Domů Sport

Testy v Bahrajnu dopadly skvěle: Charouzův tým je připraven

Tři dny, po kterých si vedení české stáje Charouz Racing System může říct: „Jsme připraveni!“ Testy na novou sezónu FIA Formula 2 v Bahrajnu se na okruhu Shakir báječně vyvedly. Pedro Piquet i Louis Delétraz mají výbornou formu a dá se čekat, že se budou pravidelně prát o pódiová umístění.
Úterní dopolední session patřila téměř výlučně simulacím long-runů. Skutečnosti, že ji na špičce zakončili Nikita Mazepin s Lucem Ghiottem (oba Hitech) se proto dá připsat jen pochybný význam. Rozdíly v pojetí testu a tím i rozdíly dosažených časů byly příliš velké. Jezdci týmu Charouz Racing System Louis Delétraz a Pedro Piquet patřili znovu k nejpilnějším a odkroužili 39, respektive 41 měřených kol, které s přehledem stačily na střed pole.
Bude to dobrá „česká" sezóna
Odpoledne ovšem dvě třetiny pole změnily přístup a týmy se snažily i o výborný čas na jedno kolo. Jistě nebylo překvapením, že byl nakonec nejrychlejší 25letý „evergreen F2“ Luca Ghiotto. „Věčně druhý“ Ital už vlastně se svou kariérou v monopostech skoncoval a chtěl se letos soustředit výlučně na vytrvalostní závody. Za podpory peněz otce týmového kolegy Mazepina se ovšem nechal přeci jen zlákat ke comebacku s novým týmem F2 Hitech. Překvapením dne byl druhý čas Brazilce Felipa Drugoviche. Pilot nizozemské stáje MP, kterého koučuje bývalý jezdec Sauberu-F1 Felipe Nasr, do formule 2 postupuje po málo vydařené sezoně 2019 s formulí 3.
Další pořadí nejlepších časů pak tvořili výhradně zkušení piloti Jack Aitken (Campos), Mick Schumacher (Prema), Nobuharu Macušita (MP) a Nikita Mazepin (Hitech). Pro všechny z nich (s výjimkou Schumachera, jehož debut s Alfou-F1 je pro rok 2021 hotovou věcí) platí, že letos prostě „musí uspět“, jinak je s kariérou ve formulích konec. Podobně na tom je Charouzův jezdec Louis Delétraz, který si za mistrem F3 Robertem Shwartzmanem (Prema) zajel pro 8. Čas. Do české stáje se sympatický Švýcar vrátil s jediným cílem – vyhrávat závody a pokud možno i titul. Ještě nikdy k tomu neměl tak dobré předpoklady.
Jeho kolega ve stáji Charouz Racing System Pedro Piquet má více. Brazilec ovšem 11. časem znovu potvrdil, že se s novým vozem a jeho obutím velmi dobře spřátelil. Letos by se měl přinejhorším stát jedním z nejlepších nováčků formule 2. Šampionát začíná za dva týdny v Bahrajnu a po absolvované přípravě se dá předpokládat, že budou zástupci českých barev pravidelně patřit k absolutní špičce. „S výsledky jsme velmi spokojeni. V přípravě na první závody jsme udělali maximum, odvedli jsme kus práce. Než se znovu vrátíme do Bahrajnu, ještě nás kus práce čeká, ale jsme spokojeni i proto, že Pedro s Louisem si opravdu sedli,“ pochvaloval si majitel týmu Antonín Charouz.

Výsledek druhého dne testů FIA-Formule 2 v Bahrainu:

  1. Luca Ghiotto, Hitech 1:41,252s
  2. Felipe Drugovich, MP 1:41,324s
  3. Jack Aitken, Campos 1,41,568s
  4. Mick Schumacher, Prema 1:41,611s
  5. Nobuharu Macušita, MP 1:41,612s
  6. Nikita Mazepin, Hitech 1:41,634s
  7. Robert Shwartzman, Prema 1:41,655s
  8. Louis Delétraz, Charouz 1:41,864s
  9. Sean Gelael, DAMS 1:41,911s
  10. Callum Ilott, UNI-Virtuosi 1:41,943s

 

Foto: Dutch Photo Agency

Audioknihy: Vila v Itálii

Prací papírky

Dětská kosmetika

Anketa
BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru