Nekorunovaný král romantických balad Engelbert Humperdinck vystoupí v Praze

Už teď se můžete těšit na jedinečný koncert krále romantických balad Engelberta Humperdincka. Britská popová ikona 60. a 70. let přiveze v květnu do pražské Lucerny své legendární hity „Release Me“, „After the Lovin“, „The Last Waltz“ a mnoho dalších romantických balad.

Engelbert Humperdinck, britský popový zpěvák, okouzlil svým sametovým hlasem během padesátileté pěvecké kariéry milióny fanoušků po celém světě, o čemž svědčí více než 140 milionů prodaných desek, 64 zlatých a 23 platinových alb, čtyři nominace na cenu Grammy, Zlatý Glóbus i hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

Humperdinck se narodil 2.května 1936 v indickém Madrasu jako Arnold George Dorsey, jeden z deseti potomků důstojníka britské armády a jeho ženy Olive Dorsey. Po přestěhování do anglického Leicesteru se u něj začala projevovat láska hudbě. Od 11ti  let studovat hru na saxofon, na který pak od 15ti let hrál po nočních klubech. Když mu bylo 17, začal se věnovat i zpěvu a jako amatér vystupoval za podpory přátel v různých restauracích a klubech.

Svůj první singl „I'll Never Fall in Love Again" vydal koncem 50. let u Decca Records. Ten ovšem nezaznamenal větší ohlas. Do jeho kariery navíc negativně zasáhlo začátkem 60. let onemocnění tuberkulózou, ze kterého se ale úspěšně vyléčil a vrátil se ke zpěvu.

Jeho pěvecká kariéra se ovšem nastartovala až po roce 1965, kdy se spojil s promotérem Gordonem Millsem, který byl také producentem proslulého zpěváka Toma Jonese. Na doporučení Millse přijal umělecké jméno Humperdinck, podle slavného německého operního skladatele 19. století Engelberta Humperdincka, a obnovil nahrávací smlouvu s Decca Records.

Na začátku roku 1967 natočil svůj první hit „Release Me“, který ho katapultovat mezi hudební kvězdy a sesadil z prvního místa britské hitparády i „Strawberry Fields Forever/Penny Lane “ od Beatles. Píseň uspěla také v amerických žebříčcích a udržela si své místo v hitparádách přes 56. týdnů, čímž dostala Huperdincka do Gunessovy knihy rekordů. Singl se stal hitem číslo 1 v 11 zemích.

Následovaly dvě další úspěšné balady “There Goes My Everything” a “The Last Waltz”, které Humperdinckovi daly image sentimentálního popového zpěváka. On se s tím však neztotožňoval. Ke konci 60. let nahrál několik úspěšných alb, mezi nimi i album Release Me, The Last Waltz, A Man Without Love.  

V 70. letech natočil Humperdinck další úspěšné písně jako "We Made It Happen," "Sweetheart", "Another Time, Another Place" nebo "Too Beautiful To Last". V roce 1976 přišel hit "After the Lovin“, který se spolu se všemi předešlými umístil mezi prvními deseti písněmi amerických hitparád a Humperdinck pak získal i několik ocenění Grammy.

Od konce 70. let vystupoval Humperdinck v luxusních klubech v Las Vegas. V současné době žije poklidným životem se svojí ženou Patricií Healyovou, se kterou tvoří pár přes padesát let a se kterou má čtyři děti. I ve svém úctyhodném věku 83 let koncertuje po celém světě.

 

Aktuální info

Kdy: 19.5. 2020

Vstup: 18:30, Koncert: 20:00

Vstupenky: 890 Kč – 3290 Kč   Ticketportal

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

21.3.2019 jsem svůj cestovatelský projekt odstartovala. Na poslední výpravu jsem se vydala v únoru 2020 a křížem krážem jsem s mojí Zuz prochodila Londýn,

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna.

Svět se změnil, takže nevím, zda ho někdy dokončím, i když slevím z původního projektu a nebudu navštěvovat nutně hlavní města, ale země jako takové...

Lenka Žáčková

Jsou to 3 roky, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru