Domů VIPky

Ve společnosti se řešilo, zda se bude Halina Pawlowská vdávat

Naprosto nepředstavitelné a nečekané situace jsou doménou Haliny Pawlowské. Její nová kniha Takhle jsem si to teda nepředstavovala vyvolala ve společnosti rozruch. Na křtu této nové knižní perly se živě diskutovalo, zda její happyend něco nenaznačuje, protože končí svatbou. Čtenáři rozhodně dostanou pěknou dávku neutuchajícího optimismu.

Autorka vypráví o tom, jak se s manželem rozhodli postavit si dům a žít společně s celou rodinou. Jenže všechno nakonec dopadlo trochu jinak!

Halina řekla: „Knížka je pro všechny, kteří někdy stavěli, opravovali, milovali a zoufali si… To je její nejdůležitější poselství. Pobavíte se, zasmějete se a uklidníte se, že v tom nejste sami. Protože život není legrace, i když z větší části jo.“  

Halina Pawlowská vysvětluje původ názvu své nejnovější dvaatřicáté knihy takto: „Je to jedna z nejčastějších vět. Ženy ji vyslovují, když mají vztek, že manžel nevyměnil žárovku, když přišel pozdě z práce, když nechtěl jet k moři, když jí neřekl už dva roky, že je krásná, když usne dřív, než si ona stačí položit hlavu na polštář. Tu větu ale vyslovují i muži, když jim na plánované dovolené cestovka přidělí pokoj s výhledem na popelnice, když manželka přepne televizi na telenovelu, když nechce, aby šel s kamarády na pivo a když se společně rozhodnou postavit si dům a stráví několik let v těsném kontaktu se stavebními firmami.” 

Křest se konal v kubistickém prostoru Grand Café Orient a zúčastnilo se ho několik známých osobností. Mezi hosty nechyběli: Martha Elefteriadu, Ivan Hubač, Iva Hüttnerová, Václav Kopta, Michaela Kuklová, Vladimír Kratina, Ivan Kraus, Michal Viewegh, Linda Finková, Leona Machálková, Jitka Němcová, Agáta Prachařová, Jan Měšťák, Marika Procházková, Pavel Zedníček a Matěj Ruppert, který se stal rovněž kmotrem novopečené knihy. Proč zrovna on? „Protože ho mám ráda,“ nekomplikovala odpověď Halina Pawlowská.

Kmotr Matěj Ruppert měl ze svého úkolu velikou radost. „Pro mě to je veliká čest, protože paní Halinu sleduji mnoho let. Velice mě baví jak její knihy, tak hlavně její filmové a televizní scénáře. Je mi sympatická, známe se osobně mnoho let a je to skvělá ženská, kterou mám moc rád. Když mě oslovila, moc mě to potěšilo a velice si toho vážím,“ řekl nadšený Matěj Ruppert.

Podle autorky je naprosto přirozené, že život neběží podle našich představ, člověk má alespoň motivaci své představy uskutečnit navzdory osudu. „Někdy jsou některé situace opravdu nepředstavitelné. To ale neznamená, že jsou hrozné. A i když někdy jsou hrozné, přímo na zabití, tak vždycky platí, že se o nich dá vesele vyprávět,“ míní Halina. Tuto svou taktiku aplikuje ve svých příbězích. U toho nového se čtenáři určitě pobaví a taky jim určitě udělá radost, že všichni máme podobné problémy bez ohledu na věk i peníze.

 Matěj Ruppert také zažívá situace, které si tak teda nepředstavoval. Největší sousto pro něj bylo účinkování v soutěži StarDance anebo narození potomků. Děj knihy se mimo jiné točí kolem rekonstrukce domu a ten, kdo s tím má zkušenost, dá jistě autorce za pravdu, že rekonstrukce nikdy podle představ neprobíhá. Své o tom ví také kmotr knihy. „Někdy platí to, co se říká – lepší je vyhořet než vymalovat. My shodou okolností rekonstruujeme chalupu na Šumavě a je to podobný tanec jako ve StarDance,“ vypráví Matěj Ruppert.

A je tu něco, co si ani sama autorka neumí představit? „Že bych žila v Africe, byla manželkou lovce, řídila bych Land Rover a střílela antilopy. A taky si neumím představit, že bych si koupila šortky.“ 

Kniha vychází v nakladatelství Motto. Doporučená cena knihy je 299,- Kč.  Počet stran: 184

Foto: Albatros Media

 

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru