Domů VIPky

Ve společnosti se řešilo, zda se bude Halina Pawlowská vdávat

Naprosto nepředstavitelné a nečekané situace jsou doménou Haliny Pawlowské. Její nová kniha Takhle jsem si to teda nepředstavovala vyvolala ve společnosti rozruch. Na křtu této nové knižní perly se živě diskutovalo, zda její happyend něco nenaznačuje, protože končí svatbou. Čtenáři rozhodně dostanou pěknou dávku neutuchajícího optimismu.

Autorka vypráví o tom, jak se s manželem rozhodli postavit si dům a žít společně s celou rodinou. Jenže všechno nakonec dopadlo trochu jinak!

Halina řekla: „Knížka je pro všechny, kteří někdy stavěli, opravovali, milovali a zoufali si… To je její nejdůležitější poselství. Pobavíte se, zasmějete se a uklidníte se, že v tom nejste sami. Protože život není legrace, i když z větší části jo.“  

Halina Pawlowská vysvětluje původ názvu své nejnovější dvaatřicáté knihy takto: „Je to jedna z nejčastějších vět. Ženy ji vyslovují, když mají vztek, že manžel nevyměnil žárovku, když přišel pozdě z práce, když nechtěl jet k moři, když jí neřekl už dva roky, že je krásná, když usne dřív, než si ona stačí položit hlavu na polštář. Tu větu ale vyslovují i muži, když jim na plánované dovolené cestovka přidělí pokoj s výhledem na popelnice, když manželka přepne televizi na telenovelu, když nechce, aby šel s kamarády na pivo a když se společně rozhodnou postavit si dům a stráví několik let v těsném kontaktu se stavebními firmami.” 

Křest se konal v kubistickém prostoru Grand Café Orient a zúčastnilo se ho několik známých osobností. Mezi hosty nechyběli: Martha Elefteriadu, Ivan Hubač, Iva Hüttnerová, Václav Kopta, Michaela Kuklová, Vladimír Kratina, Ivan Kraus, Michal Viewegh, Linda Finková, Leona Machálková, Jitka Němcová, Agáta Prachařová, Jan Měšťák, Marika Procházková, Pavel Zedníček a Matěj Ruppert, který se stal rovněž kmotrem novopečené knihy. Proč zrovna on? „Protože ho mám ráda,“ nekomplikovala odpověď Halina Pawlowská.

Kmotr Matěj Ruppert měl ze svého úkolu velikou radost. „Pro mě to je veliká čest, protože paní Halinu sleduji mnoho let. Velice mě baví jak její knihy, tak hlavně její filmové a televizní scénáře. Je mi sympatická, známe se osobně mnoho let a je to skvělá ženská, kterou mám moc rád. Když mě oslovila, moc mě to potěšilo a velice si toho vážím,“ řekl nadšený Matěj Ruppert.

Podle autorky je naprosto přirozené, že život neběží podle našich představ, člověk má alespoň motivaci své představy uskutečnit navzdory osudu. „Někdy jsou některé situace opravdu nepředstavitelné. To ale neznamená, že jsou hrozné. A i když někdy jsou hrozné, přímo na zabití, tak vždycky platí, že se o nich dá vesele vyprávět,“ míní Halina. Tuto svou taktiku aplikuje ve svých příbězích. U toho nového se čtenáři určitě pobaví a taky jim určitě udělá radost, že všichni máme podobné problémy bez ohledu na věk i peníze.

 Matěj Ruppert také zažívá situace, které si tak teda nepředstavoval. Největší sousto pro něj bylo účinkování v soutěži StarDance anebo narození potomků. Děj knihy se mimo jiné točí kolem rekonstrukce domu a ten, kdo s tím má zkušenost, dá jistě autorce za pravdu, že rekonstrukce nikdy podle představ neprobíhá. Své o tom ví také kmotr knihy. „Někdy platí to, co se říká – lepší je vyhořet než vymalovat. My shodou okolností rekonstruujeme chalupu na Šumavě a je to podobný tanec jako ve StarDance,“ vypráví Matěj Ruppert.

A je tu něco, co si ani sama autorka neumí představit? „Že bych žila v Africe, byla manželkou lovce, řídila bych Land Rover a střílela antilopy. A taky si neumím představit, že bych si koupila šortky.“ 

Kniha vychází v nakladatelství Motto. Doporučená cena knihy je 299,- Kč.  Počet stran: 184

Foto: Albatros Media

 

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
537 x [13%]
Aperol spritz
348 x [9%]
Cuba Libre
354 x [9%]
Piňa Colada
344 x [9%]
Daiquiri
338 x [8%]
Margarita
447 x [11%]
Cosmopolitan
357 x [9%]
Mai-Tai
368 x [9%]
Whiskey sour
401 x [10%]
Pisco sour
550 x [14%]

Celkem hlasovalo : 4044

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru