Jiří Kraft: Jawa představí nový scrambler a navíc uvede indickou retro novinku

Jawa v týneckém závodě vyrobila téměř tisíc motorek, a navíc ještě přišla s novým strojem Jawa 350 OHC v provedení Scrambler. Letos chce podle obchodního manažera Jiřího Krafta nabídku dále rozšířit o retro stroj Jawa 300 vyráběný v Indii, který již prošel potřebnou homologací pro český trh.

Jak se loni Jawě dařilo?

V loňském roce jsme představili třetí z modelové řady Jawa 350 OHC, a to provedení Scrambler. Podařilo se nám tedy od roku 2017 v každém roce modifikovat základní model Jawa 350 OHC tak, aby byl co nejblíže požadavkům našich potenciálních zákazníků.

Z hlediska pozice mezi ostatními prodejci jsme se s těmito modely, podle počtu registrovaných nových motocyklů v ČR (statistika SDA), již třetí rok umístili na třetí pozici, což nepovažujeme za prohru, ale pevně věříme, že značky jako je Honda a KTM, které se umístily před námi, můžeme ještě atakovat.

Jaké máte plány na letošní rok?

Kromě rozvoje a zlepšování služeb našim zákazníkům k současným modelům, bychom velice rádi tuzemským motoristům představili nový motocykl, který se v současné době vyrábí v Indii a věříme, že i tento model nám dopomůže ke zvýšení počtu motocyklů na tuzemských silnicích a současně udělá radost všem motocyklistům, kteří vnímají českou motocyklovou historii stejně silně jako my.

Bylo u té indické Jawy nutné dělat nějaké úpravy, aby plnila naše normy?

Samozřejmě, motocykly určené pro prodej v Indii musí plnit normy, které se podstatně liší. Vzhledově bude motocykl nezměněn, ale po technické stránce doznal několika změn a musel být samozřejmě znovu homologován.

Kdy by mohl být homologace hotová a uvidí jí návštěvníci Motosalonu?

Kromě trojice motocyklů Jawa 350 OHC (OHC, Special, Scrambler), plánujeme vystavit i tento nový model Jawa 300 vyráběný v Indii. Homologace je v tento okamžik již dokončena a probíhá příprava výroby na toto modifikované provedení.

Každého asi zajímá předpokládaná cena...

Předběžně jsme stanovili cenu na 149 900Kč s DPH.

Kolik kusů chcete v Česku prodávat a budete motocykl nabízet i na jiných evropských trzích?

Oficiálně bychom chtěli plný prodej zahájit v roce 2021, ale počítáme s prodejem několika kusů i v roce letošním. V prvních letech předpokládáme prodej především v České republice.

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA
Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:
Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepozřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

21.3.2019 jsem svůj cestovatelský projekt odstartovala. Na poslední výpravu jsem se vydala v únoru 2020 a křížem krážem jsem s mojí Zuz prochodila Londýn,

Rozhodla jsem se, že navštívím všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, to byl původní plán. Nakonec jsem se rozhodla, že do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna.

Svět se změnil, takže nevím, zda ho někdy dokončím, i když slevím z původního projektu a nebudu navštěvovat nutně hlavní města, ale země jako takové...

Lenka Žáčková

Jsou to 3 roky, co jsem zahájila svoji Paraevropskou cestu.

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

PALEC NAHORU PRO VŠECHNY ODPOVĚDNÉ!

Facebook

POČASÍ
Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru