Omlazující látky v kosmetice aneb záchrana pleťového mládí

Aby naše pleť vypadala stále jako když nám bylo dvacet je snem nejedné ženy. A tak se většina z nás snaží o pleť co nejvíce pečovat, dopřávat ji pravidelné čištění, hydrataci, ochranu a v neposlední řadě i omlazení a redukci vrásek. Pleť, respektive kožní buňky je skutečně možné omladit, zpomalit jejich stárnutí, a dokonce v pleti opět obnovit elasticitu a přirozenou produkci kolagenu, zlepšit můžeme i stav vrásek, a alespoň opticky je vyladit a pleť vypnout. Moderní kosmetologie je skutečná věda, a tak zná řadu postupů, jak mladistvého, sametového a bezchybného vzhledu dosáhnout. Nejsou k tomu potřeba žádné elixíry mládí, ale spíš vhodná pečující kosmetika založená na koktejlu těch správných omlazujících látek, které pleti dodají přesně to, co potřebuje. Jaké to jsou, jak na pleť působí a jakou kosmetiku bychom měly vyhledávat? Představme si aktuální základní účinné látky, které se starají o naše pleťové mládí.

Přesně v duchu hesla, že věk je jen číslo, můžeme přistupovat i k naší pleti. Na té totiž nemusí být skutečný věk patrný už při pouhém pohledu. I zralá pleť totiž může působit mladě, mít bezchybnou strukturu a sametový vzhled, dokonce ani vrásky nemusí být samozřejmosti.

Chce to vedle správné péče i správnou životosprávu, která se rovněž na naší pokožce výrazně odráží. Pokud si chceme dlouhodobě udržet stále mladou pleť je třeba myslet na to, že bychom si měly dopřávat dostatek spánku, dodržovat správný pitný režim a vyhýbat i pokrmům, které jsou smažené, výrazně kořeněné nebo založené na exotických ingrediencích, na které nejsme běžně zvyklí. Samozřejmě pleti prospívá i pravidelný pohyb, sportovní aktivita či pobyt na čerstvém vzduchu nebo ve větraných místnostech. O tom, že jí naopak neprospívá konzumace alkoholu nebo kouření či vysedávání v zakouřených místnostech asi není třeba debatovat.

Kromě toho všeho je dalším základním stavebním kamenem pro zdravou a mladou pleť i vhodná pečující kosmetika s těmi správnými omlazujícími látkami. A jaké látky nám skutečně mohou zachránit naše pleťové mládí? Zde je stručný přehled.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v našem organismu, je jednou z hlavních složek mezibuněčné hmoty a tvoří i nervové tkáně. Vyznačuje se tím, že na sebe váže vodu, podporuje hojení tkání a má i analgetický účinek. Dnes ji proto využíváme v celé řadě odvětví, od zdravotnictví, přes plastickou chirurgii až právě po kosmetologii. V kosmetickém průmyslu je dokonce kyselina hyaluronová nazývána molekulou mládí a je považována téměř za zázračnou látku. Její význam v anti-age přípravcích spočívá především ve schopnosti vázat na sebe vodu, díky čemuž pleť hydratuje, dodává ji vlhkost, sametový vzhled, vyhlazuje a vyplňuje vrásky, působí antioxidačně a pleť viditelně omlazuje. Navíc díky tomu, že je přirozenou součástí lidského organismu je prakticky vyloučena jakákoli nežádoucí reakce našeho těla.

Kolagen

Kolagen je bílkovina, která je základní stavební hmotou našich pojivových tkání. V organismu se vyskytuje v podobě kolagenových vláken, která jsou součástí mezibuněčné hmoty. Právě kolagen má přímý vliv na stav a vitalitu naší pokožky, které dodává sílu a pružnost. S věkem však kolagenu ubývá, a tak naše pleť postupně ztrácí pevnost a elasticitu, pokožka je povadlá a objevující se první vrásky. Dnes už naštěstí kosmetický průmysl umí kolagen uměle vyrobit a připravit krémy a séra, která obsahují kolagen ve vysoké koncentraci, například 96%. Bylo dokonce prokázáno, že kvalitní kolagen nejenže dodá naší pleti opět mladistvý vzhled, ale také, že dokáže znovu obnovit produkci přirozeného kolagenu a tím zabrání rychlé ztrátě pružnosti pokožky a stárnutí pleti.

Bambucké máslo

Bambucké máslo se získává z ořechů rostoucích na stromech v Africe, a to speciální ruční prací. Dnes je bambucké máslo ceněno pro své pečující, hydratační a zvláčňující účinky. Užívá se ve zdravotnictví, a především v kosmetologii. Jednak je k pleti šetrné, nedráždí ji, neucpává póry a respektuje její přirozené vlastnosti, ale také ji zjemňuje a zvláčňuje a dodává ji výživu v podobě vitamínu E. Tím hlavním jsou ale jeho anti-age účinky, které jsou ceněny především proto, že dokáží stimulovat tvorbu kolagenu a pleť tak celkově omladit a dopřát dlouhodobě mladistvý a vitální vzhled.

Peptidy

Peptidy jsou speciální sloučeniny aminokyselin, které působí především na naši pokožku blahodárným účinkem, což je hlavním důvodem proč se v posledních letech stávají součástí moderních kosmetických přípravků. Peptidy jednak dokáží zabránit škodlivinám proniknout hlouběji do organismu, ale také stimulují tvorbu kolagenu, což je pro stále mladistvou pleť zásadní. Na anti-age efektu se ale výrazně podílí i tím, že minimalizují mimické vrásky, obnovují kontury obličeje a celkově redukují vrásky, vyhlazují je a vypínají pleť.

BIOsacahrid

BIOsacharid je další látkou, která je pro náš organismus nepostradatelná. Jednak jí dodává energii, kterou potřebuje mozek, svaly, nervy i srdce, ale výrazný vliv má i na naši kůži a pleť. Přesně to je důvod, proč se stále častěji stává součástí moderních kosmetických přípravků. BIOsacharid totiž dokáže pleť ochránit před vnějšími vlivy prostředí, zvládne ji oživit, dodat jí intenzivní hydrataci, vypnout ji a zajistit jí tak výrazný anti-age efekt.

Kaviár

Kaviár zná většina z nás jako luxusní pochutinu. Jeho přínosem pro nás není ale jen jedinečná chuť, ale výrazný vliv má i na stav a zdraví naší pleti. Působí totiž proti volným radikálům, obsahuje proteiny a aminokyseliny, které se podílí na hydrataci pleti a ideálním stavu kožních buněk a zároveň pleti zvládne dodat i energii, hydrataci a svěžest. Díky obsahu vitamínů A a D má i anti-age efekt, omezuje tvorbu vrásek a má i regenerační účinek, kdy obnovuje kožní buňky.

 

Zlato

Zlato známe převážně jako drahý kov, ale zejména v posledních letech se začíná a vyšší míře objevovat i v kosmetice a je považováno prakticky za elixír mládí. Především koloidní a 24karátové zlato zvládne pleť skvěle regenerovat, dodat energii, oživit ji, ochránit a zpomalit i procesy stárnutí pleti. Zároveň ji skvěle vyhladí a pleť tak může působit jemným, sametovým a bezchybným vzhledem.

Tipy pro vás

Poznejte přípravky založené na speciálních účinných látkách, které se starají o ošetření pleti, redukci vrásek, podporu její elasticity a zpomalení procesu stárnutí.

96% kolagen pro věčně mladou pleť
Collagen Active Krém – s kolagenem, kyselinou hyaluronovou a vitamínem E

Jemný denní a noční krém je určen pro ochranu, hydrataci a revitalizaci pleti. Obsahuje 96% kolagen, kyselinu hyaluronovou, vitamín E a mikroemulzní systém, které podporují obnovu pleti, vyhlazují vrásky a dodávají jí sametový efekt.

676 Kč / 28,10 eur, 50 ml, www.forlifemadaga.com

Lifting a hydratace přírodní cestou
Hyaluronic Acid Sérum – s kyselinou hyaluronovou, lipogelem a panthenolem

Koncentrované jemné sérum je určeno pro všechny typy pleti. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, lipogel a patnhenol, které pleti zajistí dokonalou hydrataci, zároveň ji celkově zjemní, obnoví její elasticitu, vypnou a omezí tvorbu vrásek.

626 Kč / 26,20 eur, 30 ml, www.forlifemadaga.com

Sfingolipidy proti stárnutí pleti
Krém se sfingolipidy – s hydrokomplexem, ceramidy a vitamínem E

Hydroaktivní pleťový krém je určen k udržení hydratace pokožky, pružnosti a její vitality. Obsahuje sfingolipidy – cermaidy, hydrokomplex a vitamín E, které pomáhají předcházet stárnuti pleti. Ideální je aplikace krému ráno a večer na vyčištěnou pleť.

419 Kč / 17,10 eur, 50 ml, www.forlifemadaga.com

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
573 x [13%]
Aperol spritz
372 x [9%]
Cuba Libre
387 x [9%]
Piňa Colada
373 x [9%]
Daiquiri
365 x [8%]
Margarita
476 x [11%]
Cosmopolitan
380 x [9%]
Mai-Tai
398 x [9%]
Whiskey sour
428 x [10%]
Pisco sour
577 x [13%]

Celkem hlasovalo : 4329

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru