Kam Valentýna? Zkuste japonskou restauraci Crab & Sushi

Přemýšlíte, kam se vydat na Valentýna? Vydejte se do Japonska díky nové restauraci Crab & Sushi, která se nachází přímo v srdci Prahy. Můžete zde ochutnat to nejlepší z moderní japonské kuchyně a být tak chvíli v úplně jiné dimenzi díky perfektnímu jídl.

Restaurace nabízí pětichodové degustační menu Omakase. Omakase v doslovném japonském překladu znamená „nechte to na nás“.  Popularita těchto degustačních restaurací narůstá všude ve světě a postupně se dostává i do Čech. Koncept vychází z toho, že lidé velmi často nevědí, co si mají v restauraci, kterou neznají, dát. Proto se vymyslel právě tento koncept, kdy kuchař sám vymyslí dobře sladěné menu a vy si můžete zvolit pouze počet chodů. Porce jsou malé, takže se určitě nepřejíte a zároveň ochutnáte spoustu chutí, o kterých jste neměli ani tušení.

V Crab & Sushi se menu neustále obměňuje, zhruba každé dva dny. Proto zdejší menu není nikdy nudné a pokaždé tady máte možnost ochutnat něco nového. Součástí menu je vždy královský krab, který tvoří poslední chod. Tento kamčatský krab je nejlepší a nejdražší druh kraba jaký může být a opravdu stojí za ochutnání. Maso královského kraba je absolutně úžasné a dokonalé.

Ambicí této nově otevřené restaurace je neztratit se v podobných konceptech. Proto vsází právě na královského kraba, který je zajímavý pro širokou škálu lidí a chutná v podstatě všem. Kdo jednou ochutná, bude se chtít vracet.

O přípravu jídla se stará mistr japonské kuchyně Takeshi Ito. Jeho zkušenosti jsou bohaté, vařil v mnoha světových kuchyních včetně Japonska, Nizozemska či Turecka. Jeho pětichodové menu má svá specifika: „První chod je předkrm a každý den se obměňuje. Je v něm zastoupeno pět základních asijských chutí – slaná, sladká, kyselá, pálivá a hořká. Druhým chodem je polévka. Třetí chod je grilovaná ryba, po které následuje čtvrtý chod v podobě selekce sushi. Pátým chodem je královský krab,“ láká na svoje menu mistr japonské kuchyně Takeshi.

V Crab & Sushi najdete ryby a mořské plody prémiové kvality. Restaurace směle konkuruje restauracím s podobným konceptem v Berlíně či Vídni.

Tento model je ideální nejen po oslavy významných událostí, výročí či svátků jako je právě svatý Valentýn, ale také třeba pro obchodní jednání, kdy nemusíte vymýšlet co si dáte a dlouho studovat menu. Navíc dopředu přesně víte, kolik utratíte peněz, rozpočet je jasně stanovený. Za degustační pětichodové menu utratíte 990 Kč. Zpříjemnit si jej můžete díky sake či dobrým vínem, s jehož výběrem vám rád poradí proškolený personál.

Nově otevřenou restauraci Crab & Sushi najdete nedaleko Národní třídy v Charvátově ulici.

Více informací na www.crabsushi.cz .

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

AKTUALITY
Anketa

NECHÁTE SE OČKOVAT PROTI COVIDU?

ANO
98 x [23%]
Prozatím ne, ale uvažuji o tom
81 x [19%]
Spíše ne
88 x [20%]
Ještě nevím
79 x [18%]
Ne
87 x [20%]

Celkem hlasovalo : 433

BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

21.3.2019 jsem svůj cestovatelský projekt odstartovala. Na poslední výpravu jsem se vydala v únoru 2020 a křížem krážem jsem s mojí Zuz prochodila Londýn,

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna.

Svět se změnil, takže nevím, zda ho někdy dokončím, i když slevím z původního projektu a nebudu navštěvovat nutně hlavní města, ale země jako takové...

Lenka Žáčková

Jsou to 3 roky, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

Návštěvnost
TOPlist
PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

ASTRID SUN

JDI nahoru