aby porozuměl především sám sobě a prostředí, ve kterém žije a pracuje.“

Lenka Žáčková

Facebook

JDI nahoru