Švandovo divadlo šije roušky. Pomohou prodavačkám i zdravotníkům

Pro zdravotníky z Ústavu pro matku a dítě v Praze4-Podolí i pro zaměstnance prodejny potravin Tesco v OC Nový Smíchov.  Také pro ně teď šije roušky pražské Švandovo divadlo. Ve švadleny se tu už začátkem týdne proměnily krejčové, ale i některé z rekvizitářek, maskérek, výtvarnic a hereček.

Do šití se tak se svým dívčím týmem pustila třeba Natálie Řehořová, roušky teď šije Kristýna Frejová nebo Anna StropnickáJanem Grundmanem.  Skládané bavlněné roušky vznikají v domácích podmínkách. Materiál na ušití částečně poskytlo Tesco, jimž chtějí smíchovští dodat už do konce týdne 150 kusů. Porodnici v Podolí bavlněnou metráž věnovalo samo divadlo: tam poputuje dokonce 300 kusů.

Jak na sociálních sítích informoval ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek, na úrovni kulturních příspěvkových organizací nyní funguje pracovní skupina, v níž jsou všichni ředitelé, šéf odboru kultury pražského magistrátu a radní Hana Třeštíková. „V rámci této skupiny koordinujeme i dobrovolné činnosti, jako je například právě šití a distribuce roušek či pomoc v sociálních službách. Všichni, kdo mohou, pracují a zapojují se v rámci svých možností do různých dobrovolných činností. Pomoci nikdy není dost, pomáhejme všichni! Děkuji Vám a děkuji všem zaměstnancům divadla, kteří v danou chvíli nezištně pomáhají bez ohledu na osobní rizika!,“ uvedl Daniel Hrbek.  

 Zdroj: www.svandovodivadlo.cz

PENNY má nové plyšáky

Pro chuť i pro zdraví

Revalid Skin Care

Anketa

Které jméno podle vás nejvíce rezonuje mezi návrháři?

Zoltán Tóth
160 x [10%]
Josefína Bakošová
138 x [8%]
Dominik Navrátil
371 x [22%]
Machač
140 x [8%]
Iveta Řádková
122 x [7%]
Lucie Marim
136 x [8%]
Luděk Šmehlík
149 x [9%]
Klára Nademlýnská
149 x [9%]
Beáta Rajská
146 x [9%]
Miroslav Michael Knot
156 x [9%]

Celkem hlasovalo : 1667

POČASÍ
BLOG/ČEK

„Náš strážný anděl se občas nemůže dívat na to, jak se ničíme, a tak nás zastaví docela drastickým způsobem. Někdy zpomalí či přímo zastaví naše fyzické tělo úrazem, který nám nedovolí konat. Jindy nám uštědří zradu přátel, abychom nešli vstříc po jejich boku vlastní zkáze!“
Lenka Žáčková

Facebook

JDI nahoru