Jan Vážný z Moto Italia: Divočák dopadl hůř než já

Značka Ducati má za sebou rekordní rok na českém trhu. Loni si zákazníci zaregistrovali 243 nových strojů. Letos čeká české zastoupení Moto Italia podle prodejce Jana Vážného další růst. Navíc se na začátku března, těsně před Motosalonem, přestěhuje do nových prosotor v pražské Hostivaři.

Jak jste se dostal ke značce Ducati?

Nejdříve jsem si splnil sen první Ducati v mém životě a to Multistradou 620. No a když jsem jednou přijel na pravidelný servis, tak slovo dalo slovo a najednou se můj koníček stal i mým každodenním chlebem a zdrojem příjmu.

Co přesně máte v tuzemském zastoupení na starosti?

Jako prodejce mám na starosti vlastní prodej motocyklů, hlavní pracovní náplní je ale práce s lidmi a to komunikace se zákazníky.

Můžete popsat svůj běžný pracovní den?

Běžný pracovní den zahajuji kontrolou kalendáře a pokračuji s vyhledáváním nových zákazníků a péčí o klienty, kteří zamíří k nám na náš showroom.

Kolik toho v rámci své práce na motorce najezdíte a kolik ve volném čase?

V rámci své práce si troufnu říci, že nakonec najezdím cca 3000 km ročně, tedy zhruba dvojnásobek toho, co ujedu ve svém volném čase.

Jaký je Váš oblíbený model?

Mým oblíbeným motocyklem je modelová řada Ducati Scrambler, která pojí klasický design, jednoduchost a zároveň zábavu ve městě i mimo něj. V rámci modelové řady je možné si pořídit od vyhraněného Café Raceru do města přes universální Icon až po terénně orientovaný Desert Sled. Každý z těchto modelů je navíc velice jednoduché si individualizovat podle svého vkusu.

Jak se loni Ducati v Česku dařilo?

V roce 2019 jsme si vedli rekordně dobře. Zejména díky pravidelnému uvádění nových modelů na trh, inovaci stávajících modelů, ale i díky široké nabídce modelů. Vzestupná tendence prodejů motocyklů Ducati nám i výrobci dělá velikou radost.

Jaké máte plány na letošní rok?

Nejbližší výzvou je stěhování do nové prodejny Ducati Prague na Průmyslovou ulici v Praze - Hostivaři. Otevření prodejny proběhne 3. března a tímto všechny srdečně zvu k návštěvě. Věříme v další růst prodejů, zejména díky novému modelu Streetfighter V4. Určitě každému zájemci doporučuji využít naše testovací jízdy.

Jak trávíte svůj volný čas?

Oproti minulosti se nyní snažím se věnovat většinu svého volného času rodině, až na dalších místech jsou nyní koníčky jako jízda na motocyklu apod.

Jaký nejsilnější zážitek jste na motorce zažil?

Asi si vybavím jen nejsilnější zážitek v negativním slova smyslu a to nehodu. Byl to okamžik, kdy se mi ve světlometu motocyklu objevily štětiny divočáka a náraz. Naštěstí to pro mě dopadlo lépe než pro divoké prase a po malé pauze jsem byl zpět v sedle.

Máte nějaký sen, který si chcete splnit?

Snů je samozřejmě hodně, sním rád a často. Jestli se bavíme o motocyklovém snu, občas přemýšlím o půjčení si motocyklu v Severní Americe a poznání tohoto kontinentu z jeho sedla. Nicméně jsme zase u toho volného času a priorit.

Rozhovor: Dita Brančíková
Foto: Jan Altner
Lokace: showroom

NÁŠ TIP

Léto na vlně audioknih

Anketa

Co je pro vás důležité pro udržení vztahu

Vášeň
89 x [11%]
Věrnost
76 x [10%]
Velkorysost
78 x [10%]
Laskavost
74 x [9%]
Spolehlivost
77 x [10%]
Zásadovost
75 x [10%]
Poctivost
78 x [10%]
Dostatek pozornosti
92 x [12%]
Sebedůvěra
74 x [9%]
Smysl pro humor
73 x [9%]

Celkem hlasovalo : 786

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

O BOURBONU
  • Musí být vypálen na území USA 
  • Musí být vyroben ze směsi obilovin, kdy jej od 51 % do 79 % musí tvořit kukuřice
  • Minimální doba zrání jsou dva roky
  • Voda v Kentucky, která se používá při výrobě bourbonu, je považována za nejsladší na světě
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • V Kentucky zraje více sudů, než zde žije obyvatel 
  • Musí zrát v nových vypálených sudech z Bílého dubu 
POČASÍ
Facebook

JDI nahoru