Jiří Kraft: Jawa představí nový scrambler a navíc uvede indickou retro novinku

Jawa v týneckém závodě vyrobila téměř tisíc motorek, a navíc ještě přišla s novým strojem Jawa 350 OHC v provedení Scrambler. Letos chce podle obchodního manažera Jiřího Krafta nabídku dále rozšířit o retro stroj Jawa 300 vyráběný v Indii, který již prošel potřebnou homologací pro český trh.

Jak se loni Jawě dařilo?

V loňském roce jsme představili třetí z modelové řady Jawa 350 OHC, a to provedení Scrambler. Podařilo se nám tedy od roku 2017 v každém roce modifikovat základní model Jawa 350 OHC tak, aby byl co nejblíže požadavkům našich potenciálních zákazníků.

Z hlediska pozice mezi ostatními prodejci jsme se s těmito modely, podle počtu registrovaných nových motocyklů v ČR (statistika SDA), již třetí rok umístili na třetí pozici, což nepovažujeme za prohru, ale pevně věříme, že značky jako je Honda a KTM, které se umístily před námi, můžeme ještě atakovat.

Jaké máte plány na letošní rok?

Kromě rozvoje a zlepšování služeb našim zákazníkům k současným modelům, bychom velice rádi tuzemským motoristům představili nový motocykl, který se v současné době vyrábí v Indii a věříme, že i tento model nám dopomůže ke zvýšení počtu motocyklů na tuzemských silnicích a současně udělá radost všem motocyklistům, kteří vnímají českou motocyklovou historii stejně silně jako my.

Bylo u té indické Jawy nutné dělat nějaké úpravy, aby plnila naše normy?

Samozřejmě, motocykly určené pro prodej v Indii musí plnit normy, které se podstatně liší. Vzhledově bude motocykl nezměněn, ale po technické stránce doznal několika změn a musel být samozřejmě znovu homologován.

Kdy by mohl být homologace hotová a uvidí jí návštěvníci Motosalonu?

Kromě trojice motocyklů Jawa 350 OHC (OHC, Special, Scrambler), plánujeme vystavit i tento nový model Jawa 300 vyráběný v Indii. Homologace je v tento okamžik již dokončena a probíhá příprava výroby na toto modifikované provedení.

Každého asi zajímá předpokládaná cena...

Předběžně jsme stanovili cenu na 149 900Kč s DPH.

Kolik kusů chcete v Česku prodávat a budete motocykl nabízet i na jiných evropských trzích?

Oficiálně bychom chtěli plný prodej zahájit v roce 2021, ale počítáme s prodejem několika kusů i v roce letošním. V prvních letech předpokládáme prodej především v České republice.

Audioknihy: Černé léto

Prací papírky

Klenoty

Anketa

Jaké koktejly máte nejraději vy???

Mojito
546 x [13%]
Aperol spritz
354 x [9%]
Cuba Libre
362 x [9%]
Piňa Colada
353 x [9%]
Daiquiri
343 x [8%]
Margarita
453 x [11%]
Cosmopolitan
361 x [9%]
Mai-Tai
374 x [9%]
Whiskey sour
406 x [10%]
Pisco sour
556 x [14%]

Celkem hlasovalo : 4108

BLOG/ČEK

Svět je opravdu uspěchaný a my chceme, vlastně musíme, to tempo stíhat a bohužel často zapomínáme na to, že nejsme nastavení na každodenní maximální výkon. Krůček od zhroucení či vyhoření je občas většina z nás, ale stačí málo, občas se zastavit a uvědomit si, že to není luxus, ale nezbytnost!

Nastavte si povinně takové dny v každém měsíci! Věřte, že budete spokojenější, šťastnější a vlastně i výkonnější.

Lenka Žáčková

POČASÍ
Facebook

JDI nahoru