Skvělý hornista Radek Baborák a jeho Orquestrina podpořili Nedoklubko

Spojit příjemné s užitečným je vždy skvělé. Přesně to se vydařilo před pár dny v pondělí 9. března 2020 díky ojedinělému koncertu, který se konal ve zcela zaplněném prostoru pražské La Fabriky. Přední český hornista Radek Baborák spolu se svým uskupením Orquestrina nabídl nevšední kulturní zážitek. Část výtěžku ze vstupného věnoval organizaci Nedoklubko.  

Při této příležitosti Radek Baborák pokřtil své zbrusu nové album Piazzolla, jehož kmotry se stali Otakar a Ondřej Brouskovi. „Na dnešní koncert jsem dorazil jako kmotr. Důvodů jsem měl několik, Radek Baborák je můj kamarád, moc se mi líbí, co dělá, a hlavně i proto, že část výtěžku z tohohle večera jde na dobrou věc, tedy ve prospěch organizace Nedoklubko, která podporuje rodiny předčasně narozených dětí,“ objasnil svoji účast Ondřej Brousek. Koncert v rytmech argentinského tanga na pomezí klasické hudby, moderny a jazzu povýšili svým famózním vystoupením tanečníci Patricie Poráková a Javier Antar. Speciálním hostem večera byl velvyslanec Argentiny pan Roberto Alejandro Salafia. Publikum aplaudovalo ve stoje.

Nedoklubko převzalo výtěžek ve výši 18 900 Kč. Finance budou použity na činnost organizace, která 18 let podporuje rodiny předčasně narozených dětí. Proč si Radek Baborák vybral Nedoklubko? Uznávaný hudebník, člen několika hudebních uskupení, Vojtěch Nýdl je tatínkem předčasně narozené Johanky. Začátky jejího života nebyly jednoduché a Vojtěchu Nýdlovi a jeho ženě v časech nejtěžších pomohlo právě Nedoklubko. Proto se hudebník rozhodl organizaci podpořit. Koncert byl první vlaštovkou spolupráce, kdy oslovil svoje kamarády a kolegy z Orquestriny, kteří bez zaváhání souhlasili a myšlenku spolupráce podpořili.

Dceři Vojtěcha Nýdla jsou dnes 4 roky. Narodila se s porodní váhou 510 gramů a svůj život si musela tvrdě vybojovat. „Na neonatologii je zrození a smrt v přímém přenosu. Jednou tam postýlka je, druhý den tam být nemusí. Jsou to tak bolestivé věci! Ale zároveň to člověku přináší větší vědomí toho, že ne vše dokáže ovlivnit. Lze jen doufat a mít naději,“ říká klarinetista a dodává: „Stala se taková velká věc v našem životě. A co dál? Myslím, že jestli někomu pomůže vědět, že i beznadějná situace může mít šťastný konec, má smysl se o příběh podělit. Proto mne napadla spolupráce s Nedoklubkem.“

„My jsme velmi rádi za toto nové spojení. Je to známá věc, že hudba léčí, hladí, pomáhá. Přesně o to se snažíme i my v Nedoklubku. Vojtěchu Nýdlovi moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci,“ říká výkonná ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková. Celou řadou svých projektů se Nedoklubko snaží podpořit rodiče po předčasném porodu, kterým svým mottem „Nejste v tom sami“ dodává naději.

Organizace vydala terapeutickou knihu Vítej, kulíšku, dvakrát ročně vydává a distribuuje do všech perinatologických center časopis Nejste v tom sami. Projekt Chobotnice zajišťuje do inkubátorů v českých porodnicích terapeutické chobotničky, které vznikají v rukách stovek dobrovolnic z celé republiky. Významně pomáhají i s novou Čepičkou na doma, kterou dostává děťátko při propouštění domů, která je nese poselství, že ten největší a nejtěžší boj mají za sebou.

Charitativními běhy organizace upozorňuje na problematiku předčasných porodů, z jejich výtěžku finančně podporuje oddělení neonatologií. Nedoklubko se pouští i do oblasti prevence a přímou peněžní podporou v rámci projektu Pomáháme (ne)donošení pomáhá lékařskému výzkumnému týmu z VFN, porodnice u Apolináře.

Foto: Martina Herštus

KUSMI TEA 28denní čajový rituál na posílení imunity

VEVA PLUS - ŠKOLITEL

Nezapomínáte na školení BOZP a požární ochrany??? 

Víte, že většina z nás má povinnost absolvovat toto školení pravidelně?

Vyvarujte se případným problémům a pokutám!

Rozklikněte a hned budete vědět jak na to!

Anketa
POČASÍ
BLOG: PARAEVROPSKÁ CESTA

Můj projekt PARAEVROPSKÁ CESTA:

21.3.2019 jsem odstartovala svůj cestovatelský projekt výletem do Vídně. Chtěla jsem navštívit všechna hlavní města zemí, která leží v Evropě, ale netušila jsem, že zakrátko bude pozastaven. Projekt jsem změnila s ohledem na zněny, které přinesla pandemie a do projektu zařadím všechny své cesty po světě, i ty do Brna. Na poslední výpravu jsem se vydala s mojí Zuz letos červenci. Bergamo, Milano a italský venkov. Bohužel 3. den večer naše cesta skončila… Zuza si zlomila nohu.

Kdo jsem?

Jsem novinářka, sociálně-právní poradce, lektorka, psychoterapeutka, máma, kamarádka, ale nikdy jsem nebyla cestovatelka. Cestování vždy bylo bohužel na samém okraji mého žebříčku aktivit, bylo prostě zbytné. Přišel čas to změnit! Cestuji podle finančních možností, ale zážitky se koupit nedají, ty fakt musíte zažít a nepotřebujete nijak velký rozpočet, podstatné je si to užít!

Lenka Žáčková

21.3. 2019 jsem se vydala do Vídně.

 

Facebook

Návštěvnost
TOPlist
JDI nahoru