Domů Sport

Charouz Racing System má jasno: F2 za českou stáj v roce 2020 pojedou Delétraz a Piquet

Česká stáj Charouz Racing System má jasno o obsazení míst v rámci šampionátu FIA Formula 2 pro sezónu 2020. Do týmu se po roční pauze vrací Švýcar Louis Delétraz, druhým jezdcem bude nováček v seriálu Pedro Piquet.

Stáj Charouz Racing System vstoupí do své třetí sezóny Formule 2 v opravdu hvězdné sestavě. Fanoušci se právem těší na vzrušující podívanou. Louis Delétraz je synem Jeana-Denise Delétraze, který závodil v kokpitu Formule 1. Se šampionátem F2 má dvaadvacetiletý Švýcar celou řadu zkušeností, byl u první sezóny CHRS v šampionátu, teď se oklikou přes tým Carlin vrací zpět. Jeho parťákem bude syn trojnásobného mistra světa F1 Nelsona Piqueta, Pedro, který sbíral ostruhy ve Formuli 3.

Už první testy v Abú Dhabí napověděly, že český tým bude příští rok opravdu silný. Vždyť Delétraz byl dva dny po sobě nejrychlejším jezdcem z celého startovního pole, navíc zajel vůbec nejrychlejší kolo. Pedro do kokpitu F2 usedl vůbec poprvé a rozhodně se neztratil, s mnohem ostřílenějšími borci držel s přehledem krok a umístil se v elitní desítce.

Antoních Charouz, majitel Charouz Racing System, řekl: „Jsme rádi, že můžeme Louise přivítat zpět. Samozřejmě mě těší i fakt, že se povedlo přivést Pedra, který na nás udělal dojem pokrokem v minulé sezóně F3. Testy ukázaly, že Louis bude schopen vyhrávat závody a Pedro se zvládne velmi rychle učit a udělat další významný krok ve své kariéře. Jsme nadšeni představou, jaká může následující sezóna být.“

Bob Vavřík, šéf týmu, uvedl: „Je fantastické, že jsme oba jezdce potvrdili už před Vánoci. Obzvlášť užitečné bylo spolupracovat s Louisem a Pedrem už během testování v Abú Dhabí. Položili jsme pevné základy na předsezónní testování v příštím roce.“ 

Lous Delétraz vysvětlil: „Těším se, že budu opět spolupracovat s kluky v Charouz Racing System. Mnoho tváří je stejných. Vím, že mají hodně zkušeností stejně, jako já. Jsem si jistý, že v roce 2020 dosáhneme skvělých výsledků. Udělám pro to maximum.“

Pedro Piquet řekl: „Po dvou letech v GP3 a F3 je ten správný čas udělat další krok v mé kariéře a myslím, že jsem připraven na výzvu, kterou přinese F2. Poslední sezónu jsem měl dobrou, což mi určitě pomůže. Jsem rád, že jsem přišel k Charouz Racing System, dva roky měli rychlá auta. A další důvod, proč jsem zde, je i fakt, že mají velmi dobré inženýry, budu pracovat se skvělými lidmi.“

Sezóna 2020 F2 se bude skládat z dvanácti zastávek a 24 závodů. Vše začne v Bahrajnu a skončí na konci listopadu v Abú Dhabí. 

Rozpis závodů 2020:

20-22 března                  Sakhir, Bahrajn

1-3 května                      Zandvoort, Holandsko

8-10 května                    Barcelona, Španělsko

21-23 května                   Monte Carlo, Monako

5-7 června                       Baku, Ázerbajdžán

3-5 července                    Spielberg, Rakousko

17-19 července                Silverstone, Velká Británie

31 července - 2 srpna       Hungaroring, Maďarsko

28-30 srpna                     Spa-Francorchamps, Belgie

4-6 září                            Monza, Itálie

25-27 září                        Sochi, Rusko

27-29 listopadu                 Yas Marina, Abú Dhabí

LUISA SPAGNOLI

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru